Rowenta RH9690WO tyčový vysavač – recenze, zkušenosti

Dobrý poměr ceny a funkcí
Současné vysávání i mytí
Vhodnost pro zvířecí chlupy
Dostatek příslušenství v balení

Hodnocení:
(80.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Tyčový vysavač Rowenta RH9690WO nabízí výkon 185 W a k dispozici jsou dvě rychlosti. Zvládá současně vysávat i mýt podlahy, což je jeho největší výhodou. V balení je dostatek nástavců pro mytí různých povrchů. Vysavač je těžší a po delším používání začíná bolet ruka. Plus si nezaslouží ani menší nádoba na prach o objemu 0,55 litru či kratší výdrž provozu jen 35 minut. Při nabíjení je nutno baterii z přístroje vyjmout. Vysavač má kvalitní filtr, který dokáže zachytit až 99 procent částeček. Hodí se k vysávání vlasů nebo zvířecích chlupů. Mezi uživateli se těší oblibě díky dobře nastavené ceně a nabízeným funkcím. Nechybí LED osvětlení pro úklid na tmavších místech.

Parametry: typ vysavače: tyčový; příkon: 185 W; počet rychlostí: 2; hlučnost: 82 dB; objem nádoby na prach: 0,55 l; vysávání: suché i mokré; provedení: bezkapesné; typ filtru: High Efficiency filtr; vhodné do auta: ano; napájení: akumulátorové; baterie: Li-Ion; kapacita baterie: 22 V; doba provozu: 35 minut; doba nabíjení: 3 hodiny; funkce: vhodné pro domácnost se zvířaty, hubice na tvrdé podlahy, kartáč na čalounění, štěrbinová hubice, prachový kartáč, antibakteriální, 3 v 1; hmotnost: 4,1 kg

Vysavač Rowenta RH9690WO usnadňuje úklid tím, že dokáže najednou vysávat i mýt podlahy. Poradí si s koberci nebo čalouněním, ale je třeba počítat s nižší sací silou. Maximální výkon je 185 W. Oceňujeme dostatek příslušenství, kvalitní filtr či LED osvětlení. Minus dáváme za vyšší hmotnost, kratší výdrž baterie či za nepraktické vyprazdňování nádoby na prach.

Vysavač i mop v jednom

Bezdrátový tyčový vysavač disponuje výkonem 185 W, což je dostačující pro běžný domácí úklid. Výhodou je provedení 3 v 1, možnost využívat mop a stírat podlahy. Na výběr jsme měli dvě rychlosti, při nižší je vysavač tichý, při té vyšší už hlučnější. Pro intenzivní výkon stačí zmáčknout tlačítko Boost a není nutné jej držet. Hladina hluku dosahuje 82 dB a mezi tyčovými vysavači patří k těm vyšším. Díky různým nástavcům se hodí k úklidu podlah, koberců či čalounění a pohodlně se s ním uklidí i strop. od pavučin. Oceňujeme kartáč s funkcí Power LED Vision. Úklid povrch pěkně osvětlí a my jsme viděli všechny drobné nečistoty.

Rowenta RH9690WO recenze

Kratší výdrž provozu

Přístroj pohání zasouvací baterie, která má kratší výdrž. Na jedno nabití zvládá cca 35 minut provozu. Tento čas nás neohromil, ale plusem je alespoň rychlé nabíjení, které trvá 3 hodiny. Jiné tyčové vysavače se nabíjejí déle. 4,5 hodiny se nabíjí Dyson V15 Detect Absolute, ale ten vydrží v provozu celou hodinu. Za velkou nevýhodu u vysavače Rowenta považujeme, že při nabíjení je nutno baterii vytáhnout z přístroje. Výrobce má v nabídce i založené baterie, které lze dokoupit samostatně. Pomocí nich lze prodloužit dobu provozu na více než hodinu.

Vyšší hmotnost

S vysavačem se manipuluje poměrně dobře, ale zarazila nás vyšší hmotnost 4,1 kilogramu. Při delším úklidu nás začala pobolívat ruka. Díky provedení „flex“ jsme se uměli dostat na hůře dostupná místa, například pod gauč nebo postel. Velkým benefitem je funkce 2 v 1, která umožňuje mytí a vysávání podlahy za poloviční dobu. S hubicí Aqua jsme jedním tahem vysávali a zároveň myli. Mop je obstojný, ale závisí to na míře znečištění podlahy.

Rowenta RH9690WO příslušenství

Kvalitní filtr

Vyzdvihujeme polohu Stop&Go, díky které dokážou kartáč a trubice samostatně stát. Takto jsme si mohli dát krátkou přestávku od úklidu. Zásobník na prach má objem pouhých 0,55 litru, časté vysypání je proto nutností. Potěší filtr Allergy, který dokáže zachytit až 99 procent částeček a tím pádem zanechává v místnosti čistý vzduch. Uživatele může k nákupu motivovat fakt, že výrobce garantuje opravitelnost spotřebiče po dobu 15 let. K dispozici je více než 6 000 autorizovaných servisů po celém světě.

