Nejméně poruchové pračky? Recenze chválí Samsung, Bosch, AEG a Miele

Představa, že bychom dnes měli jít k řece nebo potoku a ručně máchat prádlo ve vodě, je absolutně nepředstavitelná. Právě proto zde máme věrné společníky, jakými jsou pračky. Bez nich bychom se sice obešly, ale náš komfort by značně utrpěl. O tom, jaký má pračka pro domácnost přínos, netřeba zbytečně řečnit. Důležité je investovat peníze do kvalitní pračky. Které pračky jsou nejlepší? Jaké jsou nejčastější poruchy pračky?

Jak vybrat kvalitní pračku?

Pračka dnes patří k běžným spotřebičům, které se nacházejí téměř v každé domácnosti. Moderní pračky lze plnit shora, zboku, dokáží prát, ždímat nebo sušit. Jde o domácí "roboty", kteří udělají velkou část práce za vás. Není však pračka jako pračka. Důležité je vědět, které značky jsou nejkvalitnější a mají předpoklad nízké poruchovosti.

Nejhorší pračky vám dokáží život pořádně zkomplikovat. Málokdo si to uvědomuje, ale každá jedna porucha může být pro pračku konečnou, zvlášť pokud se zanedbá náprava. Samozřejmě, každá pračka může mít nějakou poruchu, ale jsou výrobci, kterým se vyplatí při koupi důvěřovat. Které pračky jsou nejlepší? Na jaké značky se zaměřit? Mezi nejspolehlivější pračky řadíme Samsung, Bosch, AEG a Miele.

Nejspolehlivější pračky

Názov Hodnotenie Detail
AEG L7FBE48SC   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Bosch WDU28560EU   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Samsung WW80J5446FW   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
AEG ÖKOMix L8FEC49SC   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Miele WWI 860   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Spokojenost s pračkami Bosch a AEG

Říká se, že na německé auta nebude mít nikdy nikdo. Němci prý mají patent, který funguje staletí. To lze říci i o firmě Bosch, která existuje již od roku 1886. Již více než 133 let se tato německá strojírenská a elektronická společnost zabývá i výrobou a vývojem spotřebičů do domácnosti.

Pračky jsou silnou stránkou této značky a v tomto segmentu si získala množství fanoušků. Zároveň v nabídce tohoto výrobce najdete různé variace. Pračky s plněním shora nebo předním plněním, pračky se sušičkou, vestavěné či volně stojící, dražší i za rozumné lidové ceny. Velkou výhodou Bosch je i to, že pokud i přijde k případné poruše, dostupnost dílů či servis jsou na velmi dobré úrovni.

Značka Bosch se řadí k nejkvalitnějším výrobcům praček

AEG na tom není o nic hůř. Ačkoliv možná nejde o tak zvučné jméno, na trhu se AEG dokázal prosadit především lidovou cenou a spolehlivostí. Byl to právě AEG, který má na svědomí vůbec první plně automatickou pračku (1958). Navíc portfolio, které nabízí, je velmi široké. Ačkoli dnes patří pod skupinu Electrolux, produkuje výrobky v souladu s vlastními technologiemi. Podobně jako pračky Bosch, i AEG je uživateli hodnocené převážně pozitivně, o čemž svědčí i mnohé recenze. Pořízením si pračky značky Bosch nebo AEG tak rozhodně neuděláte chybu.

Samsung je volbou mnoha

Jméno Samsung má v oblasti elektroniky i domácích spotřebičů velmi silný hlas. Pravdou je, že s výjimkou některých segmentů domácích spotřebičů, patří jihokorejský Samsung mezi nejlepší producenty elektroniky do domácnosti. Pračky nejsou v jeho případě výjimkou.

Pračky značky Samsung jsou považovány za kvalitní

Samsung je příznačný tím, že často za podobné ceny jako konkurence nabízí něco navíc. Moderní design nebo inovativní technologie jsou doménou. Stejně tak spolehlivost i konstrukční kvalita (materiál) jsou na vysoké úrovni. Rovněž pokrývá širokou škálu segmentu praček různého druhu. Nicméně Samsung zůstává věrný pračkám s předním plněným a plnění shora byste hledali jen těžko.

Miele, vysoká kvalita za vysokou cenu

"Jednou Miele, vždy Miele." To je věta, kterou na své produkty láká i samotný výrobce. Miele patří do skupiny německých výrobců. Zakládá si především na vývoji a testování svých produktů. Jako jeden z mála, Miele testuje domácí spotřebiče na životnost až 20 let.

Značka Miele vyrábí kvalitní pračky

Automatické pračky značky Miele nabízejí tu nejvyšší možnou kvalitu, o čemž svědčí i názory zákazníků. Přesto je jejich prodejnost nižší než u konkurence. Proč? Kvůli cenám, které ani zdaleka nejsou lidové. Často se hodnota pračky pohybuje na úrovni 20 000 korun a to je již investice, která dokáže rodinný rozpočet pořádně zatížit. Kvalitní provedení, design a rovněž služby výrobce jsou na vysoké úrovni. Investovat do takové pračky se však určitě vyplatí, protože můžete počítat s tím, že na dvě desetiletí byste měli mít klid.

