DeLonghi ECAM 370.70.B automatický kávovar – recenze, zkušenosti

Dobrý poměr mezi cenou a funkcemi
Přehledný dotykový displej
13 přednastavených programů
13 stupňů hrubosti mletí
Bohatá mléčná pěna
Možnost používat i rostlinná mléka
Jednoduchá údržba a čištění

Hodnocení:
(73.2%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Kávovar DeLonghi ECAM 370.70.B zaujme elegantním designem a dobře nastavenou cenou. Vzhledem k nabízeným funkcím je cena přijatelná. Uživatelé mají k dispozici 13 přednastavených programů pro přípravu káv nebo jiných horkých nápojů. Nechybí možnost upravit si přípravu kávy dle vlastních preferencí. Vyzdvihujeme kvalitní ocelový mlýnek, má 13 stupňů hrubosti mletí, ale je troška hlučnější. Přístroj se snadno ovládá díky přehlednému dotykovému displeji. Stejně jednoduchá je i údržba kávovaru. Obsahuje automatické programy pro čištění a proplach, některé části lze vyjmout a mýt v myčce nádobí. Vyzdvihujeme také bohatou mléčnou pěnu, kterou lze připravit z živočišných i rostlinných mlék.

Parametry: typ: automatický; příkon: 1 450 W; displej: ano; typ ovládání: dotykový; mlýnek: ano; objem: 1,8 l; kapacita zásobníku na kávu: 300 g; objem nádoby na mléko: 600 ml; parní tlak: 19 barů; funkce: automatické čištění, pěnič mléka, nahřívač šálků, použití mleté i zrnkové kávy, funkce auto-cappucciono; rozměry: 34,8 x 23,6 x 42,9 cm (v x š x h); hmotnost: 9,5 kg

Kávovar DeLonghi ECAM 370.70.B s příkonem 1 450 W a parním tlakem 19 barů dokáže připravit chutné kávy během pár minut. Ovládá se přes dotykový displej, má kvalitní ocelový mlýnek a napěňovač mléka, který vytváří hustou pěnu. K výhodám patří možnost upravit si přípravu kávy dle vlastních preferencí nebo zvolit jeden z 13 přednastavených programů. Potěší velmi dobrý poměr ceny a nabízených funkcí.

Kvalitní ocelový mlýnek

Kávovar má zabudovaný kvalitní ocelový mlýnek, který zvládá až 13 stupňů nastavení hrubosti mletí. Mlecí kameny se zdají být odolné proti poškození a zejména jsou neutrální, co se týče chuti mleté kávy. Vůně čerstvě namleté kávy je opravdu skvělá. Oceňujeme, že v mlýnku zůstává jen minimální množství kávy, ale je třeba přiznat, že mlýnek je mírně hlučný. Při ranní přípravě kávy to může někomu překážet, ale není to nic hrozného. Tichý chod nabízí například kávovar Jura E8, který je ovšem podstatně dražší. K jeho přednostem patří i 17 předvolených režimů, díky kterým lze kávový nápoj připravit jediným dotykem. Kávovar DeLonghi nás zaujal svým elegantním designem. Nachází se na něm barevný, 3,5 palce velký dotykový displej. Lehce jsme si na něm zvolili, co jsme potřebovali. Ovládání je díky němu intuitivní. Potěší i funkce „My menu“, v rámci které jsme si mohli nastavit přípravu kávy podle našich vlastních preferencí.

DeLonghi ECAM 370.70.B recenze

Vždy správná teplota vody

Přístroj je vybaven systémem termoblok s elektronickým ovládáním. Díky němu je teplota vody vždy správná pro dosažení co nejlepších výsledků. Dvě topná tělesa pracují nezávisle na sobě. Jedno zajišťuje optimální teplotu vody a druhé páru pro napěnění mléka. Přístroj jako takový je tichý, kromě zmiňovaného mlýnku. Oceňujeme, že jednotka vyluhovače má nastavitelnou komoru a navíc je vyjímatelná pro snadnější údržbu. Doporučujeme minimálně jednou do měsíce ji opláchnout pod tekoucí vodou. Není třeba používat ani žádné chemické prostředky.

Tři stupně napěňování

Jak jsme zmínili, ovládání je intuitivní díky velkému dotykovému displeji. Interaktivní panel i menu jsou navíc v češtině, s ovládáním proto nebudou mít problémy ani méně zkušení uživatelé. Displej nás provedl procesem přípravy kávy a také všemi kroky, které jsou spojeny s údržbou kávovaru. Velké plus dáváme za hustou a krémovou pěnu. Mohli jsme si vybrat ze tří stupňů napěňování, konkrétně horké mléko, střední pěna nebo hustá pěna. Vyzdvihujeme, že kromě živočišného mléka zvládá napěnit i ty rostlinné. Vyzkoušeli jsme sójové, mandlové i rýžové nápoje a výsledky byly dobré. Mléčný systém je vybaven funkci automatického čištění. Kromě toho lze všechny součásti karafy mýt v myčce nádobí.

