Sencor SRV 4250SL robotický vysavač – recenze, zkušenosti

Dobrý poměr ceny, funkcí a výkonu
Bohaté příslušenství v balení
Nehlučný chod
Ovládání přes smartphone
Možnost naplánovat si úklid
Automatické dobíjení a návrat do doku

Hodnocení:
(78.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Robotický vysavač Sencor SRV 4250SL zaujme pěkným designem a velmi dobře nastavenou cenou. V balení se nachází veškeré potřebné příslušenství a nic není nutné dokoupit. Přístroj zvládá vysávání i mopování. Vytírání je možné suché i mokré, dle potřeby. Ovládání přístroje je nenáročné. Dá se ovládat dálkovým ovladačem nebo prostřednictvím mobilní aplikace, kterou je třeba si nainstalovat do mobilu. Aplikace není příliš přehledná a orientace v ní je horší. Potěší tichý chod, dobré úklidové výsledky, šest přednastavených režimů úklidu či možnost naplánovat si úklid. Zklame, že občas se motá po bytě a prochází již uklizená místa.

Parametry: typ vysavače: robotický; výkon: 25 W; hlučnost: 60 dB; použití: tvrdé podlahy a koberce; filtr: HEPA; objem nádoby na prach: 475 ml; funkce: mopování a vysávání, detekce schodů, rozeznání překážek, WiFi připojení, dálkové ovládání, časovač, navigace, automatické dobíjení, virtuální zábrana; maximální výška překážky: 1,5 cm; napájení: akumulátor; typ akumulátoru: Li-Ion; kapacita akumulátoru: 2 600 mAh; doba provozu: 120 minut; doba nabíjení: 4 až 6 hodin; výška robota: 7,9 cm; průměr vysavače: 33,5 cm; hmotnost: 2,3 kg

Šikovný robot Sencor SRV 4250SL vysaje koberce s nízkým vlasem i vytře různé tvrdé podlahy. Při mopování si můžete zvolit suché nebo mokré vytírání. Úklidové výsledky přístroje jsou dobré a oceníte tichý chod, jednoduchost ovládání a šest přednastavených režimů. Kapacita baterie je slušná a na jedno nabití zvládá být v provozu dvě hodiny. Robot se pak sám vyjme do nabíjecí stanice a automaticky se dobije. Minusem je horší orientace v mobilní aplikaci či občasné motání se robota po prostoru.

Dva způsoby ovládání

Robotický vysavač o výkonu 25 W dokáže ušetřit čas i energii. Ovládat se dá dvěma způsoby. Prostřednictvím klasického dálkového ovladače, přes který lze nastavit všechny funkce i režimy. Jelikož má robot zabudované WiFi, ovládat jsme ho mohli přes mobilní aplikaci. Tu si stačí stáhnout a nainstalovat do smartphonu a poté si užívat ovládání odkudkoli. Přes aplikaci lze ovládat všechna nastavení a také se do ní odesílají informaci o aktuálním stavu vysavače. Aplikace je však nepřehledná a hůře se v ní orientuje. Některým uživatelům bude více vyhovovat ovládání bez ní.

Sencor SRV 4250SL recenze

Šest přednastavených režimů

Oceňujeme velmi tichý chod, hladina hluku dosahuje maximálně 60 dB. Vysavač se hodí na tvrdé podlahy i koberce a k dispozici je šest předvolených režimů na úklid. Díky výšce 7,9 cm se vejde pod některý nábytek. Robot dokáže překonat překážky do výšky 1,5 cm, což se hodí, máte-li v domácnosti prahy. Poradí si s přechodovými lištami i koberci. V rámci režimů jsme měli na výběr automatický režim, který se hodí pro běžný úklid. Potom režim úklidu podél stěn, režim cik-cak, který je ideální pro vysávání větších ploch bez nábytku. Nechybí režim pohybu náhodným směrem, úklid po spirále nebo režim maximálního výkonu, který zvýší výkon sací síly.

Suché i mokré vytírání

Vyzdvihujeme, že robot dokáže vysávat i mopovat. Mokré vytírání je obstojné. Přístroj během úklidu automaticky vlhčí mop, aby se setřely i mírně zaschlé nečistoty. Před použitím stačí napustit vodu do zásobníku. Přístroj funguje způsobem, že nejprve vysaje nečistoty před sebou a následně dané místo vytře. Zvolit jsme si mohli suché nebo mokré mopování. Plusem je možnost naplánovat si úklid předem. Stačí si nastavit čas a vhodný režim. Mopování poskytují i další robotické vysavače. Pokud vám Sencor z nějakého důvodu nevyhovuje, ale požadujete vysávání i mopování, zkuste se poohlédnout po ETA Nico 2219 90000 nebo Tesla RoboStar T60.

Robotický vysavač Sencor SRV 4250SL

Nenáročná údržba

Robot si velmi dobře počínal na všech typech tvrdých podlah. Např. laminátové a dřevěné podlahy, dlažby, vinyl atp. Zvládl také koberec s nízkým vlasem. Hlavní rotační kartáč dokáže posbírat vlasy, zvířecí chlupy, drobky či prach. Díky HEPA filtru se do ovzduší nedostávají žádné nežádoucí nečistoty. V zadní části přístroje je sběrná nádoba o kapacitě 475 ml a její údržba je nenáročná. Stačí ji vyjmout, očistit, případně opláchnout pod tekoucí vodou. Potom nechat pořádně vyschnout a vrátit na původní místo. Filtr jsme zase očistili jemným štětcem.

Automatické dobíjení

Orientace přístroje v prostoru je dobrá díky infračerveným senzorům, ale občas se zamotá a prochází již uklizená místa. Robot se dobře pohybuje po bytě i po větším domě. Problém mu nedělají ani patra. Účinně se vyhýbá překážkám a zaregistruje i schody, aby z nich nespadl. Jako plus vnímáme, že automaticky zaparkuje v nabíjecí stanici po dokončení úklidu nebo tehdy, když má slabou baterii. Po samostatném dobití pokračuje v úklidu tam, kde skončil. Baterie má obstojnou kapacitu 2 600 mAh a její výdrž je 120 minut. Na jedno nabití zvládne vysát cca 120 metrů čtverečních. Následné dobíjení trvá 4 až 6 hodin. Oceňujeme pěkný design a bohaté příslušenství v balení.

Zkušenosti a recenze

Uživatelé jsou s tímto robotem spokojeni. Oceňují, že jim šetří čas, který by jinak museli věnovat úklidu. Podle více uživatelů vysává slušně, ale motá se, než najde nabíjecí stanici. V této cenové kategorii to však nepovažují za velké minus. Plusem je tichý provoz, dostatek funkcí, nenáročný provoz i údržba. Líbí se jim mokré vytírání podlah. Minus dali mobilní aplikaci, která je nepřehledná. V rámci poměru ceny a kvality jsou spokojeni se svou volbou. Ocenili, že během vysávání se nikde nezasekává a rychle se nabíjí. Přejde i menší prahy mezi místnostmi. Někteří jej používají bez mobilní aplikace. Za výhodu považují, že zapípá, když je nádoba na prach plná. Problémem pro něj nejsou ani zvířecí chlupy. Spotřebitelé zároveň upozornili, že po plném nabití svítí celou noc, což je rušivé. Přístroj během chodu občas naráží do nábytku.

Recenze a zkušenosti s robotickým vysavačem Sencor SRV 4250SL
Zdroj: Heureka.cz

Pozitíva

Dobrý poměr ceny, funkcí a výkonu
Bohaté příslušenství v balení
Nehlučný chod
Ovládání přes smartphone
Možnost naplánovat si úklid
Automatické dobíjení a návrat do doku

Negatíva

Horší orientace v mobilní aplikaci
Občas se motá po bytě


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 24.02.2023
Nejlepší vysavače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší vysavače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Vysavač je spotřebič, o kterém asi moc nepřemýšlíme. Pro většinu z nás je symbolem povinného úklidu, kterému bychom se nejraději vyhnuli. Kvalitní model nám může ale práci do velké míry usnadnit. Proto jsme sesbírali různé testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte... Přečíst článek

Nejlepší vysavač na listí a zahradní fukar? Benzínový nezklame

Nejlepší vysavač na listí a zahradní fukar? Benzínový nezklame

Pokud se vám nechce koncem léta a na podzim sbírat spadané listí ze stromů v zahradě, nemusíte. Díky lidské vynalézavosti si můžete vybrat z desítek druhů zahradních pomocníků, mezi něž patří i vysavač listí. Přinášíme vám návod, jak si vybrat ten správný vysavač listí, jaká kritéria... Přečíst článek

Xiaomi vysavače – srovnání, recenze, testy, zkušenosti. Robotické s mopem jsou hit

Xiaomi vysavače – srovnání, recenze, testy, zkušenosti. Robotické s mopem jsou hit

Xiaomi už nějaký ten rok úspěšně bourá stereotypy o nekvalitní čínské elektronice. Možná tuto značku znáte zejména pro její smartphony, v jejich portfoliu najdete i jinou elektroniku a různé smart výrobky - např. i robotické vysavače. Právě na ty jsme se podívali a v článku vám... Přečíst článek

Jak vyčistit filtr a hadici od vysavače? Údržba vysavače ovlivňuje jeho životnost

Jak vyčistit filtr a hadici od vysavače? Údržba vysavače ovlivňuje jeho životnost

Vysavač je skvělý pomocník, který usnadní úklid vaší domácnosti. Ačkoli jeho údržba není náročná, zaslouží si vaši pozornost a péči tak, jakož i každý jiný elektrospotřebič. Pokud se o něj pravidelně a adekvátně staráte, prodloužíte tím jeho životnost, ušetříte na energiích a zejména nesnížíte... Přečíst článek


Přidat komentář