Sony Bravia KDL-40R450C recenze

Sony Bravia KDL-40R450C recenze a zkušenosti
(79.6%)

Záruka kvality - to je Sony! Televize značky Sony KDL-40R450 s úhlopříčkou 102 cm vám poskytne perfektní obraz pro terestrické i kabelové vysílání, tedy DVB-T i DVB-C....

od 7977 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

V nižší třídě je nabídka televizorů bohatá a právě díky velké kupní síle je poměr výkon a cena stále výhodnější. Model Sony Bravia KDL-40R450 patří do třídy cenově dostupných televizorů se slušnými parametry. Jelikož je z dílny známého výrobce audio video techniky s dlouholetou tradicí, i v nižší třídě nám má co nabídnout.

Design neurazí

Štíhlý moderní design s nápaditým stojanem a možností zavěšení i na stěnu určitě neurazí. Rám je tenký a zpracování je velmi kvalitní. S rozměry 40" úhlopříčky 102 cm se hodí nejen do velkého prostoru, ale i do menšího obývacího pokoje. Stojan je stabilní, a pokud se rozhodnete o umístění na TV stolek nebo přímo do nábytkové stěny, zapadne dokonale. Design je moderní a i když nenadchne, ani neurazí.

Obchody, kde koupíte online:

Mall.cz 8777 Kč Do obchodu Mall.cz
Kasa.cz 8777 Kč
10990 Kč
Do obchodu Kasa.cz
Euronics.cz 7977 Kč
10990 Kč
Do obchodu Euronics.cz
Alza.cz 8490 Kč
14299 Kč
Do obchodu Alza.cz
favorite Pridali sme nové recenze na televize a redakčný výber nejlepší televize

Obrazovka

Ani v této třídě nebudete ochuzeni o kvalitní obrazovku. Výrobce osadil tento model obrazovkou s Edge LED podsvícením a Full HD rozlišením. Obraz je čistý s věrným podáním barev. Díky technologii Clear Resolution Enhancer provede i obraz v nízkém rozlišení na rozlišení Full HD, bez zvýšení šumu. Obraz je čistý, plný detailů s výborným kontrastem a hloubkou.

Funkce

Protože je to model z nižší třídy, opravdu nemůžeme očekávat nadstandardní funkce, jakými disponují Smart TV. V tomto případě se musíte spokojit s málem. Je to běžný TV. Co mě potěšilo, bylo alespoň přehrávání obsahu z USB a externího HDD. Takže si můžete přehrát filmy, fotografie i hudbu. Marně hledám alespoň Wi-fi. Díky HDMI si však pomocí Chromecastu nebo Miracastu můžete alespoň něco přidat. Mám odzkoušený Chromecast - pomocí domácí Wi-fi a mobilního telefonu jsem si mohla přehrávat alespoň YouTube a zrcadlit mobil do TV. Pokud tedy budete o něco takového stát je to malá položka za Chromecast, která přidá tomuto televizoru něco navíc. Jinak je to opravdu běžná TV pro běžného nenáročného uživatele.

Výbava konektorů a konektivita

Počet konektorů sečteme na jedné ruce. Máme zde 2 x HDMI, 1 x USB, Scart, kompozitní i komponentní vstup, Digitální optický / Digitální audio výstup, Sluchátkový výstup, Audio analog vstup, CI / CI + slot pro moduly. Znovu základ klasické TV, nic navíc nehledejte.

thumb_up

+ Moderní štíhlý design
+ Full HD
+ Vylepšená ochrana televizoru X-Protection PRO proti přepětí
+ Přehrávání i nahrávání na USB a externí HDD
+ Čistý zvuk
+ Cena

thumb_down

- Menší počet konektorů
- Tuner pouze DVB - T (absence tuneru druhé generace DVB -T2)

Model Sony Bravia KDL -40R450 je klasický televizor s pěkným obrazem, s rozlišením Full HD a dobrým zvukem. V této cenové hladině mu mohu vytknout slabou výbavu konektorů. V dnešní době je opravdu málo 1 x USB a 2 x HDMI konektor. Pro nenáročného uživatele jde však stále o televizor s dostatečně velkou obrazovkou 102 cm, v dobrém poměru výkon a cena a malou průměrnou spotřebou pouze 45 W.

Seznam článků

Jak si vybrat novou televizi

Jak si vybrat novou televizi

Jak si vybrat ten správný televizor a kterým parametrům věnovat zvýšenou pozornost? Pokusíme se vám dát pár tipů před nákupem. Prvním kritériem při výběru je velikost. Jak velký televizor chcete nebo dříve, jak velký se hodí do vašeho pokoje? Podívejte se na parametry, které se mohou... Přečíst článek

Microsoft Xbox One - Recenze a zkušenosti

Microsoft Xbox One - Recenze a zkušenosti

Herní konzoli Microsoft Xbox One jsem dostal na narozeniny a po dost dlouhé době, co ji využíváme spolu s bratrem jsme oba spokojeni. Máme verzi s 500 GB hardiskem, což mě trochu mrzelo, protože 1TB HDD by určitě potěšil. Jaké jsou mé zkušenosti s ovládáním a hraním? Předtím jsem... Přečíst článek

Sony Playstation 4 - Recenze a zkušenosti

Sony Playstation 4 - Recenze a zkušenosti

Je to moje třetí konzole Playstation. Od Playstation 1 a 3 jsem přešel k Playstation 4. Od první generace prošla tato herní konzole pořádný kus cesty vývojem i designem. Některé věci hodnotím kladně a některé bohužel negativní. Můj pohled a mé zkušenosti s herní konzolí Sony... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Sony Bravia KDL-40R450C

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Televize

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu LG 43UH661V

Přidat komentář