AEG Lavamat 86560TL4 recenze

AEG Lavamat 86560TL4 recenze a zkušenosti

Obsah recenzie:

Kvalitní a vysoce úsporná vrchem plněná pračka v energetické třídě A+++ -10%. Pračka ProTex Plus je tak šetrná, že v ní můžete bezpečně prát i ty nejjemnější tkaniny a vaše...

od 11777 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Shora plněná pračka AEG Lavamat 86560TL4 představuje samostatně stojící model moderní a úsporné pračky. Díky tichému invertorovému motoru je provoz efektivní, nehlučná a energeticky úsporná. Spotřebič ale má i několik drobných much a právě na objektivní zhodnocení plusů a minusů se zaměříme v této recenzi.

Obchody, kde koupíte online:

Zjistit cenu v srovnávači heuréka Porovnat ceny heureka.cz
Mall.cz 14990 Kč
17900 Kč
Do obchodu Mall.cz
Kasa.cz 11777 Kč
17900 Kč
Do obchodu Kasa.cz
favorite Pridali sme nové recenze na pračky a redakčný výber nejlepší pračky

AEG jako synonymum invence

Tato pračka jev rámci své třídy symbolem moderních technologií. Díky technologii invertorového motoru je její provoz tichý a velmi úsporný. Se svou spotřebou jen 129 kWh za rok se spotřebič nejenže řadí do třídy A +++, ale je ještě o 10% úspornější. Hlučnost samotného praní je jen neuvěřitelných 47 dB.

Díky technologii ProTex Plus si poradí pračka i s velmi jemnými vlákny a má také speciální program na velmi jemné prádlo. Minimální spotřebu vody, času i energie zase zajistí systém OptiSense pro inteligentní dávkování podle hmotnosti prádla. Vibrace během praní jsou minimální a motor je zhotoven tak, aby měl dlouhou životnost.

Velký výběr funkcí a programů

Pračka má kapacitu 6 kg a nabízí bohatý výběr různých programů. Malou nevýhodou je, že maximální otáčky jsou pouze u tří z nich, které jsou zároveň i časově nejdelší. Vše se však dá vyřešit zapnutím zrychlení programu. Samozřejmostí je možnost odložení startu, dětská pojistka, a pračka také disponuje váhovou automatikou.

Celkově zde najdete 14 programů a řadu doplňkových funkcí - například tekutý prášek, máchání, předpírka nebo funkce na skvrny. Na výběr máte různé stupně počtu otáček. Jelikož jde o pračku plněnou shora, AEG Lavamat 86560TL4 má i funkci automatického nastavení bubnu do horní pozice.

Pojďme se podívat, jak pere v praxi

Pojďme se podívat, jak spotřebič pere v praxi. Co se týče hlučnosti, parametry nelhali, během praní je pračka opravdu velmi tichá. Při odstřeďování je již hladina hluku samozřejmě vyšší, ale stále v rozumných mezích. Ovládání je na horní straně prostřednictvím otočného ovladače a několika tlačítek. O programu a cyklu informuje přehledný displej.

Pokud pračku nedostatečně naplníte, při nejvyšších otáčkách pocítíte poměrně nepříjemné vibrace, což je asi důsledkem nedostatečné automatiky vyvážení. Jinak ale během samotného praní není pračce co vytknout a i problém s příliš dlouhými programy a některými cykly lze vyřešit použitím funkce na zkrácení času.

Zhodnocení

thumb_up

Proč koupit:

excelentní spotřeba a při běžném praní i nízká hladina hluku
motor jakož i ostatní součástky jsou velmi dobře zpracované a mají dlouhou životnost
bohatý výběr programů a inteligentní nastavení spotřeby podle velikosti náplně

thumb_down

Co by se vyplatilo vylepšit:

nejvyšší otáčky jsou dostupné pouze při nejdelších programech
vyšší hlučnost odstřeďování, ačkoli stále v rozumné míře
časové přednastavení programů je i na náš vkus poměrně dlouhé, ale dá se zkrátit

Závěr

Pokud čekáte od pračky dostatek funkcí a opravdu skvělý výsledek praní, tak AEG Lavamat 86560TL4 je určitě správná volba. AEG doporučujeme každému, kdo je ochoten zaplatit vyšší částku za výrobek s delší životností a kvalitnějším zpracováním jednotlivých dílů.

Ovládání je jednoduché, hladina hluku během praní velmi nízká, přestože při odstřeďování je to už citelně horší. I proto nezískala pračka plné hodnocení v kategorii hlučnosti. Přednastavení času u většiny programů je ale příliš dlouhé a maximální otáčky jsou k dispozici pouze při třech programech. Jde však jen o detaily, které nemohou celkově pozitivní dojem a naše doporučení pokazit.

Seznam článků

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Plánujete nákup nové pračky, ale nejste si úplně jistý, co při výběru zvážit?   Pak jste na správné adrese. V článku se dozvíte, jaké parametry jsou pro výběr pračky důležité, ale i to, jaké technologie dnešní pračky používají zda to, jaká kapacita bubnu pračky je ideální.... Přečíst článek

Samsung WD80M4A43JW – recenze pračky, test a vaše zkušenosti

Samsung WD80M4A43JW – recenze pračky, test a vaše zkušenosti

Značka Samsung přinesla do segmentu praček několik inovativních funkcí, jako např. využití aktivní pěny prostřednictvím technologie EcoBubble. Inovativní funkce byly použity i při návrhu pračky se sušičkou Samsung WD80M4A43JW. Podívali jsme se podrobněji na její silné i slabší stránky... Přečíst článek

AEG ProSteam L7FBE48SC Recenze pračky s parním čištěním

AEG ProSteam L7FBE48SC Recenze pračky s parním čištěním

Od uvedení první plnoautomatické pračky na světě uběhlo již přes 60 let. Firma AEG, která je předním výrobcem elektrospotřebičů a která první automatickou pračku sestrojila, má však stále v tomto segmentu co nabídnout. Důkazem je i model AEG ProSteam L7FBE48SC, který přináší řadu... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu AEG Lavamat 86560TL4

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Electrolux EWG 147540W

Přidat komentář