AEG AbsoluteCare T8DEE68SC sušička prádla – recenze, zkušenosti

inovativní systém AbsoluteCare
šetrné sušení
nízká spotřeba el. energie
nenáročná údržba
funkce odloženého startu
10-letá záruka na motor

Hodnocení:
(74%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Maximální náplň: 8 kg; Energetická třída: A+++; Tepelné čerpadlo: ano; Hlučnost: 65 dB; Displej: LCD; Hmotnost: 59,5 kg

Inteligentní sušička prádla od německého výrobce AEG patří ke špičce na trhu. Využívá inovativní systém AbsoluteCare a výkonné tepelné čerpadlo, které poskytuje adekvátní výkon a kvalitní výsledek sušení. Poradí si s jakýmkoliv materiálem včetně vlny, syntetických tkání nebo funkčního oblečení.

Patří ke spotřebičům energetické třídy A+++ a při jedné náplni dokáže pojmout až 8 kg prádla. Efektivnost sušení dosahuje již při nízkých teplotách. Předchází tak možným změnám ve struktuře tkání a jejich poškození. Nastavit lze několik sušících programů. Ovládání usnadňuje LCD displej. Disponuje také funkcí odloženého startu.

Sušička AEG AbsoluteCare T8DEE68SC je dostupná na ✅  webu Heureka.cz.

Moderním designem upoutá

Ačkoli design sušičky není tím nejpodstatnějším parametrem, svou roli hraje. Jen málokdo sáhne po spotřebiči, který vypadá jako z minulého století. Pokud nejde o vysloveně retro fanouška. No AEG je pravým opakem. Model AbsoluteCare je propracovaným a moderním kouskem. Klasické bílé provedení v kombinaci s prosklenými dvířky a šedým rámem působí přitažlivě.

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC recenze

V pravém rohu je ovládací panel (displej) z černého plastu a kde tu objevíte i nerez. Na materiálech se tedy rozhodně nešetřilo. Celkově je tato volně stojící sušička velmi lákavým kouskem. Díky nastavitelným nožičkám ji rovněž víte dostat do vodováhy. Ačkoli váží téměř 60 kg, což není málo, pokud bude na svém místě, dojem kazit určitě nebude. Uvnitř nechybí LED osvětlení bubnu, což je rovněž vizuálně i prakticky velmi dobře působící element.

Nečekaně šetrný pomocník

Velmi pozitivním zjištěním byl fakt, že údaje o nízké spotřebě a zařazení sušičky do energetické třídy A+++ jsou oprávněné. Spotřeba energie při jednom sušení je zhruba 1,47 kWh, což je v rámci konkurence více než uspokojivé. Přestože sušení některých programů je nehorázné prodlužováno, spotřeba nikdy není nijak drastická.

Sušička prádla AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

Funkce jako odložený start, funkce proti zmačkání oblečení a podobně jsou rovněž bonusem, který spotřebě body neubere. Přestože je cena samotné sušičky vyšší, dá se říci, že za svůj životní cyklus vám nějaké ty peníze dokonce může i ušetřit.

Výkonná, efektivní, jednoduchá

AEG je svým způsobem zárukou funkčnosti. Německý výrobce se prezentuje nejen dobrým dílenským zpracováním, ale i spolehlivou funkcionalitou. A přesně to nás během zkušební doby zajímalo. Přejdeme k faktu, že jde o kondenzační sušičku prádla, hlavní roli hraje tedy motor a výkonné tepelné čerpadlo. Na motor je záruka 10 let a tepelné čerpadlo podle zkušenosti mnoha uživatelů vyniká solidní spolehlivostí a úsporností energie. K šetrnosti se ještě dostaneme. Buben sušičky pojme na jednu náplň 8 kg prádla, což je více než dostačující. K motoru máme nějaké výhrady, ale to si také necháme na později. Problematickou částí některých sušiček bývá soustava filtrů. AEG má jen jeden a ten je extrémně účinný a navíc se snadno čistí. Pravidelným čištěním zajistíte, že se nebude zvyšovat spotřeba.

Jak je na tom efektivita? Obstojně, sušení při nízkých teplotách má své nesporné výhody i nevýhody. Výhodou je, že se opravdu nemusíte bát o to, že by se vaše tričko či kalhoty seběhli. Technologie SensiDry odstraňuje vlhkost z tkanin efektivně, ale zároveň sušení trvá o něco déle. Některé programy jsou skutečně zbytečně prodlužovány, ale nižší teploty si to při sušení jednoduše vyžadují. AbsoluteCare však platí. Ať sušíte bavlnu, syntetické tkaniny, funkční oblečení, polyester nebo jiné, sušení je nijak nepoznačí. Přestože je účinnost sušení řazena do třídy B, nás mokré prádlo v sušičce nečekalo. Zároveň bylo pozitivem, že oblečení po sušení nebylo nijak výrazně pokrčené.

