Electrolux EWT1262TDW recenze

Electrolux EWT1262TDW recenze a zkušenosti
(76.4%)

Máte menší koupelnu a hledáte kvalitní a nenáročnou pračku? Představujeme pračku s horním plněním, která bez problému vypere prádlo celé vaší rodiny! Navíc se u displeje...

od 6777 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Volně stojící shora plněná pračka Electrolux EWT 1262 TDW patří mezi cenově nejdostupnější modely praček této známé značky. Na první pohled jsou parametry na velmi dobré úrovni, zejména hlučnost praní a maximální otáčky za minutu. Kde se ale projeví kompromis mezi cenou a výbavou? Odpovědi naleznete v této recenzi.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na pračky a redakčný výber nejlepší pračky

Vrchní plnění a praktické vlastnosti

Electrolux EWT 1262 TDW má vrchní plnění a kapacitu na prádlo až 6 kg. Tato pračka dosahuje maximální počet otáček až 1200 za minutu, díky čemuž by neměl být problém s kvalitou a účinností. Hladina hluku je sice na poměrně dobré úrovni, avšak první daní za finanční dostupnost je energetická náročnost provozu.

Pračka má odhadovanou spotřebu až 185 kWh za rok, což je bohužel poměrně dost na to, o jaký model a kapacitu jde. I proto si vysloužila zařazení až do energetické třídy A +, která je sice úsporná, ale oproti konkurenci zaostává. S cenovkou bezpečně pod 300 € však nutně museli přijít i nějaké kompromisy a toto je jeden z nich.

Funkce a programy

Co se týče funkcí a programů, dobrou zprávou je, že zde výrobce na žádné kompromisy nepřistoupil. Celkově nabízí tento model až 14 programů a to včetně programu například na jemné prádlo nebo i džínovinu. Množstevní automatika FuzzyLogic zajistí ideální dávkování podle objemu a hmotnosti naloženého prádla.

Pračka se může pochlubit i možností nastavení teploty, otáček a opožděného startu až o 9 hodin. Spotřebič se dodává v bílém provedení. Na horní straně je otočný ovladač a LCD displej. Během samotného praní nám však na něm chyběly některé důležité údaje o aktuálním programu. Pračka má ochranu proti přetečení Aqua Stop.

Jak pere v praxi?

Pračka Electrolux EWT 1262 má poměrně spolehlivý provoz a výrobce se netají nízkou mírou reklamací. Praní není příliš hlučné a 1200 otáček za minutu odstředí skoro každý typ prádla, problém může mít jedině s větším množstvím příliš hrubého oblečení. Mínusem ale je, že přednastavené programy jsou příliš dlouhé a krátké expresní programy v nabídce nenajdete.

V praxi je také na škodu, že na displeji se neukazuje čas zbývající do konce programu. Také nelze samostatně nastavit délka pracího cyklu. Ovládání je jednoduché, avšak manuál by mohl být i lepší napsán. Samotná účinnost praní je ale zcela bezproblémová a nabídka programů je dostatečná pro opravdu každý typ látky.

thumb_up

Plusy:
+ dobrý poměr ceny a nabízeného množství funkcí a programů
+ ovládání je dostatečně jednoduché a intuitivní i pro úplného laika
+ díky množstevní automatice je praní efektivně i při menší náplni

thumb_down

Mínusy:
- příliš vysoká spotřeba vzhledem k kapacitu a model pračky
- během pracího cyklu nezobrazuje spotřebič zbývající čas
- při hrubém prádle občas nedostatečné odstředění

Závěr

Electrolux EWT 1262 TDW splní to, co od domácí pračky za levný peníz očekáváte. Příjemným bonusem je poměrně tichý provoz, systém FuzzyLogic i velký výběr programů. Zamrzí však několik "detaily", které by udělali praní pohodlnějším, jednodušším a příjemnějším.

Při velmi hrubé prádle někdy odstředění ani 1200 otáčkami za minutu nepostačuje. Programy jsou přednastaveny na příliš dlouhou dobu a chybí expresní program. Menším mínusem je i vyšší spotřeba během praní, což vyvažuje nízké vstupní náklady. Pokud však nemáte příliš vysoké nároky, za cenu do 7 500 Kč vás tato pračka určitě nezklame.

Seznam článků

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Plánujete nákup nové pračky, ale nejste si úplně jistý, co při výběru zvážit?   Pak jste na správné adrese. V článku se dozvíte, jaké parametry jsou pro výběr pračky důležité, ale i to, jaké technologie dnešní pračky používají zda to, jaká kapacita bubnu pračky je ideální.... Přečíst článek

Jak vybrat nejlepší prášek na praní pro děti a dospělé? Recenze chválí Ariel a Persil

Jak vybrat nejlepší prášek na praní pro děti a dospělé? Recenze chválí Ariel a Persil

Vybrat z dnešní nabídky kvalitní prací prášek vůbec nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Už jen formy pracích prášků člověka nutí přemýšlet, která varianta je pro praní nejlepší. Klasický prací prášek, tekutý prací prostředek nebo gelové kapsle. Prací prášek je pro nás samozřejmostí... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Electrolux EWT1262TDW

Recenze

Electrolux EWT1366HGW

Electrolux EWT1366HGW

Shora plněná pračka s průměrnou kapacitou prádla 6 kg. Nabídne vám i parní program , díky kterému bude vaše prádlo nadýchané a méně pokrčené.... Přečíst recenzi

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Zepředu plněná, inteligentní a úsporná pračka AEG ProSteam L7FBE48SC se díky svému elegantnímu designu stane ozdobou vaší koupelny. Výběr ze... Přečíst recenzi

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Bosch WAT28460BY

Přidat komentář