Gorenje RK 61920X recenze

Gorenje RK 61920X recenze a zkušenosti

Obsah recenzie:

Představujeme Vám novou generaci chladniček Gorenje - Ion Generation. Už žádné zbytečné plýtvání potravinami kvůli špatnému skladování! Gorenje představuje novou generaci...

od 7998 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Kombinovaná chladnička s mrazákem s typickým nerezovým designem, to je Gorenje RK 61920X. Značka Gorenje má u nás dobré renomé, pojďme se však podívat, zda zaslouženě, nebo je to jen exkluzivní image. Recenzovaný model patří velikostí i cenou k průměru hodnocené vzorky chladniček. Jaké jsou jeho parametry?

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na lednice a redakčný výber nejlepší lednice

Rozměry 185x60x64 cm, čistý objem chladničky 229 l a mrazáku 95 l znamenají, že výrobce cíli na běžnou domácnost.

Mrazící výkon 4,5 kg / 24 hodin neohromí, při nadprůměrné kapacitě mrazáku by mohl být vyšší. Na druhé straně akumulační doba 30 hodin patří k nejlepším výsledkům v našem testu. V sobotu ráno odjedete z domu a když se v neděli vrátíte a najdete vypadlý jistič, nic se neděje, žádné vyhazování zkažených potravin vás nečeká.

Chladnička se spotřebou 232 kWh za rok zařazuje do úsporné energetické třídy A ++. Kombinace nízké kupní ceny a laciné provozu - co víc si může dobrý hospodář přát?

Hlučnost zařízení je 40dB, což je na úrovni průměru dnešních chladniček. Některé chladničky přesto ruší například častým spínáním kompresoru. Toto však není případ Gorenje.

Uspořádání

Vnitřek chladničky je rozčleněn čtyřmi skleněnými policemi s ochranným okrajem. Dvě vrchní si můžete přeložit do jiné pozice a upravit si tak prostor podle svých potřeb. Pod nimi najdete CrispZone, velký box na ovoce a zeleninu s regulací vlhkosti. Na dveřích najdete 3 přihrádky, spodní větší je fixní, dvě menší si můžete pouhým vysunutím a zasunutím přemístit do jiné polohy.

Prostorná mraznička je vybavena třemi zásuvkami z průhledného plastu. Jedna z nich je XXL Space Box, extra velká zásuvka, ve které uskladníte i ty největší kusy potravin. Technologie FrostLess se stará o to, abyste v mrazničce měli až o 50% méně ledu.

Osvětlení zajišťuje LED svítilna na stropě chladničky.

Dveře najdete jako obvykle vpravo, zaměnitelnost otevírání je však již dnes standardem.

thumb_up

Co nás potěšilo

Příjemný design s nerezovými dveřmi a boky barvy šedé metalízy, dobře řešené variabilní uspořádání, kvalitní zpracování. Velký mrazák, tichý chod bez rušivých zvuků, nízká spotřeba. V této cenové kategorii prostě chladnička jak má být. Výhodou je i možnost instalace spotřebiče do 60-centimetrů vysokého prostoru v kuchyňské lince nebo vedle jiných spotřebičů bez omezení otevírání dveří. Díky funkci Slot-In se dveře chladničky otevřou až do 90 °, police nebo zásuvky vyberete bez problémů.

thumb_down

Co nás naopak zklamalo

Pokud jste zvyklí dveře chladničky jen přibouchnout, pozor. Občas se stane, že se dveře nezavřou resp. při silnějším zabouchnutí otevřou. Je třeba si na to dát pozor, protože chladnička nemá signalizaci. Na fotografiích od výrobce můžete vidět i rošt na lahve, raději vás předem upozorníme, abyste ho v základní výbavě nehledali. Pokud ho chcete, musíte si jej dokoupit.

Závěr

Pokud hledáte ideální chladničku do rodiny s co nejlepším poměrem cena/výkon a nepotrpíte si na bílou barvu, při chladničce Gorenje RK 61920X nemáte co váhat. Nejmodernější vychytávky sice nehledejte, i s plastovými zásuvkami v mrazničce se musíte smířit, ale za tu cenu ... no neber to!

Seznam článků

Jak vybrat nejlepší lednici? Sledujte recenze a testy

Jak vybrat nejlepší lednici? Sledujte recenze a testy

Výběr nové chladničky netřeba brát na lehkou váhu.  J de o spotřebič, který využívá každý člen rodiny a to hned několikrát denně. Ať si vyberete jakoukoliv značku, vaše nová chladnička bude zaručeně mnohem lepší než starý desetiletý model, který aktuálně vlastníte.... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Gorenje RK 61920X

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Bosch KGN 39XW41

Přidat komentář