Jura E8 automatický kávovar – recenze, zkušenosti

Příprava až 17 druhů nápojů
Hustá mléčná pěna
Kvalitní mlýnek a tichý chod
Jednoduché dotykové ovládání
Zabudované WiFi
Automatické čištění

Hodnocení:
(80.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Prémiový švýcarský kávovar Jura E8 potěší všechny milovníky horkých nápojů. Kromě kávy se v něm dá připravit voda na čaj nebo horké mléko. K dispozici je až 17 různých nápojů a jejich příprava probíhá jediným stisknutím tlačítka. Ovládání je jednoduché pomocí dotykového displeje, popřípadě přes mobilní aplikaci díky zabudovanému WiFi. Vyzdvihujeme bohatou mléčnou pěnu i chuť samotné kávy. Kromě automatických programů lze navolit vlastní preference přípravy. Kávovar má krásný design, povedený mlýnek a tichý chod. Čištění je automatické, což prodlužuje bezproblémový chod a životnost přístroje. Používat lze mletou i zrnkovou kávu a intenzitu kávy je možné nastavit si v 8 stupních. Minusem tohoto produktu je vysoká pořizovací cena.

Parametry: typ kávovaru: automatický; příkon: 1 450 W; parní tlak: 15 barů; displej: ano; tryska na páru: ano; mlýnek: ano; objem: 1,9 l; kapacita zásobníku na kávu: 280 g; typ filtru: CLARIS Smart; funkce: připojení WiFi, odnímatelný zásobník na vodu, ukazatel množství vody, auto-cappuccino, nastavení síly kávy, použití mleté kávy, použití zrnkové kávy, nahřívač šálků, nastavitelná teplota kávy, automatické čištění, automatické odvápňování; délka přívodového kabelu: 1,1 m; rozměry: 28 x 44,6 x 35,1 cm (š x h x v); hmotnost: 9,8 kg

Automatický kávovar Jura E8 dokáže připravit až 17 druhů kávových specialit a to stisknutím jediného tlačítka. Tlak 15 barů v kombinaci s příkonem 1 450 W je dostatečný pro rychlou přípravu. Napěňovač dokáže udělat krásně hustou mléčnou pěnu a potěší také možnost vlastního nastavení. Ovládání je extrémně jednoduché přes dotykový displej nebo na dálku přes mobilní aplikaci. Plusem je kvalitní mlýnek a množství praktických funkcí, minusem zase vysoká pořizovací cena a vyšší náklady v případě nutnosti opravy.

Až 17 druhů nápojů

Tento kávovar patří k prémiovým, což se odrazilo na jeho ceně. Pokud preferujete něco levnějšího, poohlédnout se můžete například po Nivona NICR 520 nebo DeLonghi ECAM 370.70.B. Tyto kávovary mají sice méně funkcí, ale umí připravit stejně chutnou a kvalitní kávu. Jura umí připravit až 17 horkých nápojů s mlékem i bez něj a to stisknutím jediného tlačítka. Na své si tak přijde opravdu každý. Připraví například cappuccino, ristretto, espresso, espresso doppio, Flat White a další. Intenzitu kávy lze nastavit v 8 stupních a vybrat jsme si mohli i teplotu spaření či horké vody. Ve vrchní části přístroje se nachází barevný dotykový TFT displej, který usnadňuje ovládání na maximum. Jednoduše jsme si vybrali náš oblíbený nápoj, popřípadě nastavili další parametry. Zároveň se na přístroji zobrazují potřebné kroky k údržbě nebo doplnění surovin, aby byl provoz bezproblémový. Přes intuitivní displej lze naprogramovat i čas automatického vypnutí zařízení.

Jura E8 recenze

Ovládání prostřednictvím mobilu

Používat lze mletou i zrnkovou kávu, nechybí totiž kvalitní mlýnek. Příkon 1 450 W, výkonné čerpadlo a tlak 15 barů jsou zárukou rychlé přípravy jakékoli kávy. Pohodlně lze připravit horkú vodú na čaj nebo horké mléko. Zemletá káva má skvělé aroma, stará se o to vícestupňový mlýnek AromaG3. Následně je spařena impulsním extrakčním procesem, takže kromě aroma má i vynikající chuť. Za velký benefit považujeme WiFI a možnost ovládání kávovaru prostřednictvím mobilního telefonu, stačí do něj nainstalovat aplikaci J.O.E.®. Jednoduchost ovládání podtrhuje propracovaný design, který se stane ozdobou každé domácnosti, případně kanceláře. Stejně nenáročná je údržba, jelikož produkt má automatické odvápňování, proplachování a čištění a nechybí ani automatické čištění systému rozvodu mléka.

