Domácí pekárny - recenze domácích pekáren, diskuze, zkušenosti

Jaké jsou nejlepší domácí pekárny? Podívejte se na recenze, které jsme pro vás připravili a nenechte se oklamat slogany z reklam. Vyberte si produkt, který vám bude nejvíce vyhovovat. Otestovali jsme zatím jen pár produktů, ale doufám že už brzy tento seznam rozšíříme.

Jak vybrat domácí pekárnu

Pokud se už rozhodnete pro nákup pekárny do domácnosti, tak zvažte, jak často ji budete používat, jak velká jste rodina a podle toho se zaměřte na další parametry. Na trhu je bohatá nabídka v různých cenových relacích a je třeba zvážit, za co se vám vyplatí připlatit.

Hmotnost a velikost chleba - Rozměr vnitřní formy rozhoduje o velikosti chleba, který upečete. Na trhu jsou pekárny, které upečou chléb o hmotnosti od 0,5 kg až po 1,8 kg pro velký chléb.

Programy - Zaměřte se na programy, které opravdu využijete. Velmi dobrým program je také samostatný program na pečení chleba z bezlepkových směsí, ten bývá hlavním důvodem nákupu pekárny. Určitě oceníte i automatický dávkovač surovin.

Pečení přes noc - Nepleťte si funkci odložený start, kterou disponují téměř všechny pekárny s programem pečení přes noc. Tento program má na starosti tichý chod.

Domácí pekárna

Spotřeba - Údaj příkon vám o spotřebě hodně napoví. Reálná spotřeba pekárny, když jde na plný výkon, se pohybuje na jeden chléb od 0,2 kWh až po 0,5 kWh.

Rozměry - Nepřehlédněte ani rozměry přístroje, abyste pro pekárnu našli dostatek místa pro stabilní umístění. Co se týče hmotnosti, ta se pohybuje o různých modelů mezi 5 - 8 kg.

Kvalita provedení - Kvalita je na prvním místě. Přesné a kvalitní zpracování všech dílů, rozumné umístění ovládacích prvků a jednoduchá obsluha přispějí ke spokojenému používání domácí pekárny.

Počet hnětacích háků - Některé pekárny mají jeden, jiné dva, celková kvalita v takto malé formě, jakou disponují domácí pekárny, však nezávisí na počtu háků. I jeden vám velmi dobře mísí.