Whirlpool AWO/C 6304 recenze

Whirlpool AWO/C 6304 recenze a zkušenosti
(81.4%)

Zpředu plněná pračka vyniká na první pohled designem Domino Low Core, který se vyznačuje zaoblenými liniemi a jednoduchám ovládáním i díky velkému přehlednému displeji....

od 5890 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Pračka Whirlpool AWO / C 6304 patří mezi zepředu plněné pračky s kapacitou 6 kg. Na první pohled se to nezdá mnoho, ale spotřebič dobře poslouží ve většině běžných domácnosti. Největšími přednostmi jsou výborná spotřeba a zajímavé funkce. A co mínusy? Abychom je našli, podívali jsme se v našem testu na tento model pračky důkladněji.

Obchody, kde koupíte online:

Mall.cz 7290 Kč
11990 Kč
Do obchodu Mall.cz
Kasa.cz 6290 Kč
11990 Kč
Do obchodu Kasa.cz
Alza.cz 5890 Kč
6990 Kč
Do obchodu Alza.cz
favorite Pridali sme nové recenze na pračky a redakčný výber nejlepší pračky

Zajímavé funkce a parametry

Pokud hledáte zajímavý poměr ceny a funkcí, tak právě předem plněná pračka Whirlpool AWO/C 6304 může být vzorem. Rychlost odstřeďování je 1200 otáček za minutu, což zajišťuje vysokou účinnost i při plném bubnu. Ještě lepší je ale parametr energetické úspornosti, protože pračka spotřebuje za rok jen 147 kWh.

Díky tomu je zařazena do energetické třídy A +++ a spolu s technologií 6. smysl představuje mimořádně efektivní praní. Spotřebič si umí sám nastavit nejvhodnější dobu trvání programu, otáčky i teplotu vody. Ušetří vám tak čas i spotřebovanou energii. Pračka disponuje váhovou automatikou i funkcí odložení startu.

Velký výběr programů

Skvělý je i výběr programů a funkcí. Celkově je k dispozici 18 programů včetně programu pro snadné žehlení i expresního 15-minutového programu. Díky systému Clean + má pračka speciální vícefázový prací cyklus, což snižuje potřebu vysoké teploty. Zároveň díky systému Microban nehrozí ani vznik plísní a pachů uvnitř bubnu.

K ovládání slouží přední panel s otočným voličem pro výběr programu a několika tlačítky pro dodatečné funkce. Šířka plnicího otvoru je až 39 cm, takže není problém do bubnu pohodlně vložit i větší a objemnější věci. LED indikátory vás upozorní na různé problémy, například zanesený filtr, který je třeba vyčistit.

Praní v praxi - na jednotku s mínuskou

A jaký výkon nabízí Whirlpool AWO / C 6304 při praní? Praní je opravdu výkonné a účinné, při méně znečištěném oblečení i na nízkých teplotách. Pro barevné prádlo je možné použít i speciální program praní pouze při 15-stupňové teplotě vody, což značně šetří energie. Odstřeďování je bezproblémové, i když vibracím a většímu hluku se nevyhnete.

Trocha na škodu je, že možnosti nastavení jednotlivých programů z hlediska například doby či teploty jsou omezené. Zejména při delších programů, které trvají skoro 3 hodiny, to je nevýhodou. Vzhledem k nižší cenu chybí i automatické vyvažování prádla. Při menším naplnění jsou tak pohyby pračky i hluk opravdu značné. Z celkového pohledu na cenu i kvalitu si ale pračka své místo určitě obhájí.

Plusy a mínusy

thumb_up

bohatý výběr až 18 programů včetně extra rychlého na 15 minut
výborná spotřeba elektrické energie i vody díky 6.smyslu
jednoduchá obsluha a dostatečná šířka plnicího otvoru

thumb_down

chybí automatické vyvažování, kvůli čemuž pračka může více vibrovat
hlučnost je sice během praní ještě v normě, při odstřeďování je ale výraznější
některé programy trvají opravdu velmi dlouho a vy s tím hodně nenaděláte

Za tuto cenu určitě nikdo nečeká zázraky, ale musíme objektivně říci, že pračka Whirlpool AWO/C 6304 takovým menším zázrakem je. Počet funkcí, 6. smysl a některé zajímavé vylepšení z ní dělají ideálního pomocníka do běžné domácnosti. Navíc nabídka 18 programů opravdu na všechno je velké plus.

Obsluha a ovládání jsou jednoduché, až triviální. Velmi dobrá je i spotřeba elektrické energie, hlučnost je na tom už o něco horší. Několik věcí nám oproti lepším modelům chybělo, například lepší vyvážení kvůli vibracím nebo lepší možnosti nastavení cyklů. Pokud si však nepotrpíte na luxus a hledáte šikovného pomocníka za dobrou cenu, nemáte co váhat, tato koupě se opravdu vyplatí.

Vývoj ceny produktu Whirlpool AWO/C 6304

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Whirlpool AWE 50510

Přidat komentář