AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňování skvrn – recenze, zkušenosti

Každý se občas setká s nehezkými skvrnami na oděvu nebo prádle, které je obtížné vyprat. Hned, jak takový flek spatříme, přemýšlíme, jak se ho co nejefektivněji zbavit. Vhodnou pomůckou je ultrazvukové pero na odstraňování skvrn AEG.

AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňování skvrn recenze

Díky němu je boj se špínou jednodušší i rychlejší. Výrobce slibuje bezproblémové odstranění skvrn různého typu. Jaká je realita, se dozvíte v našem testu kvality.

Princip fungování ultrazvukového pera

Díky ultrazvukovému peru na odstraňování skvrn od společnosti AEG zacílíte přímo na špinavé místo. Výrobek si poradí se skvrnami od kávy, čokolády, kečupu, džemu, pastelky, hlíny či bláta a podobně. Takovým skvrnám se nevyhnete, pokud máte v domácnosti děti. Jejich neúmyslné nehody vám proto mohou ztížit praní, ale pokud je po ruce pero od AEG, nemusí být problémem.

AEG A4WMSTPN1 pero na odstraňování skvrn fungující na principu ultrazvukových vln

Pero využívá speciální ultrazvukovou technologii, díky níž se výrazně zefektivní běžný prací cyklus. Šikovný pomocník v podobě pera totiž vysílá na zašpiněné místo drobné vibrace a přes vlákna se dostane až do nitra vašeho oděvu. Tímto způsobem se z tkaniny postupně uvolňují jednotlivé částice skvrn, proto můžete oděv následně mnohem snadněji vyprat. Díky peru není nutné skvrny ručně drhnout, což vám navíc zajistí, že oděv se nepoškodí. Přestože je pero účinné při odstraňování skvrn, zároveň je šetrné k látkám.

Obsah balení

Při koupi pera na odstraňování skvrn AEG dostanete v balení nádobu, základnu, pero, konektor a napájecí kabel. Pero má minimalistický a elegantní vzhled šedé barvy, přičemž jeho oblé hrany zaručí, že se dobře drží a v ruce nepřekáží. Předtím, než se pustíte do jeho užívání, výrobce doporučuje, abyste udělali malý test, ve kterém vyzkoušíte stálost barev.

Stačí vodou navlhčit oblast tkaniny, kterou při nošení není vidět, a aplikovat na ni bezbarvý tekutý prací prostředek. Následně použijete pero na odstraňování skvrn, se kterým zacílíte na tkaninu podle pokynů na používání, ty naleznete níže. Pak už jen počkáte, dokud tkanina vyschne a pokud nevybledla, můžete pero na odstraňování skvrn používat bez toho, abyste měli strach, že si oděv zničíte.

Snadné používání

K peru připojíte napájecí kabel. Smícháte vodu a bezbarvý tekutý čisticí prostředek bez obsahu chlóru. Pod oděv následně umístěte hadřík, případně papírový kapesník, který dobře saje. Připravenou směs aplikujete na špinavé místo a přístrojem začnete dělat krouživé pohyby po skvrně. Na skvrnu můžete i jemně přitlačit, necháte tak účinkovat ultrazvukovou technologii. Pero je vhodné vždy držet v vzpřímené poloze a nepoužívat nadměrnou sílu. V případě potřeby přidáte na špinavé místo vodu, aby se udržela vlhkost skvrny. Tento postup opakujete, dokud nebude skvrna uspokojivě odstraněna. Potom oděv vyperete v pračce podle pokynů na etiketě.