A co ovládání? Jedna báseň. I úplný začátečník okamžitě pochopí princip otočného regulátoru a volení programů. Koneckonců všechno vám zobrazuje přehledný LCD displej. Jednoduché je i aktivování odloženého startu, dokončenou práci oznámí sušička zvukovou signalizací. Celkově má ​​sušička 10 programů rozdělených podle typů tkanin. Ovládání je vskutku intuitivní a jednoduché.

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC způsoby sušení

Překvapivě hlučný společník

Ne tak zásadně, ale nemile nás překvapil zvukový projev AEG AbsoluteCare T8DEE68SC. Výrobce udává hlučnost na úrovni 65 dB, ale rozhodně při srovnání s jinými stejně hlučnými sušičkami je motor v tomto případě hlučnější. Poměrně dost o sobě dává vědět i tepelné čerpadlo. Je přitom úplně jedno, jestli je v sušičce 8 nebo 5 kg prádla. Hlučnost by tak z našeho pohledu mohla být lepší. Přece jen cenově se pohybujeme na poměrně vysoké úrovni.

Zkušenosti a recenze

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC je kondenzační sušičkou s kapacitou bubnu 8 kg. Disponuje desítkou programů: bavlna, syntetika, mix, vlna, hedvábí, jednoduché žehlení, spodní prádlo, funkční oblečení, outdoorové oblečení, přikrývky. Všechny programy lze navolit za pomoci tlačítek a otočného regulátoru na LCD displeji. Moderní design sušičce velmi pomáhá působit funkčně a prakticky.

Recenze a zkušenosti se sušičkou prádla AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

Motor je výkonný i když trochu hlučnější. Hlučnější, ale efektivní je i tepelné čerpadlo. AEG AbsoluteCare T8DEE68SC disponuje kvalitní filtrací, která se snadno udržuje. Sušení je ve většině případů efektivní, AbsoluteCare a funkce SensiDry – sušení při nízkých teplotách – se postarají o šetrné sušení prádla. Spolu s uživateli pozitivně hodnotíme nízkou spotřebu energie a stejně tak i 10-letou záruku na motor. Někoho může odradit poměrně vysoká cena.

Pozitíva

inovativní systém AbsoluteCare
šetrné sušení
nízká spotřeba el. energie
nenáročná údržba
funkce odloženého startu
10-letá záruka na motor

Negatíva

vyšší hlučnost
vyšší cena
menší počet programů


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 18.07.2020
Nejlepší sušičky prádla 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší sušičky prádla 2023 – recenze, test, srovnání

Sušička je perfektní nástroj do každé domácnosti. Dokáže prádlo dokonale vysušit a vyrovnat. Často není nutné prádlo vybranou ze sušičky ani žehlit. Problém nastává až v případě, kdy si vyberete nekvalitní model. Ten nám může nadělat více starostí než radosti. I proto jsme sesbírali světové žebříčky, testy sušiček prádla, recenze a hodnocení uživatelů a vybrali jsme ty nejlepší... Přečíst článek

Jakou sušičku prádla? Recenze chválí Bosch

Jakou sušičku prádla? Recenze chválí Bosch

Kdysi byla sušička prádla v domácnosti nadstandardním spotřebičem, avšak v dnešní době se stává čím dál více součástí běžné domácnosti. Výhodou sušičky je především rychlost sušení prádla, no nabízí další benefity v podobě měkké a téměř vyžehlené prádla. Sušička je tedy vhodná... Přečíst článek

Kondenzační sušička, ventilační nebo slim sušička? Jaké jsou výhody sušičky?

Kondenzační sušička, ventilační nebo slim sušička? Jaké jsou výhody sušičky?

Sušičky prádla se stávají součástí stále většího počtu domácností. Už dávno nejde o přístroje, které používají pouze profesionální prádelny. Výhody sušiček ocení nejedna hospodyňka, které ušetří čas i námahu. Pokud patříte k těm, kteří suší prádlo klasickým způsobem – na sušáku,... Přečíst článek

Jak správně používat sušičku: co nepatří do sušičky, jaká je vhodná teplota, můžete používat aviváž?

Jak správně používat sušičku: co nepatří do sušičky, jaká je vhodná teplota, můžete používat aviváž?

Symboly na sušičce ví sledovat každý, ale mnozí jim nevěnují pozornost a řídí se podle vlastní úvahy. Připravili jsme pro vás několik rad, jak správně sušit prádlo v sušičce, což při jejím používání dodržovat a čemu se raději vyhnout. Pokud se držíte základních doporučení, s výsledkem... Přečíst článek

Sušička nesuší. Nejčastější poruchy sušiček prádla Beko, Bosch, LG, Gorenje či AEG

Sušička nesuší. Nejčastější poruchy sušiček prádla Beko, Bosch, LG, Gorenje či AEG

Když si domů přinesete novou sušičku prádla, očekáváte, že bude bezproblémově fungovat co nejdéle. Časem a léty užívání však zjistíte, že si postupně budete muset poradit s různými poruchami a chybami. Zatímco některé jsou jednoduché a snadno odstranitelné, u jiných se budete muset spolehnout... Přečíst článek


Přidat komentář