Jednoduchá údržba

Údržba vysavače není náročná. Zásobník na nečistoty stačí vyprázdnit a to lze i bez nutnosti odstranit trubici. Cyklónový filtr Easy Wash je omyvatelný pod tekoucí vodou a stačí jej propláchnout jednou za čas nebo podle intenzity používání. Příslušenství vysavače je bohaté a v balení jsme našli vše potřebné pro důkladný úklid. Nechybí mini elektrický kartáč na odstraňování chlupů zvířat i vlasů. Plusem je hubice na čalounění a štěrbinová hubice, která se hodí k čištění hůře dostupných míst. Dále obsahuje kartáč na důkladné čištění a dva mopy. Ke koupi láká také přijatelná cena.

Rowenta RH9690WO ruční vysavač

Zkušenosti a recenze

Podle více vysává tento produkt velmi dobře, ale po odpojení hlavice k vysávání se tah výrazně sníží. Při normálním režimu je tichý a tento režim stačí k běžnému vysávání. Jako plus vnímají, že není nutné držet stlačený knoflík při vysávání. Při turbo režimu je již hlučnější, ale tah je silný. Vyzdvihují mnoho nástavců v balení, kompaktnost, možnost dobře vysát i hůře dostupná místa, např. pod gaučem. Benefitem je mop. Podle některých jde o běžné smývání, ale rychleji vyschne voda na dlažbě. Ocenili design, dobrou výdrž baterie a vlastnosti tři v jednom. Za praktické považují osvětlení a dobrý úklid i zvířecích chlupů. Jako minusy označily vyšší váhu, protože při delší práci začíná bolet ruka. Za nepraktické považují vyprazdňování nádoby s prachem a nutnost vyjmout baterii, když je třeba ji nabít. Některým se zdála cena vysoká, jiným přijatelná. Zamrzela absence indikace stavu baterie a fakt, že když je baterie slabší, vytéká z přístroje více vody. Celková hodnocení tohoto tyčového vysavače jsou však pozitivní.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Rowenta RH9690WO
Zdroj: Heureka.cz

Pozitíva

Dobrý poměr ceny a funkcí
Současné vysávání i mytí
Vhodnost pro zvířecí chlupy
Dostatek příslušenství v balení

Negatíva

Nepraktické vyprazdňování
Vyšší hmotnost 4,1 kg
Nutnost vyjmout baterii při nabíjení


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 25.02.2023
Nejlepší vysavače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší vysavače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Vysavač je spotřebič, o kterém asi moc nepřemýšlíme. Pro většinu z nás je symbolem povinného úklidu, kterému bychom se nejraději vyhnuli. Kvalitní model nám může ale práci do velké míry usnadnit. Proto jsme sesbírali různé testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte... Přečíst článek

Nejlepší vysavač na listí a zahradní fukar? Benzínový nezklame

Nejlepší vysavač na listí a zahradní fukar? Benzínový nezklame

Pokud se vám nechce koncem léta a na podzim sbírat spadané listí ze stromů v zahradě, nemusíte. Díky lidské vynalézavosti si můžete vybrat z desítek druhů zahradních pomocníků, mezi něž patří i vysavač listí. Přinášíme vám návod, jak si vybrat ten správný vysavač listí, jaká kritéria... Přečíst článek

Xiaomi vysavače – srovnání, recenze, testy, zkušenosti. Robotické s mopem jsou hit

Xiaomi vysavače – srovnání, recenze, testy, zkušenosti. Robotické s mopem jsou hit

Xiaomi už nějaký ten rok úspěšně bourá stereotypy o nekvalitní čínské elektronice. Možná tuto značku znáte zejména pro její smartphony, v jejich portfoliu najdete i jinou elektroniku a různé smart výrobky - např. i robotické vysavače. Právě na ty jsme se podívali a v článku vám... Přečíst článek

Jak vyčistit filtr a hadici od vysavače? Údržba vysavače ovlivňuje jeho životnost

Jak vyčistit filtr a hadici od vysavače? Údržba vysavače ovlivňuje jeho životnost

Vysavač je skvělý pomocník, který usnadní úklid vaší domácnosti. Ačkoli jeho údržba není náročná, zaslouží si vaši pozornost a péči tak, jakož i každý jiný elektrospotřebič. Pokud se o něj pravidelně a adekvátně staráte, prodloužíte tím jeho životnost, ušetříte na energiích a zejména nesnížíte... Přečíst článek


Přidat komentář