Proč se pračky kazí?

Bohužel, nejčastěji za to může naše lenost a nezodpovědnost. Pračka je domácí spotřebič jako každý jiný. Proto je důležité dělat její pravidelnou údržbu. Častým používáním se také pračka opotřebovává a vyžaduje péči.

Tvorba vodního kamene je snad nejčastějším a největším problémem, který má vliv i na poruchovost pračky. Důležité je pro dlouhou životnost pračky starat se o to, aby usazeniny i vodní kámen neměli čas pračku poškodit nebo snížit kvalitu praní.

Z času na čas je dobré pračku pustit naprázdno a použít směs octa, jedlé sody nebo kyselinu citrónovou pro dezinfekci a zbavení se usazenin. Existují i ​​speciální přípravky na dezinfekci pračky. Výše zmíněné jsou však přírodní a snadno dostupné. Chemikálie jsou nutné až v případě, kdy není jiná možnost pračku vyčistit.

Za poruchovost praček může často vodní kámen

Samozřejmě, druhým důvodem kromě naší nezodpovědnosti může být i nekvalita materiálů a součástek nebo chyba výrobce při montáži. V takovém případě je nutný mechanický zásah. Moderní pračky často zobrazují chybové kódy, které vás upozorňují, že pračka má nějaký problém. K tomu slouží manuál, který vám řekne, co samotné chybové hlášení znamená.

  • Špatná údržba
  • Nadměrné množství prádla
  • Nevhodné předměty v pračce
  • Chyba výrobce při montáži
  • Nekvalitní materiály

Jaké jsou nejčastější poruchy pračky?

  • Pračka nenapouští vodu
  • Vzrůstající hlučnost pračky
  • Voda z pračky neodtéká
  • Chyba ohřevu vody
  • Pohyb pračky při vyšších otáčkách

Chyb a poruch, které mohou při používání pračky nastat, je mnohem víc. Každý výrobce má svůj patent, který je pro opravu nutné znát. Další důležitá věc je, že porucha může mít více příčin a okolností, které ji způsobily.

Pračka nenapouští vodu

Pokud pračka nenapouští vodu, nejmenším problémem může být, že je vypnutý přívod vody na pračce nebo z přípojky-vodovodu. Problém může nastat i tehdy, jestliže je tlak ve vodním potrubí příliš nízký a nedokáže pračku naplnit pro její potřeby. Rovněž může být tlak vody příliš vysoký. Tehdy pračka krátce zatočí motorem a vypne se. Případně čerpadlo bude dlouho táhnout naprázdno, čímž se zbytečně poškozuje. Chybný může být i snímač hladiny vody nebo senzor Aqua Stop, který přívod vody blokuje. Tehdy je nutné ventil vyměnit.

Mezi nejčastější poruchy praček se řadí také nenapúšťanie vody

Hlučnost pračky

Ta se může zvyšovat v případě, že je buben přetížen a pračka nemá dostatečný výkon, proto je motor hlučnější. Větším problémem je, pokud je motor poškozen. Důležité je problém se zvyšující hlučností pračky řešit včas. Jinak se může stát, že výsledkem bude zadřený motor nebo přehříváním úplně zničí a ztratí výkon.

Dalším důvodem zvyšující se hlučnosti mohou být opotřebované ložiska a tlumiče, které však neopravíte a musíte je, jednoduše, vyměnit. To je obvykle problém starších praček.

Neodtéká voda z pračky

Jako první zkontrolujte odtokovou hadici, která může být ucpaná nánosy špíny. Rovněž je možnost, že během praní se do hadice mohla dostat nějaká část oděvu či nějaký doplněk nebo předmět. Některé pračky v tomto případě signalizují chybu, protože odtok vody je omezen.

Výměna odtokové hadice pračky

Problém s ohřevem vody

Zřejmě jednou z nejčastějších poruch praček je problém s ohřevem vody. Tehdy je chyba ve výhřevném tělese. Obvykle je nutná výměna topného tělesa. Někdy se stává, že je poškozené připojení topného tělesa, resp. elektroinstalace. Rovněž regulátor teploty (termostat) může být zkažený a pračka vodu neohřívá nebo v horším případě, ohřívá vodu až příliš. Tehdy pračka jednoduše vypíná cyklus praní, kvůli bezpečnosti. Buben se přestává točit.

Pračka "tančí"

Pračkový "tanec" znají spíše starší generace, které si pamatují, že když dali prát, pračka z rohu přišla až ke dveřím. Samozřejmě, dnes jsou technologie na jiné úrovni a takovýto jev je málo vídaný. Přesto se může stát, že když je pračka přetížena, může se hýbat více, než by měla. Většinou tento problém nastává u praček plněných shora. Přetížená pračka se třese a motor se příliš namáhá. Buben tedy rozhodně nepřetěžujte. Poškozujete tak celou pračku.

Hodnocení článku:
(81%)

Pulbikované dňa: 13.11.2020

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář