Gorenje W 6503/S recenze

Gorenje W 6503/S recenze a zkušenosti
(77.4%)

Automatická pračka Gorenje W 6503/S bílá v energetické třídě A+++ s kapacitou prádla 6 kg a otáčkami pro odstřeďování 1000 za minut. Předem plněná pračka Gorenje W 6503/S...

od 5987 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Předem plněná automatická pračka Gorenje W 6503/S patří do kategorie slim praček. Díky hloubce jen 44 cm se vejde i do stísněných prostorů. Jde o pračku s kapacitou 6 kg, která nabízí až 23 programů. Daní za vcelku přijatelnou cenu a rozměry jsou ale horší parametry maximálních otáček a hlučnosti při praní.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na pračky a redakčný výber nejlepší pračky

Slim model tam, kde se jiné nevejdou

Gorenje W 6503/S je, jak už naznačuje název, slim pračka, což znamená, že má minimální možnou hloubku. Díky tomu se dá umístit i do menší koupelny, což je velmi praktická vlastnost. Co je ale praktické už o něco méně, jsou některé parametry. Spotřeba elektřiny je sice na velmi dobré úrovni, problém ale nastává s hlučností praní, která je velmi vysoká.

To, že hlučnost odstřeďování je jen o málo vyšší než v případě praní, je určitě spíše nevýhoda než nevýhoda. Znamená to, že maximální počet otáček je limitován, v tomto případě pouze na hodnotu 1000 otáček za minutu. Spotřeba elektřiny pouze 0,55 kWh na běžný cyklus je sice fantastická, oprávněně ale vyvolává otazníky ohledně kvality odstředění.

Až 23 programů, ale nejen to

Nabídka programů je však rozhodně velmi bohatá a celkově je zde naleznete až 23. K tomu je třeba připočíst inteligentní funkce a ovládání SensorIQ pro dokonalé vyprání jakékoliv prádla. Prodloužení životnosti topného tělesa díky DuraHeat určitě potěší a přidá body v pomyslném žebříčku praktičnosti spotřebiče.

Díky technologii SensoCare je každý druh textilie praný speciální podle charakteru tkáně, programy Bavlna a Syntetika mají i další funkce navíc. Pro intenzivní praní je určen program TimeCare, který nabízí úsporu až 40% času. Pračka má i režim EcoCare, který sice trvá déle, ale s efektivnějším využitím vody i elektrické energie.

Jak se projeví max.1000 otáček za minutu?

Výhodou pračky je, že nabízí i váhovou automatiku, čili podle množství prádla si sama zvolí potřebné množství vody i energie. A jak se s ní v praxi pere? Gorenje W 6503/S může odrazovat nízkými otáčkami odstřeďování, ale v praxi se výkon ukazuje jako dostatečný. Věděli bychom si sice představit i lepší výsledek, ale rozhodně to není žádná katastrofa.

Slabší stránkou pračky je nastavení teplot a zkrácení času při více programech, kde to spotřebič zkrátka neumožňuje. Problémem je i více vibrací a již zmiňovaná vyšší hladina hluku. Nastavení teploty na 60 stupňů je možné jen u krátkých cyklů, ne při delším programu. Vzhledem k ceně je nutné se smířit i s hlučnějším motorem a vypouštěcím čerpadlem.

thumb_up

Plusy:
+opravdu dobrá cena vzhledem k kapacitu a počet programů
+ velmi úsporný provoz, o čemž svědčí i zařazení do třídy A +++
+ jednoduché ovládání a více inteligentních funkcí známých z vyšších tříd

thumb_down

Co nám vadí?
- maximální otáčky jsou pouze na úrovni 1000 otáček za minutu
- vyšší hlučnost při praní ale i odstřeďování
- nemožnost změny teploty nebo času při více programech

Závěr

V případě, že hledáte levný model slim pračky a nechcete na úvod obětovat více než 6 500 Kč, můžete Gorenje W 6503S klidně zařadit do svého výběru. Připravte se ale na několik omezení a nevýhod, které jsou daní za to, že se výrobce pokusil najít kompromis mezi funkčností, výbavou a cenovou dostupností.

Pračka je hlučnější více, než by se nám líbilo, třeba se smířit i s nižšími maximálními otáčkami. Pokud vám bude vadit dlouhou dobu některých programů, bohužel, v mnoha případech se to nedá manuálně zkrátit. Celková výbava a několik inteligentních funkcí ale dělají z tohoto spotřebiče určitě alternativu, o níž má význam uvažovat.

Seznam článků

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Plánujete nákup nové pračky, ale nejste si úplně jistý, co při výběru zvážit?   Pak jste na správné adrese. V článku se dozvíte, jaké parametry jsou pro výběr pračky důležité, ale i to, jaké technologie dnešní pračky používají zda to, jaká kapacita bubnu pračky je ideální.... Přečíst článek

Jak vybrat nejlepší prášek na praní pro děti a dospělé? Recenze chválí Ariel a Persil

Jak vybrat nejlepší prášek na praní pro děti a dospělé? Recenze chválí Ariel a Persil

Vybrat z dnešní nabídky kvalitní prací prášek vůbec nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Už jen formy pracích prášků člověka nutí přemýšlet, která varianta je pro praní nejlepší. Klasický prací prášek, tekutý prací prostředek nebo gelové kapsle. Prací prášek je pro nás samozřejmostí... Přečíst článek

AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňování skvrn – recenze, zkušenosti

AEG A4WMSTPN1 ultrazvukové pero na odstraňování skvrn – recenze, zkušenosti

Každý se občas setká s nehezkými skvrnami na oděvu nebo prádle, které je obtížné vyprat. Hned, jak takový flek spatříme, přemýšlíme, jak se ho co nejefektivněji zbavit. Vhodnou pomůckou je ultrazvukové pero na odstraňování skvrn AEG. Díky němu je boj se špínou jednodušší i rychlejší.... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Gorenje W 6503/S

Recenze

Electrolux EWT1366HGW

Electrolux EWT1366HGW

Shora plněná pračka s průměrnou kapacitou prádla 6 kg. Nabídne vám i parní program , díky kterému bude vaše prádlo nadýchané a méně pokrčené.... Přečíst recenzi

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Zepředu plněná, inteligentní a úsporná pračka AEG ProSteam L7FBE48SC se díky svému elegantnímu designu stane ozdobou vaší koupelny. Výběr ze... Přečíst recenzi

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Miele WKG 130 WPS

Přidat komentář