Zlevněné kávovary - Dnes v Akci

Zlevněné kávovary, dnes v akci. Pokud hledáte kávovary, výprodej je v plném proudu a kdo neváhá, ušetří. Výpis zlevněných produktů z několika popredních eshopů pouze u nás. Pokud potřebujete poradit, viz recenze na kávovary nebo redakční výběr - Nejlepší kávovary

Jak vybrat kávovar

Milovníci kvalitní kávy nedají dopustit nejen na kvalitní odrůdu kávy, ale potrpí si i na přípravu. Dnes si v pohodlí domova můžete udělat kávu na úrovni, která se vyrovná kávě připravené od šikovného baristy v kavárně. Kromě nákupu kvalitní kávy je pro dokonalý zážitek z tohoto nápoje důležitý i výběr dobrého kávovaru.

Kávovar

Trh nám dnes nabízí velké množství přístrojů na přípravu kávy od malých moka kávovarů, pákových nebo automatických s mlýnkem až po taštičkové kávovary. Jak se zorientovat mezi různými modely a které parametry je třeba si všímat, si krátce shrneme.

Parametry, které se mohou u různých výrobců lišit, ale na které je třeba si při výběru posvítit

  • Provedení a přesnost do sebe zapadajících částí
  • Objem zásobníku na vodu
  • Mletí a možnost nastavení mlýnku
  • Parní tlak
  • Automatické vypnutí
  • Samočištění a údržba

Různé doplňkové funkce a filtry vody již závisí od jednotlivých typů kávovarů.

Při mokka kávovarech se zaměřte na jeho kvalitní zpracování a přesnost provedení. Aby všechny součásti lícovaly a přesně dosedaly, jak mají. Jelikož jde o jednoduchý kávovar, který se skládá ze tří částí, velmi rychle odhalíte špatně zpracování, které by se vám mohlo vymstít přímo při ohřevu a přípravě kávy. Zaměřte se i na rukojeť, která je vystavena teplotě a měla by být z dobrého materiálu a správně ohnutá. Zdvojené dno je při přípravě důležité, a pokud máte možnost, určitě zvolte kávovar se zdvojeným dnem. Kvalitní páka je zárukou dobrého pákového kávovaru a určitě bude důležité zvážit i kvalitní komponenty, zásobník na ohřev vody a kvalitní tryska. Při automatických kávovarech zase berte na zřetel jejich funkčnost a různé programy, samočištění a automatické vypnutí. Pokud se rozhodnete pro kávovar na kapsle, zjistěte si dostupnost a cenovou výhodnost kapslí, kvalitu a značku kávy, jakou výrobce kapsle plní, případně možnou kompatibilitu s náplněmi jiného výrobce a určitě automatické vypnutí. Vyhnete se tak postávání u kávovaru a případnému přelití kávy.