Pocketbook 650 Ultra recenze

Pocketbook 650 Ultra recenze a zkušenosti

Klíčové vlastnosti Multidotykový 6" displej E-Ink Carta s rozlišením 759×1024 bodů. Nová generace 6" E-Ink displeje zajišťuje maximální rychlost, vynikající jas a...

od 3999 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Čtečka elektronických knih, model PocketBook 650 Ultra, rozvířila trochu hladinu na trhu s čtečkami. Výrobce ji osadil fotoaparátem a uživatelé se neumí shodnout v tom, zda je fotoaparát v čtečce přínosem nebo naopak. Vyplatí se za takový nadstandard připlatit? Výrobce PocketBook, co se týče inovací mě překvapil už vodotěsnou čtečkou, a proto jsem si nedala ujít možnost podívat se blíže na tento model. Čím mě mile překvapil a čím zklamal?

Design s tenkými okraji a maximální využití displeje

Co se týče designu, ten mi byl hned po rozbalení čtečky velmi sympatický. Obzvláště tenké okraje dávají krásně vyniknout celému displeji a také přechod ve spodní části do ovládacího panelu je příjemný a nenásilný. Na něm najdete 4 tlačítka, která designově opravdu zapadají, ale ovládání s nimi již tak pohodlné není.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na Čtečky knih a redakčný výber nejlepší Čtečky knih

Spodní část ukrývá audio výstup, tlačítko power a co se mi líbí je pod krytkou sloty pro USB kabel a paměťovou kartu. Zadní strana překvapivě kromě již avizovaného fotoaparátu s bleskem obsahuje i dvě tlačítka na listování. Na tento způsob jsem si chvíli musela zvykat a musím říct, že mě to stále mýlilo i když po stránce designu tomuto kroku výrobce rozumím. Dotykový displej E-ink má úhlopříčku klasických 6"s dobrým rozlišením a s velmi dobrým kontrastem a ostrostí. Co se mi líbí je možnost podsvícení pomocí LED za horších světelných podmínek.

Ovládání, na které je třeba si zvyknout, a bohaté funkce

Počáteční rozpaky ze zadních tlačítek a předních, ne zrovna nejpohodlnějších, se rychle rozplynuly. Dotykově se čtečka velmi pohodlně ovládá. Menu je lokalizováno do češtiny a nechybí bohatá podpora formátů, možnosti nastavení textu, záložky, třídění, slovníky, předčítání textu, ani přehrávání i zvukových formátů. To samozřejmě pouze se sluchátky.

Čtečka si výborně poradí s formátem mp3. Nechybí WI-FI. Velmi rychle se dá v menu nastavit vše potřebné, a kromě horní lišty pro rychlý přístup se mi velmi líbila i spodní, která se povytáhne ze spodní části displeje. Pomocí 15 ikon se tak dostanete ke sdílení na dropbox, mp3 přehrávači, synchronizací, poznámkám, kalendáři a několika hrám.

Co s fotoaparátem? Jeho využití, jako focení snímků, které následně použiji, jako spořič obrazovky čtečky mě vůbec nepřesvědčilo. Dá se to, funguje to, ale tuto funkčnost hodnotím za zcela zbytečnou. Co však už dává smysl, je focení různých dokumentů a přímo ve čtečce si otištěno snímek převést na vhodnější formát k četbě. Za mě kladné hodnocení a funguje to spolehlivě.

Výdrž a paměť

S výdrží jsem byla nad míru spokojená, ai při zapnuté WI-FI byla výdrž velmi dobrá. Ani pamětí má tento model nezklamal. 4 GB vnitřní paměť, pro uživatele dostupná v 3 GB, si můžete paměť samozřejmě rozšířit pomocí paměťové karty.

thumb_up

+ Příjemný design s tenkými okraji kolem displeje
+ Kompaktní rozměry
+ Dobrá ostrost displeje
+ Bohaté funkce
+ České menu
+ Podpora různých formátů i zvukových
+ Fotoaparát (pro skenování dokumentů)
+ Výdrž
+ Možnost rozšíření paměti
+ Možnost používání magnetického pouzdra s funkcí uspání zavřením

thumb_down

- Horší ovládání tlačítek pod displejem na přední straně
- Občas pomalejší reakce

Pohled na závěr

Model PocketBook 650 Ultra mohu zařadit k tomu lepšímu, co je na trhu a v případě, že často využíváte rychlé focení, přeskenování dokumentů, určitě vám tuto čtečku doporučuji. Přehrávač zvukových formátů není stoprocentní a rozhodovat se právě podle něj by nebylo šťastné řešení. Určitě ale může při výběru čtečky rozhodnout velmi příjemný design a kompaktní rozměry, tenké okraje a využití max. velikosti displeje.

Výborná čitelnost textu, bohatá podpora formátů a jednoduché ovládání a pohyb v menu lokalizovaném do češtiny. Pokud v balení najdete i magnetické pouzdro nebo si ho dokoupíte jistě oceníte rychlé uspání displeje zavřením pouzdra. Tento magnetický efekt, kterým čtečka disponuje, vydrží i přichycení na ledničku jako magnetka, ale to doma raději nezkoušejte.

Vývoj ceny produktu Pocketbook 650 Ultra

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Čtečky knih

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu PocketBook Sense 630

Přidat komentář