Whirlpool AWE 50510 recenze

Whirlpool AWE 50510 recenze a zkušenosti
(79.6%)

Automatická pračka s horním plněním a elektronickým ovládáním v energetické třídě A++. Vyperte své prádlo šetrně a úsporně ve vrchem plněné pračce Whirlpool s kapacitou prádla...

od 5960 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Shora plněná volně stojící automatická pračka Whirlpool AWE 50510 zaujme na první pohled svou cenou. Jednoznačně jde o jednu z cenově nejdostupnějších a nejvýhodnějších praček na trhu, ale jaký výkon a funkce za to dostanete? Naše recenze se zaměřila na srovnání funkčnosti, programů a také i na plusy a minusy tohoto spotřebiče.

Obchody, kde koupíte online:

Zjistit cenu v srovnávači heuréka Porovnat ceny heureka.cz
Mall.cz 5960 Kč
9990 Kč
Do obchodu Mall.cz
Kasa.cz 5999 Kč
10490 Kč
Do obchodu Kasa.cz
favorite Pridali sme nové recenze na pračky a redakčný výber nejlepší pračky

Jen 5 kg náplně a max.1000 otáček za minutu

Model Whirlpool AWE 50510 je pračka s kapacitou 5 kg, což znamená, že je určena spíše pro menší domácnost. Plní se shora a díky funkci FuzzyLogic jí nedělá problém ani menší náplň. Tehdy si pračka automaticky upraví potřebné množství vody a elektrické energie podle objemu a hmotnosti prádla.

Spotřebou patří do energetické třídy A ++, což je za cenu okolo 230 € pozitivní. V této cenové kategorii však nemůžete počítat s vyšším výkonem odstřeďování než 1000 otáček za minutu. Při menší náplni to méně náročnému spotřebiteli může postačovat. Výhodou je, že pračka má nízkou míru reklamací, za což vděčí i jednoduchému provedení.

Funkce a programy

K dispozici je celkem 18 programů a v tomto ohledu se není na co stěžovat. Najdete zde standardní programy, ale například i extra rychlý 15-minutový program a program pro jemné prádlo. Díky odloženému startu je možné naplánovat prací cyklus i dopředu, škoda jen, že běžný program trvá téměř 3 hodiny, což je opravdu dost.

Pračka Whirlpool AWE 50510 má k dispozici i elektrické senzory pro minimalizaci vibrací, což se jí však daří jen částečně. Spotřebič se vyrábí ve standardním bílém provedení a na ovládání slouží otočný volič. Absence LCD displeje nemusí velmi mrzet, protože kontrolky vás upozorní na vše důležité. Ale například informace o zbývajícím čase nám přece jen chyběla.

Jak pere v praxi?

Plnění pračky shora je pohodlné, horší je to s vybíráním, protože model nemá automatiku na umístění bubnu po praní otvorem nahoru. Programy trvají o něco déle, než byste možná čekali, avšak díky jejich bohaté nabídce si nakonec určitě najdete ten, co vám bude nejvíce vyhovovat. Na naše překvapení je odstřeďování poměrně účinné, samozřejmě v rámci možností.

Horší je to při pračce na maximum naplněné hrubším oblečením, kde již bude zbytková vlhkost poměrně vysoká. Účinnost praní je v pořádku, ale menším mínusem je, že někdy zůstane zbytek pracího prášku v zásobníku. Z hlediska stability konstrukce není pračce co vytknout, i když provedení plechů působí trochu levně.

thumb_up

Výhody:
skvělá cena, zejména s ohledem na dobrou spotřebu energie během provozu
velký výběr až 18 programů včetně expresního programu na 15 minut
jednoduchá a bezproblémová obsluha a ovládání

thumb_down

Nevýhody:
malý výkon odstřeďování, jen 1000 otáček za minutu
pračka je poměrně hlučná a to nejen při odstřeďování, ale i při praní
několik programů má přednastavené příliš dlouhé trvání

Závěr

Whirlpool AWE 50510 patří mezi nejlevnější pračky na trhu a tomu odpovídají i její možnosti. Jen 1000 otáček za minutu znamená problémy zejména s hrubším oblečením. Pračce lze také vytknout vyšší hladinu hluku a příliš dlouhé trvání běžných programů, které sahají až k 3 hodinám.

Z hlediska praktičnosti jde ale o spotřebič, který dobře poslouží svému účelu. Provoz je poměrně levná. Bohatý výběr programů a velmi jednoduché ovládání jsou velké plus. S ohledem na cenu můžeme tento model doporučit každému, kdo od pračky očekává jen to, na co je primárně určena - tedy kvalitní praní.

Vývoj ceny produktu Whirlpool AWE 50510

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

29/12/2016 17:29
Mirka
Hodnocení

AWE50510 - ale nejen ta

thumb_up

programy zahrnují víceméně celou škálu potřeb běžné rodiny. Lze zvolit intenzivnější máchání - vzroste spotřeba, ale z prádla pak není cítit prášek.

thumb_down

Jako u většiny praček v této cenové hladině: Rekordně krátký kabel, hadice přívodní i odpadní. Při náplni 5 kg nutno zvolit intenzivnější máchání, jinak zůstává prášek v prádle. Tekuté prací prostředky po zavření víka vytečou do bubnu.

Přidat komentář