Whirlpool AWS 63013 recenze

Whirlpool AWS 63013 recenze a zkušenosti
(79.6%)

Obsah recenzie:

Whirlpool představuje novou generaci úzkých praček.  Úzká pračka AWS 63013 s 1000 ot./min a kapacitou prádla 6 kg je vybavena senzorovou technologií 6. smysl Colours,...

od 6990 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Slim pračka Whirlpool AWS 63013 patří mezi cenově dostupnější modely úzkých praček určených do menších prostor. Daní za dobrou cenu a kompaktní rozměry je ale několik omezení. Zatímco kapacita 6 kg je velmi dobrá, maximální počet 1000 otáček za minutu je pod dnešním standardem. Vyplatí se tedy tento model zvažovat při koupi?

Co nabízí Whirlpool AWS 63013

Úvodem recenze třeba jednoznačně vyzdvihnout poměr ceny a výkonu. Pračka Whirlpool AWS 63013 patří mezi spotřebiče zařazené do energetické třídy A +++, s roční spotřebou elektřiny jen 147 kWh. Tato hodnota je skvělá a to i díky systému 6.smyslu. Ten rozpozná množství prádla a automaticky upraví program.

Také i během praní sleduje celý cyklus a zajišťuje optimální výkon. Zamrzí však vyšší hlučnost pračky a to nejen při odstřeďování, kde je enormní, ale i při praní. Nedostatkem je i nízký maximální počet otáček za minutu, jen tisíc. Při plném bubnu je vlhkost zejména hrubšího oblečení ve srovnání s konkurencí stále poměrně vysoká.

Obchody, kde koupíte online:

Zjistit cenu v srovnávači heuréka Porovnat ceny heureka.cz
Mall.cz 6990 Kč
14990 Kč
Do obchodu Mall.cz
Kasa.cz 6990 Kč
14990 Kč
Do obchodu Kasa.cz
favorite Pridali sme nové recenze na pračky a redakčný výber nejlepší pračky

18 programů a další funkce

Co určitě potěší, je nabídka až 18 programů, přičemž nechybí tak program pro jemné prádlo tak expresní 15-minutový program. Program snadné žehlení ale není až tak účinný jako u jiných modelů podobné třídy. Samozřejmostí je dětská pojistka i možnost odložení startu, například na noční hodiny.

Spotřebič má i několik dalších užitečné systémy, například kontrolu tvorby pěny nebo systém proti zmačkání. Užitečnou funkcí je i Clean +, která odstraňuje skvrny s poměrně dobrou účinností. Plnění z přední strany je pohodlné, ale vzhledem k tomu, že jde o model slim, je třeba počítat s trochu omezenými možnostmi bubnu.

Jak pere a jak odstřeďuje?

Přejděme však přímo na test spotřebiče v akci. Ovládání a nastavení programů je jednoduché a to pomocí předního otočného voliče a tlačítek pro jednotlivé přídavné funkce. Vzhledem k počtu programů však může jistou dobu trvat, než najdete ty správné. Praní je samo o sobě účinné, hluk při odstřeďování ale vadí.

Vibrace však i vzhledem k nižší otáčky nejsou až takové zjevné jako u některých jiných modelů. Pozor si při používání této pračky je třeba dát na dvě věci. První je nedostatečný výplach prostoru pro prací prostředek, někdy tam zkrátka zůstanou jeho zbytky. Druhou je zachycování drobné prádla v manžetě pračky po obvodu otvoru.

Zhodnocení

thumb_up

+ velký výběr programů a dodatečných funkcí
+ velmi dobrá spotřeba elektrické energie, i díky systému 6.smyslu
+ jednoduché ovládání a velmi efektivní praní

thumb_down

- vzhledem k počtu programů chvíli trvá, než si vyberete ty správné
- vyšší hlučnost při odstřeďování, ale naštěstí žádné velké vibrace
- chybí pár užitečných "vylepšení" pro pohodlnější praní

Závěr

I přes vyšší hlučnosti jde v případě pračky Whirlpool AWS 63013 o velmi povedený spotřebič. Bohatá nabídka programů a zejména 6. smysl dělají z běžného spotřebiče skvělého pomocníka do jakékoliv domácnosti. Ovládání je jednoduché a rychlé, na začátek možná pro laika trochu nepřehledné.

Problematičtější je jen odstřeďování, kde 1000 otáček za minutu v případě hrubého prádla někdy nestačí. Umíme si představit i několik funkcí a vylepšení, které by pomohly, například lepší čištění prostoru pro prací prášek nebo prostorově lépe řešený buben. Pokud však hledáte zejména praktickou slim pračku za dobrou cenu, pak má tento model naše doporučení.

Seznam článků

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Plánujete nákup nové pračky, ale nejste si úplně jistý, co při výběru zvážit?   Pak jste na správné adrese. V článku se dozvíte, jaké parametry jsou pro výběr pračky důležité, ale i to, jaké technologie dnešní pračky používají zda to, jaká kapacita bubnu pračky je ideální.... Přečíst článek

Samsung WD80M4A43JW – recenze pračky, test a vaše zkušenosti

Samsung WD80M4A43JW – recenze pračky, test a vaše zkušenosti

Značka Samsung přinesla do segmentu praček několik inovativních funkcí, jako např. využití aktivní pěny prostřednictvím technologie EcoBubble. Inovativní funkce byly použity i při návrhu pračky se sušičkou Samsung WD80M4A43JW. Podívali jsme se podrobněji na její silné i slabší stránky... Přečíst článek

AEG ProSteam L7FBE48SC Recenze pračky s parním čištěním

AEG ProSteam L7FBE48SC Recenze pračky s parním čištěním

Od uvedení první plnoautomatické pračky na světě uběhlo již přes 60 let. Firma AEG, která je předním výrobcem elektrospotřebičů a která první automatickou pračku sestrojila, má však stále v tomto segmentu co nabídnout. Důkazem je i model AEG ProSteam L7FBE48SC, který přináší řadu... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Whirlpool AWS 63013

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Samsung WF70F5E0W2W

Přidat komentář