Bosch KGE 36DL40 recenze

Bosch KGE 36DL40 recenze a zkušenosti
(78.2%)

Skvěle vybavená a úsporná A+++ lednice s dynamickým chlazením díky vnitřnímu ventilátoru. Jistě potěší oddělená regulace teploty pro chladící a mrazící část, LED osvětlení,...

od 16990 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Ne u každého je hlavním kritériem při nákupu cena, někdo více hledí na parametry a kvalitu. Proto jsme do našeho testu zařadili i ledničku Bosch KGE36DL40. Z recenzovaných chladniček je nejdražší, ale parametry naznačují, že by měla být i nejlepší. Pojďme se tedy na ni podívat.

Obchody, kde koupíte online:

Zjistit cenu v srovnávači heuréka Porovnat ceny heureka.cz
Mall.cz 17990 Kč Do obchodu Mall.cz
Kasa.cz 16990 Kč
19990 Kč
Do obchodu Kasa.cz
favorite Pridali sme nové recenze na lednice a redakčný výber nejlepší lednice

Rozměry 186x60x65 cm je téměř totožná s ledničkou Gorenje RK 61920X, podoba je i v nerezovém designu. Když se však podíváme na čistý objem chladničky 215 l a mrazáku 89 l, Bosch mírně zaostává. Tím se to však končí, v ostatních parametrech má totiž Bosch navrch. Bodejť by ne, za tu cenu! :-)

Takže mrazicí výkon: neuvěřitelných 14 kg / 24 hodin. Akumulační doba: skvělých 35 hodin. Spotřeba: fantastických 149 kWh za rok, nejvyšší energetická třída A +++! Začíná to dobře, najdeme na této ledničce nějakou chybu? Hlučnost: 38 dB, rovněž nejnižší číslo v testu. Porovnáváním parametrů tedy škoda ztrácet čas, jedině že se v nich chcete vyžívat.

Uspořádání

Vnitřní prostor chladničky je rozdělen třemi policemi z bezpečnostního skla, které doplňuje samostatný držák na lahve. Pod poličkami najdete prostorný CrisperBox s regulací vlhkosti na uskladnění ovoce a zeleniny, a o něco menší ChillerBoxs nižší teplotou, určený pro skladování čerstvého masa a ryb, které vám v této ledničce vydrží až 2-krát déle.

Na dveřích jsou tři přihrádky, nahoře dvě menší, dole jedna rozměrnější.

Funkce dynamického chlazení díky vnitřnímu ventilátoru zajišťuje rovnoměrnou distribuci studeného vzduchu. Zároveň se vám funkce superchlazení postará o rychlé zchlazení nového nákupu, s automatickou deaktivací po dosažení cílové teploty.

LED svítilna vám dostatečně osvětlí celý vnitřní prostor chladničky.

Mrazící část sestává ze tří průhledných mrazících boxů z bezpečnostního skla, s odnímatelnými mezi dny (VarioZone). Jeden z nich, BigBox, jak již název naznačuje, slouží k uskladnění objemnějších kusů. Mrazák je vybaven systémem LowFrost na ochranu před nežádoucí námrazou a funkcí supermrazení, kterou oceníte zejména při vložení většího objemu potravin, který potřebujete co nejdříve zmrazit.

 

 

thumb_up

Co nás potěšilo

Promyšlený design se zapuštěnými madly dveří. Nerezový InoxLook povrch má úpravu AntiFingerPrint proti otiskům prstů, stačí otřít suchým hadříkem. Vnitřek chladničky dekorované prvky kovové barvy také působí velmi elegantně. Pokud potřebujete dvířka přehodit na druhou stranu, zvládnete to za půlhodinku, nepotřebujete si na to vyčlenit půl dne jako u některých konkurenčních produktech. Teplotu si můžete nastavit po stupních zvlášť pro chladničku a mrazničku a zkontrolovat na displeji umístěném na rámu chladničky. Na případný problém vás upozorní akustický i optický varovný signál. Když odcházíte z domu na delší dobu, můžete ledničku přepnout do prázdninového režimu.

thumb_down

Co nás naopak zklamalo

Přestože je chod chladničky obecně velmi tichý, až neslyšitelný, spuštění kompresoru je doprovázeno pro někoho nepříjemným cvakáním, což může překážet zejména v menším bytě. Dojem z perfektního designu trochu kazí slabší variabilita chladící části. Uvítali bychom i antibakteriální úpravu těsnění, přestože se o vyšší trvanlivost potravin stará dobře řešená vnitřní klima.

Precizní zpracována a nadstandardně vybavená lednice pro náročné zákazníky. Ideální do 4-členné domácnosti. Pokud hledíte více na kvalitu než na cenu, je Bosch KGE36DL40 určitě vhodným kandidátem do vaší kuchyně.

Vývoj ceny produktu Bosch KGE 36DL40

Podobné produkty

Bosch KGV39UL30

Bosch KGV39UL30
  • Sleva

Bosch KGN 36 VW31

Bosch KGN 36 VW31
  • Sleva

Bosch KDE 33 AL40

Bosch KDE 33 AL40
  • Sleva

Bosch KIL 24V21FF

Bosch KIL 24V21FF
  • Sleva

Bosch KGE36AI42

Bosch KGE36AI42
  • Sleva

Bosch KGE39DW40

Bosch KGE39DW40
  • Sleva

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Bosch KGE39DW40

Přidat komentář