Mixéry - recenze mixérů, diskuze, zkušenosti

Kuchyňský robot by u vás nenašel uplatnění, ale bez mixéru se neobejdete? Přečtěte si naše recenze, věříme, že vám pomohou při výběru. Podíváme se na výhody a nevýhody konkrétních modelů, které se z reklamy nedozvíte.

Jak vybrat mixér

Skoro v každé domácnosti se dnes již nachází alespoň jeden mixér. Pokud ještě žádný nemáte a zvažujete jeho nákup, určitě si kladete otázku, jak si správně vybrat ten nejvhodnější mixér pro sebe. Na trhu existuje více typů těchto domácích pomocníků.

Tyčový nebo i ponorný mixér pro rychlé rozmixování zeleniny v polévce a přípravu omáček nebo dětské výživy.

Ruční šlehač s metličkami nebo hnětacími háky vám zase pomůže pro vyšlehané bílků nebo šlehačky, případně při hnětení těsta.

Ruční šlehač

Stolní a Smoothie mixér si poradí is nasekanou zeleniny pro zdravý výživový nápoj

Vždy záleží při výběru na tom, zda více pečete nebo vaříte. Potřebujete mixér pro přípravu pokrmů pro malé děti nebo milujete zdravé Smoothie? Pokud již máte představu, na jakou přípravu mixér nejčastěji využijete, podívejme se, které parametry jsou při výběru důležité.

Dúležité parametry

Příkon motoru: Ne každý mixér má dostatečný výkon na sekání tvrdších potravin, proto dobře zvažte, zda vám postačí nižší výkon kolem 350 W nebo chcete bez problémů upravovat různou škálu potravin s vysokým výkonem kolem 800- 1 400 W.

Materiál a hmotnost: Pokud vybíráte stolní mixér, je vhodné, aby byl těžší a stabilní na ploše. U tyčového je právě výhodnější držet v ruce lehčí mixér. Určitě se podívejte lépe i celkovému zpracování, materiálem a hlavně na materiál nožů, který vydrží i práci s tvrdšími potravinami.

Bezpečnost: Bezpečnostní pojistka, pogumované nebo přísavné nožičky při stolním mixéru tak pogumování rukojeti tyčového mixéru stojí za zvážení při výběru.

Délka přívodního kabelu: Samozřejmě, že i délka kabelu je jedním z faktorů, který může při pohodlné obsluze mixéru dát najevo svou důležitost. Určitě si vyberte dostatečně dlouhý kabel, abyste se vyhnuli různým prodlužovacím kabelem ve vaší kuchyni.

Doplňky a hlučnost: Potěší různé nádoby navíc, cestovní nádoby, jakož i dostatečná velikost základní nádoby, variabilita mixéru s přídavnými noži nebo metličkami. Na hlučnost se zaměřovat až tak nemusíte, vždyť který mixér vám nenadělá hluk.