Odstraňování skvrny pomocí ultrazvukového pera AEG A4WMSTPN1

Výrobce upozorňuje, že používat se mají jen neutrální a bezbarvé tekuté prací prostředky, které neobsahují chlór. Zakázané je používání barevných pracích prostředků a také aviváže, protože právě ty mohou způsobit skvrny na tkanině. Je třeba dodat, že pero je v nepřetržité činnosti 5 minut, pak se vypne, aby mohla špička vychladnout. Upozorní vás na to špička tyčinky, která začne blikat po 4,5 minutě. Díky této indikaci víte, že byl téměř dosažen maximální čas cyklu. Po minutové přestávce můžete tyčinku opět normálně používat. Nemusíte mít obavy, že by vás tento časový interval zdržoval, protože je v průběhu čištění nutné namáčet skvrnu a také pod ní posouvat kapesník nebo látku, aby se zaručilo lepší vpíjení skvrny.

Jak pečovat o pero po dokončení čištění

Údržba pera je stejně snadná jako jeho používání. Po čištění skvrn stačí odpojit konektor z pera, vysušit nádobu a základnu, pokud byly naplněny vodou a špičku pera otřít vlhkým hadříkem. Pero pak už jen uskladníte v podstavci a svinete síťový kabel (například do klubíčka). Výrobek by měl být skladován v suché a dobře větrané místnosti. K čištění produktu nepoužívejte abrazivní prostředky, alkohol, rozpouštědla nebo jiné chemikálie.

AEG A4WMSTPN1 návod k použití

Jaké skvrny dokáže ultrazvukové pero odstranit

Ultrazvukové pero AEG na odstraňování skvrn si poradí téměř s jakoukoli špínou. Obtížnost odstranění skvrn se liší podle druhu tkaniny, doby usazení skvrny, teploty, pigmentace a podobně. Nejlepší výsledky s perem dosáhnete tehdy, pokud odstraňujete čerstvé skvrny, které se nestihli usadit. Snadněji se odstraňují skvrny, které byly dříve vyprané, avšak nebyly sušené v sušičce a ani žehlené. Pero je velmi účinné při malých skvrnách, které jsou lokalizovány na menších částech oděvu.

Méně účinné je při zapuštěných nebo starých skvrnách a při skvrnách, které byly dříve sice vyprané, ale sušily se v sušičce nebo žehlili. Problematické použití pera na odstranění skvrn může nastat i tehdy, jestliže se skvrna rozprostírá na příliš velké části oděvu. Pokud si nevíte rady s vyčištěním oděvu či prádla, zkuste při čištění přidat trochu více vody. Platí, že čím více vody použijete na skvrnu, tím je proces čištění účinnější. Dopomoci může i změna polohy papírového kapesníku či hadříku, čímž se zvýší absorpce skvrny.

AEG A4WMSTPN1 použití

Jako upozorňuje výrobce, pero je navrženo na odstraňování skvrn o průměru 3 centimetry (přibližně jeden palec). Není vhodné na staré skvrny nebo skvrny z chloridlových bělidel, hořčici, neodstranitelné inkousty, rozpouštědla a jiné chemikálie, které způsobují trvalé poškození. Jako pero obstálo v praxi, se dočtete v následujících řádcích.

Test ultrazvukového pera na odstranění skvrn

Test ultrazvukového pera od společnosti AEG proběhl na více druzích skvrn i na různých tkaninách. Občas pero dosahovalo rozdílné výsledky při oděvech ze 100% bavlny a při oděvech, kterých 65% tvořil polyester. Výsledky však nebyly markantně rozdílné.

Pero bez problémů odstranilo skvrny od kečupu, malin, sirupu, čokoládové polevy, Coca-Coly, karamelu, mandarinky, hlíny, řasenky, make-upu či krve. Uspokojivý výsledek dosáhlo při marmeládě, anilinových a temperových barvách. Pero si naopak neporadilo se skvrnami od hořčice, inkoustu, nesmazatelné rtěnky či lihové fixy. Celkový dojem testování je však slušný, protože pero si poradilo s většinou testovaných skvrn. Ultrazvukové pero AEG překvapilo svou funkčností, jednoduchostí používání i dosaženými výsledky.

Odstraňování skvrn pomocí ultrazvukového pera AEG A4WMSTPN1

AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňování skvrn recenze

Hodnocení článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 06.08.2020

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář