Tefal FZ 701015 ActiFry recenze

Tefal FZ 701015 ActiFry recenze a zkušenosti
(74.2%)

Dbáte na zdravý životní styl, ale občas neodoláte porci křupavých hranolek? Dopřejte si tuto pochoutku, jak často budete chtít, aniž byste museli mít výčitky. Ve fritéze...

od 3727 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Pokud patříte mezi milovníky hranolků a už vás nebaví připravovat si je klasickou metodou - na pánvi zalité olejem, pak je pro vás fritéza jedním z „musthave“ spotřebičů. Ideální přístroj by měl připravit chuťově výrazné, ale zejména zdravé jídlo. Jedním z takových spotřebičů je i fritéza Tefal FZ 701015, na kterou se společně podíváme.

Hranolky s pouze 3% tuku

Model z Tefal konceptu Zdravě a chutně nás hned na první pohled zaujal informací, že z jedné lžíce oleje (resp. 1,4 cl) připraví až 1 kg hranolků. Každý člověk, který je zvyklý smažit hranolky v moři oleje proto určitě zbystří pozornost. Bonusem je i to, že takto připravené hranolky obsahují pouze 3% tuku!

Výrobek je tedy vhodný i pro tu skupinu obyvatelstva, která by se pro zvýšenou hladinu cholesterolu měla vyhýbat mastným smaženým jídlům. Obsluze přístroje nemůžeme nic vytýkat - je jednoduchá a intuitivní. Jedním z minusů modelu Tefal FZ 701015 je však fakt, že se zevnitř čistí poměrně náročně.

Obchody, kde koupíte online:

Vhodná spíše do menší rodiny

Kapacita tohoto spotřebiči je pouze 1 kg, je tedy vhodnější pro rodinky s nepříliš velkým počtem členů. Fritéza je lehká a kompaktní. Velkým plusem tohoto fritovacího hrnce je i to, že v něm připravíte smažená jídla z čerstvých surovin, polotovary, maso, omáčky nebo i zeleninové přílohy. A to s použitím jakéhokoli druhu oleje.

Pokud si chcete zakoupit model s časovačem, je třeba se porozhlédnout po jiných fritézách - Tefal FZ 701015 totiž žádný časovač nemá. Nám osobně však vůbec nechyběl - přístroj má přehledné víko, díky kterému jsme si během testování mohli kontrolovat průběh vaření.

Během používání vás možná bude trochu otravovat mírně zvýšená hlučnost přístroje, nejde však o žádnou tragédii, která by vám pokazila den. Pro nás bylo důležité zejména to, že výrobce splnil svůj slib a vytvořil produkt, po jehož použití v kuchyni nezůstane zápach po smažení.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ K přípravě jídla potřebujete absolutní minimum oleje
+ Výborná chuť připravených jídel
+ Snadná obsluha
+ Po použití vás nebude otravovat smrad po smažení

thumb_down

- Model nemá časovač
- Vyšší hlučnost při používání
- Horší čištění vnitřní části

Shrnutí na závěr

Tefal FZ 701015 je lehká fritéza, se kterou dokážete připravovat zdravější jídla s použitím minimálního množství oleje. Chuťově však nerozeznáte žádný rozdíl. Model má příjemný design, kvalita plastů by však mohla být i lepší. Tento fritovací hrnec doporučujeme spíše pro nenáročné konzumenty, kteří se spokojí se základními funkcemi s překvapivě kvalitním výsledkem.

Seznam článků

Horkovzdušná fritéza Delimano - recenze

Horkovzdušná fritéza Delimano - recenze

Fritéza, to je ta nádoba s litry přepáleného oleje, kde se smaží hranolky a křupavé kuřecí křidélka. Možná tomu tak bylo kdysi. Doba se však mění as ní přicházejí i inovativní technologie a ani to co bylo kdysi mastné a nezdravé již takovým být nemusí. I proto Delimano přišlo s novým druhem... Přečíst článek

Nejlepší horkovzdušné fritézy: Oblíbená je značka Klarstein

Nejlepší horkovzdušné fritézy: Oblíbená je značka Klarstein

Při pomyšlení na fritézu zřejmě mnohým lidem napadnou litry přepáleného oleje, smažených hranolků a mastných řízků. Zastánci zdravé stravy tedy rozhodně fritéze fandit nebudou. Určitě, tyto pokrmy nepatří mezi racionální stravu, ale dají se připravit i zdravějším způsobem. Dokonce ve fritéze,... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Tefal FZ 701015 ActiFry

Podobné produkty

ETA 1172 Fricool

ETA 1172 Fricool
  • Sleva

DeLonghi F 38436

DeLonghi F 38436
  • Sleva

Steba DF 100

Steba DF 100
  • Sleva

TEFAL FR 480015

TEFAL FR 480015
  • Sleva

Tefal FZ 750030

Tefal FZ 750030
  • Sleva

Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Fritovací hrnce

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Tefal FZ 750030

Přidat komentář