Electrolux EWF1476GDW recenze

Electrolux EWF1476GDW recenze a zkušenosti
(80.2%)

Obsah recenzie:

Pračka Electrolux EWF1476GDW v energetické třídě A+++ s kapacitou prádla 7 kg a otáčkami pro odstřeďování 1400 za minutu. Pračka s párou, která zároveň usnadňuje žehlení....

od 11490 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Volně stojící pračka s kapacitou až 7 kg, to je Electrolux EWF 1476 GDW. Jde o zepředu plněnou pračku, která nabízí nejmodernější systémy a technologie za zajímavou cenu. Výsledkem je spotřebič, který může být ideální volbou pro většinu domácností. Pojďme se ale podívat i na nevýhody a "mouchy", které v sobě skrývá.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na pračky a redakčný výber nejlepší pračky

Ověřená značka a zajímavé parametry

Pračka Electrolux EWF 1476 GDW je od výrobce, který si zakládá na kvalitním provedení svých spotřebičů. Jinak tomu není ani v tomto případě. Recenzovaný model nabízí nejen kapacitu až 7 kg, ale i skvělé ostatní parametry. Hlučnost praní je na velmi dobré úrovni, při odstřeďování je ale vyšší, což je způsobeno maximálními otáčkami až na úrovni 1400 otáček za minutu.

Vzhledem k kapacitu je energetická náročnost mimořádná, jen 182 kWh za rok. I díky tomu je pračka zařazena do třídy A +++. Plnění je přední, na přední straně najdete i ovládání. To tvoří kruhový ovladač a dotykový LCD displej. Extra velký XXL otvor umožňuje snadné naložení i velkých kusů prádla.

Co všechno pračka nabízí

Díky automatice FuzzyLogic si spotřebič podle objemu prádla sám určí, kolik elektrické energie i vody potřebuje. Celkově nabízí tento model Electrolux 15 programů, mezi jinými i extra máchání, parní režim a program snadného žehlení. Invertorový motor je během provozu tichý, úsporný a zajistí efektivní praní.

Samozřejmostí je funkce Time Manager, která umožní odložení startu. Pračka má i dětskou pojistku, pojistku proti vyplavení a také expresně rychlý program. Součástí výbavy je odpěňovací systém a Eco ventil. Plnění pracím práškem nebo gelem je z přední části, podobně i filtr je dostupný zepředu.

Jak Electrolux pere?

Při běžném praní jsme se nesetkali s žádným problémem. Dostatečně velká dvířka i XXL buben umožňují pohodlné naplnění i vyjmutí pračky, menší starosti jsme měli jen s peřinami. I když nejde o žádnou velkou překážku, připadal nám buben navzdory velkému objemu 7 kg o něco mělčí.

Ovládání je poměrně jednoduché a intuitivní, problém není ani s dávkováním prášku. Díky parnímu režimu nebo režimu žehlení jsme opravdu ve většině případů nemuseli prádlo dodatečně žehlit. Pozitivem je možnost flexibilního časového nastavení jednotlivých programů, protože nám zejména ty klasické připadaly příliš dlouhé.

Zhodnocení

thumb_up

Výhody:
+ moderní pračka s výkonným a poměrně tichým motorem
+ dostatek programů a jejich možnost dodatečného nastavení
+ jednoduchá obsluha a intuitivní ovládání

thumb_down

Nevýhody:
- během odstřeďování je pračka hlučnější, oproti praní je to citelný rozdíl
- navzdory velkému otvoru nám buben při praní peřin připadal příliš mělký
- výchozí programy mají příliš dlouhou dobu, ale dá se to naštěstí změnit

Závěr

Jaký je náš závěrečný ortel? Pokud hledáte cenově dostupnou pračku, tak model Electrolux EWF 1476 GDW nabízí zajímavý poměr výkonu a finanční výhodnosti. Dostatek programů, FuzzyLogic, tichý invertorový motor, to vše jsou jasné výhody. Nemluvě o opravdu výborné spotřebě, uvážíme-li, že kapacita je až 7 kg.

Mírně hlučnější je spotřebič při odstřeďování, ale není to příliš rušivé. Trochu nás překvapilo, že při ukládání peřin do bubnu jsme měli problém tam všechno vejít. Pračka se totiž chlubí velkým XXL bubnem. Věříme však, že s drvivou většinou běžného oblečení problémy nebudete mít. Chcete-li ověřenou značku za dobrou cenu, určitě nemáte důvod váhat.

Seznam článků

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Plánujete nákup nové pračky, ale nejste si úplně jistý, co při výběru zvážit?   Pak jste na správné adrese. V článku se dozvíte, jaké parametry jsou pro výběr pračky důležité, ale i to, jaké technologie dnešní pračky používají zda to, jaká kapacita bubnu pračky je ideální.... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Electrolux EWF1476GDW

Recenze

Electrolux EWT1366HGW

Electrolux EWT1366HGW

Shora plněná pračka s průměrnou kapacitou prádla 6 kg. Nabídne vám i parní program , díky kterému bude vaše prádlo nadýchané a méně pokrčené.... Přečíst recenzi

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Zepředu plněná, inteligentní a úsporná pračka AEG ProSteam L7FBE48SC se díky svému elegantnímu designu stane ozdobou vaší koupelny. Výběr ze... Přečíst recenzi

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Electrolux EWG 147540W

Přidat komentář