De´Longhi EC 156 B recenze

De´Longhi EC 156 B recenze a zkušenosti
(80.8%)

Rozpustná káva vás již omrzela a usazenin z turecké kávy máte doslova plné zuby? Jenomže si bez svých kávových rituálů nedokážete představit den . Takže vám nasadil brouka...

od 757 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Tento kávovar jsme si koupili s manželem, protože jsme oba silní kafičkáři a hledali jsme takový dobrý poměr kvality a ceny. Nechtěli jsme investovat příliš vysokou částku, ale na druhou stranu zase ani být ochuzeni o kvalitu. Značku DéLonghi již známe a máme s ní zkušenosti, tak padla volba na model kávovaru právě od tohoto výrobce. Tento model zaujal i cenou. Používáme ho už dost dlouhou dobu a mohu ho hodnotit pozitivně i když pár much má.

Kompaktní rozměry

Kávovar mi rozměry vyhovuje, vejde se i na kuchyňskou linku a design je spíše takový klasický. V černo nerezovém provedení vypadá hezky, ale ty nerezové části jsou náchylné na otisky. Přestože kávovar působí dojmem profesionálního kávovaru, poskytuje pouze základní funkce

Obchody, kde koupíte online:

Kasa.cz 757 Kč
3490 Kč
Do obchodu Kasa.cz
Okay.cz 1989 Kč
2790 Kč
Do obchodu Okay.cz
Alza.cz 1999 Kč
3490 Kč
Do obchodu Alza.cz
favorite Pridali sme nové recenze na kávovary a redakčný výber nejlepší kávovary

Kvalita kávovaru vs kvalita kávy

Zpracování kávovaru je v dobré kvalitě a rovněž funkčnost je stoprocentní. V horní části je nádoba na vodu, která má měřítko na ten přesný podíl vody na jeden nebo dva šálky. Při jednom šálku se mi však už stalo, že trochu kávy proteklo. Není to však žádný problém, protože ve spodní části pod šálkem je prostor na vodu před zahájením nebo na kapky, které ještě kapou po odebrání šálku. Čistí se to jednoduše.

Kávovar kávu nemele, což může někomu chybět. Po nadávkování je hned napravo kulatý prvek na udusání kávy. Pak už stačí opravdu jen velmi jednoduše páku s dávkovačem kávy pořádně dotáhnout a můžete spustit. Osobně si to sleduji, i když se dá voda přesně nalít ze šálku do zásobníku. Kávovar nemá automatické nastavení množství jednoho šálku. Ale jak jsem již zmínila, těch pár kapek má kam odtéct.

Na levé straně je napěňovač mléka, který se také manuálně ovládá. Pohár s mlékem se přiloží k trysce a zapne se napěňování. Musím říct, že ty první dny si to prostě třeba vysledovat, kolik vody a kolik mléka. Ale když to dělám každý den mám už přesně ty míry v oku. S kvalitou kávy jsem velmi spokojená. Kupuji jeden typ kávy umletou na hrubost, která se mi nejvíce osvědčila.

Nevím, jak to mají jiné kávovary, ale při tomto si to třeba všechno odsledovat a pak už člověk ví přesně s jako umletou kávou je to nejideálnější. Pro mě osobně je asi největším mínusem maximální výška šálku. Jsem zvyklá na kávu do vyššího hrnku a ten se nevejde. Já jsem to vyřešila tak, že dám dolů mřížku na spodní straně a vejde mi tam. Bohužel dvakrát esteticky to nevypadá.

thumb_up

+ Jednoduché ovládání
+ Kompaktní rozměry
+ Kvalitní zpracování
+ Káva dobré kvality
+ Příznivá cena

thumb_down

- Malá výška pro šálek
- Nemá mlýnek na kávu
- Chyba automatické nastavení na šálek

Je to jednoduchý kávovar a nenáročnému uživateli, který má čas si ráno v klidu kávu připravit ho doporučuji. Asi největším plusem je dobrý poměr výkonu a ceny. Při nákupu jsem osobně hledala něco jednoduché a v dobré ceně. Ale jak už to bývá, když máte něco už doma déle zvažujete již něco ve vyšší třídě s více funkcemi.

Možná kdyby si znovu vybírám, tak sáhnu po dražším modelu. Ne proto, že bych s tímto nebyla spokojená, ale spíše s více funkcemi. Každopádně kávovar DéLonghi EC156B mohu doporučit, pokud hledáte jednoduchý přístroj od ověřeného výrobce a v dobré ceně.

Vývoj ceny produktu De´Longhi EC 156 B

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Kávovary

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Dolce Gusto Piccolo KP1006

Přidat komentář