Gorenje IT 614 SC recenze

Gorenje IT 614 SC recenze a zkušenosti
(79.6%)

Indukční varná deska Gorenje IT 614 SC disponuje dotykovým ovládáním a dětskou pojistkou . Varné zóny jsou opatřeny indikátory zbytkového tepla , které se dá využít...

od 5954 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Indukční varné desky se stávají běžnou součástí českých kuchyní. Jsou oblíbené pro svůj moderní design a zejména rychlost, jakou dokážou dosáhnout bod varu vody. Model Gorenje Essential IT 614 SC vám za skvělou cenu nabízí nejen vysoký výkon, ale i zajímavé funkce. 

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na varné desky a redakčný výber nejlepší varné desky

Nejefektivnější způsob vaření

Indukční varné desky jsou výkonnější než klasické sklokeramické desky, proto jejich popularita neustále stoupá. Tato technologie funguje na principu magnetického pole, které se tvoří mezi varnou plochou a dnem hrnce.

V praxi se proto zahřívá pouze ta část varné desky, na které je právě položen hrnec. Nemusíte se tedy obávat ani připalování jídla, což usnadňuje čištění, které je mimořádně jednoduché a časově nenáročné. Tato energeticky nejúspornější technologie je navíc nejbezpečnějším způsobem vaření. Většina plochy desky, na které nejsou umístěny hrnce, je studená a riziko popálení je tedy minimální.

Stylový model Gorenje Essential IT 614 SC se čtyřmi varnými zónami (s třemi různými průměry) a dotykovým ovládáním se hodí do každé moderní domácnosti, ať už jste ostřílení kuchař nebo jen začátečník. Maximální příkon 6800 W zajistí dostatečný výkon pro dokonalý výsledek - ať už potřebujete prudce osmahnutý steak nebo pomalu zredukovat omáčku, z dostatečně širokého intervalu teplot si zaručeně vyberete tu nejvhodnější.

Výborné funkce, které vás zaručeně potěší

Není to tak dávno, co jsme za koupi indukční desky zaplatili opravdu nemalé peníze. Starší modely nám však kromě funkce ohřevu nenabízeli nic navíc. Tento scénář je již naštěstí minulostí a my si můžeme vybírat.

Varná deska Gorenje Essential IT 614 SC disponuje hned několika využitelnými funkcemi. Asi nejlepší je odpočítávací časovač, na kterém si můžete nastavit limit až 99 minut. Tuto funkci oceníte, pokud máte odsledovanou přesnou dobu vaření svých dobrot, případně pokud se bojíte, že na hrnec na desce prostě zapomenete. Nastavte si počet minut a vše ostatní nechte na desku, která vás na vypršení nastaveného času upozorní zvukovým signálem a pak se sama vypne.

Výborné funkce PowerBoost a AllBoost zajistí okamžité zvýšení výkonu jedné resp. všech varných zón. Bezpečnost zvyšují funkce dětský zámek a indikátor zbytkového tepla varných zón.  

Pozor na výběr hrnců

Po zapojení nové varné desky vás může čekat jedno nemilé překvapení. Indukční desky totiž nejsou kompatibilní s každým typem hrnců, ale pouze s hrnci s feromagnetickým dnem. Zda vám budou na tomto spotřebiči fungovat i vaše oblíbené nádobí zjistíte jednoduše - pokud se na dně udrží magnet, budou určitě použitelné.

Nevhodné jsou však hliníkové, měděné, keramické nebo skleněné nádoby. Během koupí nového nádobí si proto vždy prohlédněte obal, na kterém najdete informaci o tom, zda je vhodný i pro indukční desky.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ Vysoký příkon
+ 4 varné zóny s 3 různými průměry
+ Moderní design
+ Jednoduché a rychlé čištění
+ Zahřívá se pouze plocha pod hrncem
+ Minimální riziko popálení se
+ Energeticky úsporný způsob vaření
+ Funkce časovač s intervalem 99 min.
+ Funkce na okamžité zvýšení výkonu jedné nebo všech varných zón
+ Bezpečnostní funkce (dětský zámek, indikátor zbytkového tepla)

thumb_down

- Nutnost zakoupit si nádobí na indukční desku

Shrnutí na závěr

Moderní varná deska Gorenje Essential IT 614 SC nabízí vysoký výkon za výbornou cenu. Klasické bezpečnostní funkce doplňuje výborná možnost okamžitého zvýšení výkonu jedné či všech varných zón, které ještě více zkrátí dobu vaření, ale také časovač, který po uplynutí doby automaticky vypne celý spotřebič. 

Seznam článků

Jak vybrat varnou desku. Plynovou, indukční nebo sklokeramickou?

Jak vybrat varnou desku. Plynovou, indukční nebo sklokeramickou?

V současnosti panuje trend, že se spotřebiče do domácnosti nevyrábějí jen proto, aby poskytovaly funkční vlastnosti, ale mají také přidanou hodnotu v podobě pěkného designu. Je však důležité, abyste tomuto vývoji  nepodlehli a při výběru varných desek do kuchyně hleděli zejména na... Přečíst článek

Proč je indukční varná deska nejlepší?

Proč je indukční varná deska nejlepší?

Slyšeli jste už o tom, že vaření na indukční desce je rychlejší, úspornější a bezpečnější? A zajímá vás, jestli je to skutečně tak? Efektivní a tím pádem i úsporné vaření na indukci oceňuje stále více kuchařů. Tepelnou energii dokáží totiž na indukční varné desce nastavit s nevídanou přesností.... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Gorenje IT 614 SC

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Varné desky

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Electrolux EHH 6240 ISK

Přidat komentář