13 přednastavených nápojů

Kávovar nabízí 13 přednastavených nápojů. Ty lze připravit stisknutím jediného tlačítka. Nastavit jsme si ovšem mohli i vlastní kávu. Lze upravit velikost, aroma, poměr kávy a mléka a poté si tyto údaje uložit do paměti přístroje. V nastavení je pak možno zvolit i požadovanou teplotu vody pro přípravu nápoje. Zmíníme také praktické funkce přístroje, jakými je například nastavitelná výška adaptéru, možnost připravit si pouze horkou vodu na čaj nebo udělat dvě espressa současně, což šetří čas. Používat lze i předem namletou kávu a nechybí ani funkce nahřívání šálků. Zobrazit jsme si mohli statistiku, kolik káv a mléčných nápojů jsme dosud na kávovaru připravili.

Nenáročná údržba a čištění

Údržba přístroje není náročná, jelikož DeLonghi je vybaven automatickým čištěním a odvápňováním. Zbytky kávy se z vnitřního okruhu odstraňují při zapnutí kávovaru, a to během automatického proplachování. Vnitřní okruh se znovu propláchne před vypnutím kávovaru, aby se přístroj zbavil kávových usazenin. Některé části lze dokonce mýt v myčce nádobí. Plusem je automatické vypnutí přístroje, což šetří energii. Stačí si nastavit jeden z pěti dostupných intervalů. Když uplyne zvolený interval, stroj se automaticky přepne do pohotovostního režimu. Tomuto přístroji hraje do karet dobře nastavený poměr mezi cenou a nabízenými funkcemi.

DeLonghi ECAM 370.70.B ovládání

Zkušenosti a recenze

Kávovar DeLonghi je podle více uživatelů kvalitní a cenově dostupný. Má tichý chod, mléčný program a provoz kávovaru nespotřebuje mnoho elektrické energie. Podle mnohých se přístroj hodí do domácnosti i do kanceláře. Kávovar je spolehlivý, nenáročný na údržbu a produkuje kvalitní a chutnou kávu. Ocenili český návod a nenáročnou obsluhu. Spotřebitelé jej kupovali na základě dobrých recenzí. Plus obdržel za pěkný design, dotykový displej, velký výběr přednastavených druhů káv a za možnost vlastního nastavení ke každému druhu kávy. Překážel jim malý objem zásobníku na vodu. Někomu vadila nádobka na mléko, protože raději by uvítal hadičku. Celková hodnocení tohoto kávovaru byla pozitivní.

Recenze a zkušenosti s automatickým kávovarem DeLonghi ECAM 370.70.B
Zdroj: Heureka.cz

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a funkcemi
Přehledný dotykový displej
13 přednastavených programů
13 stupňů hrubosti mletí
Bohatá mléčná pěna
Možnost používat i rostlinná mléka
Jednoduchá údržba a čištění

Negatíva

Mírně hlučnější mlýnek


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 21.02.2023
Nejlepší kávovary 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší kávovary 2024 – recenze, test, srovnání

Milovníci kvalitní kávy nedají dopustit nejen na kvalitní odrůdu kávy, ale potrpí si i na přípravu. Dnes si v pohodlí domova můžete udělat kávu na úrovni, která se vyrovná kávě připravené od šikovného baristy v kavárně. Kromě nákupu kvalitní kávy je pro dokonalý zážitek z tohoto nápoje důležitý i výběr dobrého kávovaru. Trh nám dnes nabízí velké množství přístrojů na přípravu kávy od malých... Přečíst článek

Jak odvápnit kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomůže kyselina citronová i prášek na čištění

Jak odvápnit kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomůže kyselina citronová i prášek na čištění

Proč byste měli pravidelně odvápňovat váš kávovar? Protože časem se každý jeden zanese vodním kamenem, ale i jinými nečistotami. Ty přitom nejsou jen estetickým problémem. Vodní kámen má přímý vliv na spotřebu elektřiny, chod kávovaru, dokonce i na samotnou chuť kávy. Přečtěte si naše... Přečíst článek

Jak pečovat o kávovar – jak vyčistit, používat kávovar

Jak pečovat o kávovar – jak vyčistit, používat kávovar

Káva se dá připravit na různé způsoby, od klasické zalévané kávy až po překapávanou kávu či kávu z kapsle. K dobře připravené kávě nepřispívá pouze kvalitní kávovar, ale i to, jak se o něj staráte. Zanedbaná péče o kávovar může pozměnit chuť a konzistenci kávy, a proto je nezbytné čistit ho... Přečíst článek


Přidat komentář