Nadýchaná mléčná pěna

Potěšila nás nadýchaná mléčná pěna. Oceňujeme, že tryska na mléčnou pěnu G2 je vyměnitelná a navíc je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů. Díky ní lze snadno a rychle ohřát mléko nebo našlehat jemnou pěnu, která si drží svou konzistenci. Vyzdvihujeme možnost nastavit si výšku kávové výpusti, horké vody a výpusti na cappuccino, používat se tak dají různé hrníčky a nemuseli jsme se omezovat na jednu velikost. Podstavec na šálky je chromovaný a o vizuální efekt se stará osvětlení. Výrobce do přístroje zakomponoval také pulzační extrakční proces (P.E.P.®). Extrakce kávy na espresso díky tomu probíhá ideálně dlouhou dobu včetně systému předehřátí.

Jura E8 Red Dot Award

Automatické čištění

Odvápňování stroje je automatické, což prodlužuje jeho životnost i bezproblémové používání. Díky odvápňování nemá voda žádnou pachuť. Přístroj umí upozornit na nutnost odvápnění, ale také na výměnu filtru vody, údržbu nebo na nutnost doplnit vodu do zásobníku. Nádržka na vodu má objem 1,9 litru, což je dostatečné. Zásobník na kávová zrna má zase kapacitu 280 gramů. Kromě automatického odvápňování má kávovar funkci automatického čištění a proplachu. Zároveň nabízí program pro vyplachování a čištění systému pro přípravu mléka stisknutím tlačítka s funkcí One-Touch. Všechny informace ohledně nutnosti údržby se zároveň přehledně zobrazují na displeji. Nevýhodou přístroje je vysoká pořizovací cena.

Zkušenosti a recenze

Uživatelé vyzdvihli tichý chod, kvalitní chuť kávy i možnost připravit si řadu různých druhů nápojů. Ocenili mléčnou pěnu, která je hustá a neklesá ani po vypití kávy. Plusem je pro ně možnost nastavit si vlastní kávu či automatický systém čištění přístroje, který je bezkonkurenční. Někteří spotřebitelé očekávali vzhledem k ceně větší důraz na detail, například přední mřížka mohla být místo postříbřeného plastu z kovu. Zmínili možnost změnit sílu a množství kávy i mléka či ukládat si své preference. Plus dostal za kvalitní mlýnek, minus naopak za vyšší pořizovací cenu a výdrž chytrého filtru, která je kratší v případě tvrdé vody v domácnosti.

Recenze a zkušenosti s automatickým kávovarem Jura E8
Zdroj: Heureka.cz

Pozitíva

Příprava až 17 druhů nápojů
Hustá mléčná pěna
Kvalitní mlýnek a tichý chod
Jednoduché dotykové ovládání
Zabudované WiFi
Automatické čištění

Negatíva

Vysoká pořizovací cena


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 22.02.2023
Nejlepší kávovary 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší kávovary 2024 – recenze, test, srovnání

Milovníci kvalitní kávy nedají dopustit nejen na kvalitní odrůdu kávy, ale potrpí si i na přípravu. Dnes si v pohodlí domova můžete udělat kávu na úrovni, která se vyrovná kávě připravené od šikovného baristy v kavárně. Kromě nákupu kvalitní kávy je pro dokonalý zážitek z tohoto nápoje důležitý i výběr dobrého kávovaru. Trh nám dnes nabízí velké množství přístrojů na přípravu kávy od malých... Přečíst článek

Jak odvápnit kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomůže kyselina citronová i prášek na čištění

Jak odvápnit kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomůže kyselina citronová i prášek na čištění

Proč byste měli pravidelně odvápňovat váš kávovar? Protože časem se každý jeden zanese vodním kamenem, ale i jinými nečistotami. Ty přitom nejsou jen estetickým problémem. Vodní kámen má přímý vliv na spotřebu elektřiny, chod kávovaru, dokonce i na samotnou chuť kávy. Přečtěte si naše... Přečíst článek

Jak pečovat o kávovar – jak vyčistit, používat kávovar

Jak pečovat o kávovar – jak vyčistit, používat kávovar

Káva se dá připravit na různé způsoby, od klasické zalévané kávy až po překapávanou kávu či kávu z kapsle. K dobře připravené kávě nepřispívá pouze kvalitní kávovar, ale i to, jak se o něj staráte. Zanedbaná péče o kávovar může pozměnit chuť a konzistenci kávy, a proto je nezbytné čistit ho... Přečíst článek


Přidat komentář