Whirlpool AWO/C 6304 recenze

Whirlpool AWO/C 6304 recenze a zkušenosti
(81.4%)

Obsah recenzie:

Zpředu plněná pračka vyniká na první pohled designem Domino Low Core, který se vyznačuje zaoblenými liniemi a jednoduchám ovládáním i díky velkému přehlednému displeji....

od 5890 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Pračka Whirlpool AWO / C 6304 patří mezi zepředu plněné pračky s kapacitou 6 kg. Na první pohled se to nezdá mnoho, ale spotřebič dobře poslouží ve většině běžných domácnosti. Největšími přednostmi jsou výborná spotřeba a zajímavé funkce. A co mínusy? Abychom je našli, podívali jsme se v našem testu na tento model pračky důkladněji.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na pračky a redakčný výber nejlepší pračky

Zajímavé funkce a parametry

Pokud hledáte zajímavý poměr ceny a funkcí, tak právě předem plněná pračka Whirlpool AWO/C 6304 může být vzorem. Rychlost odstřeďování je 1200 otáček za minutu, což zajišťuje vysokou účinnost i při plném bubnu. Ještě lepší je ale parametr energetické úspornosti, protože pračka spotřebuje za rok jen 147 kWh.

Díky tomu je zařazena do energetické třídy A +++ a spolu s technologií 6. smysl představuje mimořádně efektivní praní. Spotřebič si umí sám nastavit nejvhodnější dobu trvání programu, otáčky i teplotu vody. Ušetří vám tak čas i spotřebovanou energii. Pračka disponuje váhovou automatikou i funkcí odložení startu.

Velký výběr programů

Skvělý je i výběr programů a funkcí. Celkově je k dispozici 18 programů včetně programu pro snadné žehlení i expresního 15-minutového programu. Díky systému Clean + má pračka speciální vícefázový prací cyklus, což snižuje potřebu vysoké teploty. Zároveň díky systému Microban nehrozí ani vznik plísní a pachů uvnitř bubnu.

K ovládání slouží přední panel s otočným voličem pro výběr programu a několika tlačítky pro dodatečné funkce. Šířka plnicího otvoru je až 39 cm, takže není problém do bubnu pohodlně vložit i větší a objemnější věci. LED indikátory vás upozorní na různé problémy, například zanesený filtr, který je třeba vyčistit.

Praní v praxi - na jednotku s mínuskou

A jaký výkon nabízí Whirlpool AWO / C 6304 při praní? Praní je opravdu výkonné a účinné, při méně znečištěném oblečení i na nízkých teplotách. Pro barevné prádlo je možné použít i speciální program praní pouze při 15-stupňové teplotě vody, což značně šetří energie. Odstřeďování je bezproblémové, i když vibracím a většímu hluku se nevyhnete.

Trocha na škodu je, že možnosti nastavení jednotlivých programů z hlediska například doby či teploty jsou omezené. Zejména při delších programů, které trvají skoro 3 hodiny, to je nevýhodou. Vzhledem k nižší cenu chybí i automatické vyvažování prádla. Při menším naplnění jsou tak pohyby pračky i hluk opravdu značné. Z celkového pohledu na cenu i kvalitu si ale pračka své místo určitě obhájí.

Plusy a mínusy

thumb_up

bohatý výběr až 18 programů včetně extra rychlého na 15 minut
výborná spotřeba elektrické energie i vody díky 6.smyslu
jednoduchá obsluha a dostatečná šířka plnicího otvoru

thumb_down

chybí automatické vyvažování, kvůli čemuž pračka může více vibrovat
hlučnost je sice během praní ještě v normě, při odstřeďování je ale výraznější
některé programy trvají opravdu velmi dlouho a vy s tím hodně nenaděláte

Za tuto cenu určitě nikdo nečeká zázraky, ale musíme objektivně říci, že pračka Whirlpool AWO/C 6304 takovým menším zázrakem je. Počet funkcí, 6. smysl a některé zajímavé vylepšení z ní dělají ideálního pomocníka do běžné domácnosti. Navíc nabídka 18 programů opravdu na všechno je velké plus.

Obsluha a ovládání jsou jednoduché, až triviální. Velmi dobrá je i spotřeba elektrické energie, hlučnost je na tom už o něco horší. Několik věcí nám oproti lepším modelům chybělo, například lepší vyvážení kvůli vibracím nebo lepší možnosti nastavení cyklů. Pokud si však nepotrpíte na luxus a hledáte šikovného pomocníka za dobrou cenu, nemáte co váhat, tato koupě se opravdu vyplatí.

Seznam článků

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Plánujete nákup nové pračky, ale nejste si úplně jistý, co při výběru zvážit?   Pak jste na správné adrese. V článku se dozvíte, jaké parametry jsou pro výběr pračky důležité, ale i to, jaké technologie dnešní pračky používají zda to, jaká kapacita bubnu pračky je ideální.... Přečíst článek

Samsung WD80M4A43JW – recenze pračky, test a vaše zkušenosti

Samsung WD80M4A43JW – recenze pračky, test a vaše zkušenosti

Značka Samsung přinesla do segmentu praček několik inovativních funkcí, jako např. využití aktivní pěny prostřednictvím technologie EcoBubble. Inovativní funkce byly použity i při návrhu pračky se sušičkou Samsung WD80M4A43JW. Podívali jsme se podrobněji na její silné i slabší stránky... Přečíst článek

AEG ProSteam L7FBE48SC Recenze pračky s parním čištěním

AEG ProSteam L7FBE48SC Recenze pračky s parním čištěním

Od uvedení první plnoautomatické pračky na světě uběhlo již přes 60 let. Firma AEG, která je předním výrobcem elektrospotřebičů a která první automatickou pračku sestrojila, má však stále v tomto segmentu co nabídnout. Důkazem je i model AEG ProSteam L7FBE48SC, který přináší řadu... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Whirlpool AWO/C 6304

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Electrolux EWF1476GDW

Přidat komentář