Nivona NICR 520 automatický kávovar – recenze, zkušenosti

Jednoduché ovládání
Praktický mlýnek
Příprava chutné kávy
Víko pro uchování aroma
Možnost mléčné pěny
Velký zásobník na vodu

Hodnocení:
(79.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Německý kávovar Nivona NICR 520 potěší dobře nastavenou cenou. Přestože se neřadí k dražším přístrojům, umí připravit chutnou a kvalitní kávu. Stačí si pohrát s nastaveními. Tlak 15 barů je dostačující a potěší jednoduchost ovládání díky displeji se srozumitelnými symboly. Nechybí tryska na páru či možnost vytvořit si hustou mléčnou pěnu. Kávovar zvládá přípravu různých druhů káv, přičemž uživatel si může zvolit intenzitu aroma a teplotu kávy. Potěší praktický mlýnek, velký zásobník na vodu či zásobník na kávová zrna. Čištění přístroje je nenáročné i díky tomu, že varná jednotka je odnímatelná. Zamrzí vyšší hlučnost, ale vyváží ji nabízené funkce a dobrá cena.

Parametry: typ kávovaru: automatický; příkon: 1 455 W; displej: ano; objem: 2,2 l; zásobník na kávu: ano; kapacita zásobníku: 250 g; mlýnek: ano; pěnič mléka: ano; parní tlak: 15 barů; funkce: odnímatelný zásobník vody, ukazatel množství vody, tryska na páru, aroma systém, nastavení síly kávy, použití mleté kávy, použití zrnkové kávy, nastavitelná teplota kávy, signalizace provozu, automatické čištění, automatické odvápňování; délka přívodového kabelu: 1 m; rozměry: 24 x 46 x 34 cm (š x h x v); hmotnost: 10 kg

Nivona NICR 520 je stylový kávovar, který nabízí moderní funkce. Zvládá přípravu espressa, cappuccina nebo latté macchiato. Příkon 1 455 W a tlak 15 barů jsou dostatečné pro rychlou přípravu oblíbeného kávového nápoje. Potěší mlýnek na kávu, napěňovač mléka, snadné ovládání i nenáročná údržba po použití přístroje. Jedinou nevýhodou, na kterou jsme přišli během testu, je vyšší hlučnost.

Chutná káva a praktický mlýnek

Přístroj má kompaktní rozměry a v kuchyni nezabere mnoho místa. Přesto dokáže připravit chutnou kávu, kterou zvládají dražší stroje. Stačí si pohrát s nastaveními a zvolit správnou kávu. Ovládání je jednoduché a přehledné i díky digitálnímu displeji, na kterém jsou symboly. Potěšila nás možnost nastavit si teplotu kávy dle našich preferencí a také nastavit si intenzitu kávy ve třech stupních. Příjemným bonusem je přítomnost mlýnku. V této cenové kategorii jde o povedený mlýnek, kterému nechybí možnost nastavení hrubosti mletí kávy.

Nivona NICR 520 recenze

Hustá mléčná pěna

Kávovar zvládá připravit několik typů káv. Samozřejmostí je mléčná pěna, kterou chválíme, protože je krásně hustá a krémová. Připravit lze klasické espresso, cappuccino, latté macchiato a další kávové speciality. Velký výběr kávových specialit nabízí také Jura E8. Stisknutím jediného tlačítka lze připravit až 17 různých nápojů. Jeho nevýhodou je však vysoká pořizovací cena. Nivona má kromě kónického mlýnku, který je vyroben z kalené oceli, také zásobník na kávová zrna či prostor na jednu porci mleté kávy. Plusem je víko pro uchování aroma a velká nádoba na vodu, která má objem více než 2 litry. Oceňujeme výškově nastavitelný výstup kávy a také automatickou kontrolu stavu vody v zásobníku.

Tlak 15 barů

Příprava mléčných nápojů byla pro nás zábava. Dopomáhá tomu samonasávací napěňovací tryska, která umí vyrobit nejen páru, ale také horkou vodu. Příprava je nenáročná, například na latté macchiato stačí umístit sklenici pod trysku, sací hadičku ponořit do nádobky s mlékem a zvolit si napěňování. Při výrobě jakékoli kávy lze nastavit množství od 20 do 240 ml. V rámci síly aroma kávy jsme měli k dispozici rozsah od 7 do 11 gramů. Tlak 15 barů je dostačující k tomu, aby bylo i espresso přesně podle našich chuťových představ.

