DeLonghi ECAM 22.110 SB recenze

DeLonghi  ECAM 22.110 SB recenze a zkušenosti
(77.8%)

Kompaktní plnoautomatické espresso, stiskněte tlačítko, otočte knoflíkem a přizpůsobte si kávu podle toho, jak ji máte nejraději. Vybaven ruční tryskou na napěnění mléka,...

od 7899 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Značka DeLonghi je v kategorii kávovarů synonymem kvality. Model Magnifica ECAM 22.110 B je plně automatický přístroj, který splní touhy i toho nejnáročnějšího domácího baristy. Jde o designově zajímavý kousek, který se díky svým kompaktním rozměrům (238 x 430 x 351 mm) vejde na každou kuchyňskou linku.

Tento stroj mě hned po koupi překvapil svou rychlostí. Kávu vám totiž připraví za cca 40 sekund, takže si ji můžete vychutnat doslova ihned po probuzení. Kromě toho si můžete být jisti její kvalitou - přístroj se totiž sám propláchne při každém zapnutí i vypnutí. Někomu se to může zdát zbytečné, ale pro mě jako milovnici kávy je to dalším plusem.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na kávovary a redakčný výber nejlepší kávovary

Mnoho funkcí a jednoduché ovládání

Největším přínosem tohoto stroji je určitě variabilita nastavení a jednoduchost ovládání. Nezáleží na tom, zda preferujete klasické espresso, caffélatté nebo cappucinno, s DeLonghi Magnifica si uvaříte přesně takový nápoj, jaký právě chcete. Přístroj má integrovaný kávomlýnek a průměrně velký zásobník na kávová zrna, do kterého se vejde dávka na cca 16 šálků espressa. Tloušťku mletí si volíte vy (kávovar disponuje až 13 velikostními stupni), stejně jako i teplotu nápoje.

Espresso podle Vaší chuti

Otočné kolečko na předním panelu mi umožnilo regulovat množství kávy na přípravu nápoje a tím zvýšit či snížit intenzitu chuti. Stroj je proto využitelný pro každého člena rodiny. Kávovar disponuje i zásobníkem na mletou kávu, který můžete využít například během experimentování s ochucenými mletými kávami.
Na předním panelu tohoto automatického stroje najdete tlačítka, díky kterým si zvolíte, zda chcete uvařit jeden nebo dva šálky kávy najednou. Výškově nastavitelná tryska umožňuje používat různé vysoké šálky. Samozřejmostí je i funkce ohřevu šálků. Kvalitní tryska na napěnění mléka vám pomůže vytvořit bohatou, krémovou a hustou pěnu.

Jednoduchá starostlivost

Kávovar se čistí opravdu jednoduše - odnímatelnou misku na odkapávání a zásobník na kávovou sedlinu můžete mýt ručně či v myčce nádobí. Rozsvícené kontrolky na předním panelu vás upozorní na to, že je kávovar nutné vyčistit, odvápnit nebo do něj třeba nalít vodu. Bojler na ohřev vody je vyroben z aluminia, které je méně náchylné na korozi, proto vám bude DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 B sloužit dlouhá léta.
Jediným mínusem produktu je podle mého názoru nutnost měnit vodní filtr a to poměrně často - cca každé dva měsíce, zvláště pokud máte doma příliš tvrdou vodu. Na druhou stranu však toto opatření udržuje vysoký standard přístroje. Od mého kávovaru však vždy očekávám maximální chuť, proto mu tento jemný "nedostatek" určitě prominu.

Příznivá cena

Cena přístroje je více než příznivá. Automatický kávovar s takovými funkce, ve stejné kvalitě a lepší ceně byste hledali marně. Proto Vám DeLonghi Magnifica doporučuji všemi deseti. Nejde o profesionální stroj, jaký znáte z kavárny, ale na domácí použití je zcela dostačující. Já osobně jsem byla chutí kávy a kvalitou pěny vždy mile překvapena.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ Mnoho nastavení
+ Snadná ovladatelnost
+ Minimální údržba
+ Možnost uvařit si kávu podle vlastních preferencí (intenzita chuti, teplota, množství vody)
+ Minimální hlučnost při používání
+ Finalista soutěže Produkt roku 2015, vítěz soutěže Produkt roku 2014
+ Oblíbený model s množstvím pozitivních recenzí na internetu

thumb_down

- Nutnost výměny vodního filtru (cca každé 2 měsíce)
- Vyšší hlučnost mlýnku

Vývoj ceny produktu DeLonghi ECAM 22.110 SB

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Kávovary

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu DeLonghi ESAM 3200 Magnifica

Přidat komentář