Samsung WF70F5E0W2W recenze

Samsung WF70F5E0W2W recenze a zkušenosti
(83.2%)

Předem plněná pračka Samsung WF70F5E0W2W/LE v energeticky úsporné třídě A+++ . Je určena až na 7kg prádla . K dispozici máte 12 programů praní. Zdokonalený tvar bubnu...

od 319.9 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Volně stojící pračka s předním plněním Samsung WF 70F5E0W2W je nepochybně jednou z nejzajímavějších praček na trhu. Proč? Řekněme si na úvod jen ty základní charakteristiky: kapacita 7kg, 1200 otáček za minutu a energetická třída A se třemi plus. Tak kde je háček? Odpověď dá naše recenze!

Obchody, kde koupíte online:

Mall.cz 7990 Kč Do obchodu Mall.cz
Kasa.cz 7699 Kč
10490 Kč
Do obchodu Kasa.cz
Alza.cz 319.9 Kč Do obchodu Alza.cz
favorite Pridali sme nové recenze na pračky a redakčný výber nejlepší pračky

7 kg je super, ale hladina hluku je vyšší

Pračka Samsung WF 70F5E0W2W se vyrábí v bílém provedení a vcelku kompaktních rozměrech 60 x 55 x 85 cm. Nejde o žádný slim model, ale na 7 kg kapacitu jsou to velmi dobré proporce. Plnění je přední, vpředu je i otočný volič, tlačítka a velký informační DLED displej. Dvířka jsou opravdu dostatečné velké a zároveň i vkusně designované.

Co se týče parametrů, spotřebič při odstřeďování nabízí výkon až 1200 otáček. Běžný prací cyklus spotřebuje 0,86 kWh energie, což je jednoznačně skvělý parametr vzhledem k kapacitu. Jediným mínusem z tohoto pohledu je hlučnost praní, která je až 61 dB, což je bohužel příliš mnoho a tato hodnota se již blíží k některým sušičkám.

Co všechno pračka nabízí?

Z hlediska programů, funkcí a použitých technologií jde ale o malý zázrak, zejména při pohledu na cenovku. Pračka má systém aktivní pěny, který umožňuje účinné praní i při nižších teplotách. Díky SmartCheck inteligentní kontrole si pračka sama diagnostikuje problémy a nabídne řešení - pozor - i pomocí smartphonu!

Technologie FuzzyLogic zajistí automatické dávkování podle objemu prádla, díky čemuž je praní efektivně i při malém množství. Nabídka programů je opravdu bohatá a to od speciálního programu na odstranění všech skvrn až po rychlý 15-minutový program. Diamantový buben je maximálně šetrný, delší životnost zabezpečí i ochrana proti usazování vodní tkáně.

Pojďme se na spotřebič podívat v praxi

Jaká je praxe oproti teorii? Překvapivě dobrá. Pračka má samočistící filtr, dostatečně velká dvířka pro pohodlné naplnění a ovládání je brilantně jednoduché. Po spuštění pracího programu pračka zobrazuje všechny potřebné informace o probíhajícím cyklu. Na konci dá samozřejmě zvukové znamení. Výsledek praní nás příjemně překvapil.

Je třeba se ale připravit i na některé "neduhy". Některé programy trvají déle, než by bylo nutné, což je zdá se, typická vlastnost praček ve třídě A +++. Úprava délky programu někdy není možná, co zamrzí. Podle parametrů očekávaná vyšší hlučnost se bohužel potvrdila i v realitě, přičemž méně stabilní a lehčí konstrukce spotřebiče nezabrání ani vibracím.

thumb_up

Benefity:
+ dostatek různých programů a zajímavé moderní technologie
+ velmi dobrý poměr ceny a výkonu při praní i odstřeďování
+ jednoduché ovládání a skvělá efektivita praní

thumb_down

Co nám vadí?
- hluk při samotném praní je opravdu nad běžnou míru oproti konkurenci
- několik programů trvá déle a nedají se zkrátit
- nižší hmotnost v kombinaci s nejvyššími otáčkami může způsobit i vibrace

Závěr

Naše závěrečné hodnocení ohledně hlučnosti a obsluhy bylo sníženo zejména v důsledku praktického testu. Ten ukázal, že hluk je opravdu nad úrovní obvyklou pro moderní spotřebiče. Rovněž menší flexibilita při zkracování délky programu v některých případech způsobila, že navzdory jednoduchému ovládání jsme museli hodnocení snížit.