Automatický kávovar Nivona NICR 520

Jednoduché čištění

Kávovar se snadno čistí. Disponuje automatickým programem čištění i odvápnění a proplachu kapučinátorem. Za velkou výhodu považujeme možnost vyjmutí varné jednotky. Díky tomu je čištění ještě důkladnější. Varnou jednotku stačí vytáhnout, opláchnout a vrátit zpět. V balení jsme navíc našli čistící tablety, hadičku na mléko i dávkovací odměrku. Oceňujeme také elegantní vzhled kávovaru, kompaktní rozměry a ECO režim s funkcí úspory elektřiny. Zamrzela nás vyšší hlučnost. Vzhledem k cenové kategorii tohoto kávovaru jsme však na žádné zásadní nedostatky nepřišli.

Zkušenosti a recenze

Většina uživatelů je s kávovarem spokojena. Ocenili pěkný design, velmi dobrou chuť připravené kávy či jednoduché ovládání. Chuť kávy je dokonce srovnatelná s kávovary vyšší cenové kategorie. Za plusy považují kompaktní rozměry, velmi dobrý poměr ceny a kvality a nenáročné čištění díky tomu, že celá spařovací jednotka se dá vytáhnout. Na tuto cenovou kategorii ocenili poměrně kvalitní mlýnek. Některým překáželo, že plastové šasi dost drnčí, když je čerpadlo v činnosti, a tedy v tomto okamžiku je kávovar hlučný. Minus dostal za to, že nedělá automatický proplach po zapnutí, je třeba počkat a po nahřátí jej aktivovat. Pár uživatelům překážel malý zásobník na kávu a krátký napájecí kabel (1 m). Vyzvedli mléčnou pěnu, rychlý start či možnost nastavit teplotu vody. Minimum uživatelů se setkalo s vadnými kusy, které bylo třeba reklamovat. Celková hodnocení tohoto kávovaru jsou pozitivní.

Recenze a zkušenosti s automatickým kávovarem Nivona NICR 520
Zdroj: Heureka.cz

Pozitíva

Jednoduché ovládání
Praktický mlýnek
Příprava chutné kávy
Víko pro uchování aroma
Možnost mléčné pěny
Velký zásobník na vodu

Negatíva

Vyšší hlučnost


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 22.02.2023
Nejlepší kávovary 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší kávovary 2024 – recenze, test, srovnání

Milovníci kvalitní kávy nedají dopustit nejen na kvalitní odrůdu kávy, ale potrpí si i na přípravu. Dnes si v pohodlí domova můžete udělat kávu na úrovni, která se vyrovná kávě připravené od šikovného baristy v kavárně. Kromě nákupu kvalitní kávy je pro dokonalý zážitek z tohoto nápoje důležitý i výběr dobrého kávovaru. Trh nám dnes nabízí velké množství přístrojů na přípravu kávy od malých... Přečíst článek

Jak odvápnit kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomůže kyselina citronová i prášek na čištění

Jak odvápnit kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomůže kyselina citronová i prášek na čištění

Proč byste měli pravidelně odvápňovat váš kávovar? Protože časem se každý jeden zanese vodním kamenem, ale i jinými nečistotami. Ty přitom nejsou jen estetickým problémem. Vodní kámen má přímý vliv na spotřebu elektřiny, chod kávovaru, dokonce i na samotnou chuť kávy. Přečtěte si naše... Přečíst článek

Jak pečovat o kávovar – jak vyčistit, používat kávovar

Jak pečovat o kávovar – jak vyčistit, používat kávovar

Káva se dá připravit na různé způsoby, od klasické zalévané kávy až po překapávanou kávu či kávu z kapsle. K dobře připravené kávě nepřispívá pouze kvalitní kávovar, ale i to, jak se o něj staráte. Zanedbaná péče o kávovar může pozměnit chuť a konzistenci kávy, a proto je nezbytné čistit ho... Přečíst článek


Přidat komentář