Electrolux EWT1366HDW recenze

Electrolux EWT1366HDW recenze a zkušenosti
(80.4%)

Pračka Electrolux EWT1366HDW v energetické třídě A+++ s kapacitou prádla 6 kg a otáčkami pro odstřeďování 1300 za minutu.  Vrchem plněná pračka Electrolux EWT1366HDW s...

od 10997 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Shora plněná automatická pračka Electrolux EWT 1366 HDW je model, který se pokouší najít ideální poměr mezi cenou a kvalitou. Spotřebič nabízí opravdu úsporné praní a výkonné odstřeďování, ale má také několik nedostatků, které mohou snižovat jednoduchost a pohodlnost praní. Přesto, vyplatí se koupit? Naše recenze vám na tyto otázky dá odpověď.

Obchody, kde koupíte online:

Mall.cz 12990 Kč
15780 Kč
Do obchodu Mall.cz
Kasa.cz 10997 Kč
15780 Kč
Do obchodu Kasa.cz
favorite Pridali sme nové recenze na pračky a redakčný výber nejlepší pračky

Výkon a technické parametry

Electrolux EWT 1366 HDW je vrchem plněná automatická pračka s objemem náplně do 6 kg. Spotřebič nabízí technologii praní Eco ventil a i díky tomu dosahuje vynikající účinnost. Na odstřeďování je možné zapnout až 1300 otáček za minutu, takže problém není ani s hrubší prádlem, kterou pračka dostatečně připraví na sušení.

Roční spotřeba při běžném používání by měla být na úrovni 150 kWh za rok, díky čemuž je spotřebič zařazen do energetické třídy A +++. Jelikož využívá nejmodernější technologii invertorového motoru, je hluk na absolutním minimu a to třeba jednoznačně vyzvednout. Rozměry jsou kompaktní, i když výška je trochu nadprůměrná.

Jaké programy a funkce pračka nabízí

Z hlediska funkčnosti nabízí tento model komplexní nabídku funkcí a programů pro domácnost. K dispozici je 14 programů praní včetně rychlého programu, žehlení a praní džín. Samozřejmostí je funkce odloženého startu, ochrana proti přetečení a časový manažer. Ten umožní zkrátit nebo prodloužit prací cyklus.

Množstevní automatika FuzzyLogic zajistí automatické dávkování vody a zefektivní i spotřebu elektrické energie, pokud perete menší množství prádla. K dispozici jsou i parní programy. Jelikož jde o shora plněnou pračku, šikovnou vychytávkou je i automatické nastavení bubnu do horní pozice a kontrola vyvažování náplně v bubnu.

Pojďme se podívat na praní v praxi

Teorie tedy vypadá zajímavě, ale co praxe? Účinnost praní je opravdu dobrá a v nabídce je velký výběr programů s možností jejich dodatečného nastavení. Ovládání je pomocí horního otočného voliče a LCD displeje, kde se zobrazují také informace o zbývajícím čase programu. Odstřeďování je také v pořádku.

Pokud je ale buben příliš naplněný, pračka je při odstřeďování hlučnější a mnohem více vibruje. Trochu nám chyběl i program nebo funkce pro poloviční množství, což by zkrátilo čas při menší prací dávce. Kratší je i odpadní hadice, má jen 1 metr, pro někoho to může být příliš málo. Ovládání je sice jednoduché, ale návod by mohl být lepší. Celkově ale z hlediska funkčnosti není pračce co vytknout.

thumb_up

Silné stránky:
+ úsporný a tichý chod pračky i díky invertorovému motoru
+ dostatečná rychlost a účinnost odstřeďování i při plném bubnu
+ velký výběr programů a všechny inteligentní funkce pro praktické použití

thumb_down

Slabé stránky:
- hlučnost při praní je v pořádku, ale při odstřeďování je vysoká, někdy jsou i vibrace
- sešel by se lepší a detailnější návod, zejména ohledně chyb a hlášení
- pro někoho může být problémem krátká přívodní šňůra nebo odpadní hadice

Závěr

Některé drobné detaily, které by zlepšily pohodlnost ovládání a praní, ubrali modelu Electrolux EWT 1366 HDW na hodnocení. Celkově ale jde o kvalitní pračku s horním plněním, která nabízí úspornou a víceméně tichý provoz. Kvalita zpracování je na solidní úrovni, tady není co vytknout.

I díky bohaté nabídce programů a funkcí můžeme zakoupení tohoto spotřebiče doporučit. Trocha ale zamrzí některé menší mouchy, například kratší přívodní šňůra nebo odpadní hadice. Někomu se může zdát vibrace při odstřeďování příliš silné, což je daň za typ nožiček a vysoké otáčky. Jde ale jen o menší detaily, které funkčnost spotřebiče určitě vyváží.

Vývoj ceny produktu Electrolux EWT1366HDW

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Electrolux EWF1476GDW

Přidat komentář