Tyto menší mouchy jsou ale vyváženo kvalitou samotného výběru programů a několika inteligentními funkcemi. Spotřeba elektrické energie je u pračky s kapacitou 7 kg opravdu impozantní, až se tomu nechce věřit. Pokud u vás zmiňované nedostatky nehrají roli a láká vás dobrá cena, kvalita praní, účinnost odstřeďování a možnost výběru ekologického i rychlého režimu nám tedy umožňují Samsung WF 70F5E0W2W bez zaváhání doporučit.

Seznam článků

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Jakou pračku koupit? Sledujte recenze, testy, srovnání

Plánujete nákup nové pračky, ale nejste si úplně jistý, co při výběru zvážit?   Pak jste na správné adrese. V článku se dozvíte, jaké parametry jsou pro výběr pračky důležité, ale i to, jaké technologie dnešní pračky používají zda to, jaká kapacita bubnu pračky je ideální.... Přečíst článek

Jak vybrat nejlepší prášek na praní pro děti a dospělé? Recenze chválí Ariel a Persil

Jak vybrat nejlepší prášek na praní pro děti a dospělé? Recenze chválí Ariel a Persil

Vybrat z dnešní nabídky kvalitní prací prášek vůbec nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Už jen formy pracích prášků člověka nutí přemýšlet, která varianta je pro praní nejlepší. Klasický prací prášek, tekutý prací prostředek nebo gelové kapsle. Prací prášek je pro nás samozřejmostí... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Samsung WF70F5E0W2W

Recenze

Electrolux EWT1366HGW

Electrolux EWT1366HGW

Shora plněná pračka s průměrnou kapacitou prádla 6 kg. Nabídne vám i parní program , díky kterému bude vaše prádlo nadýchané a méně pokrčené.... Přečíst recenzi

AEG ProSteam L7FBE48SC

AEG ProSteam L7FBE48SC

Zepředu plněná, inteligentní a úsporná pračka AEG ProSteam L7FBE48SC se díky svému elegantnímu designu stane ozdobou vaší koupelny. Výběr ze... Přečíst recenzi

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

10/07/2017 22:16
Jitka
Hodnocení

Moje zkušenost se týká spíše pračky Miele typu WMH 120 WPS. Tuto pračku jsme koupili před 2 roky. Plnění prádlem ze předu, použití pracích prostředků buď kartuše Miele originální balení na bílé nebo barevné prádlo nebo sypký prášek nebo použití kapslí. Kartuše jsou poměrně drahé. Byly dodány spolu s pračkou. Prádlo bylo vypráno v pořádku. Bílá barva zůstala zachována, zapraným věcem se vrátila původní barevnost. Postupně snížena kvalita praní. Při použití kapslí nebo sypkých prášků prádlo vypráno průměrně, některé barvy byly vybledlé. Ostře´dování hlučné, pračka putovala i při rovné podlaze. Před koncem záruky ( 2 roky) pračka tekla. Servis byl okamžitý do do tří dnů, důkladná kontrola, oznámeno bez závad. Závada, ale po třech měsících se projevila opět, pračka po nějaké době zase tekla. Nevztahovala se již záruka. servis povolán, zboží není na skladě a již měsíc čekáme na dodávku dveřní manžety z Německa, která za 2 roky zpuchřela a přitom pračka byla po každém mytí důkladně ostřena. Při tom mám zkušenost, že dodávka je během několika dnů, servis urgován, a znovu čekáme, pračka stále teče, bez oprav. Nevím na koho se obrátit se stížností, protože jediné zastoupení a to obchodní je v Brně, bez kontaktu na nadřízené pracovníky, takže jakákoliv stížnost je neřešena a je v rukou těch pracovníků pod které spadá. Budu ráda, když se mě někdo ze spotřebitelského testu ozve, a poradí mi co v dané situaci mám dělat. Děkuji.Vetešníková

thumb_up

Z počátku pere dobře, dobré jsou kartuše, které vydrží měsíc a půl , při praní 1x týdně (5-6 praní), ale jsou drahé.

thumb_down

Je velmi drahá, drahý je i servis, například výměna dveřní manžety v hodnotě 480 Kč vás přijde na 4000 Kč, při 30 minutové práci, jen cestovné v rámci Brna je 950 Kč.

Přidat komentář