Liebherr CP 4023 recenze

Liebherr CP 4023 recenze a zkušenosti
(77.2%)

Obsah recenzie:

Kombinace chladničky s mrazničkou Liebherr CP 4023. Výparník je ovinut okolo vnitřní nádoby mrazící části. To vede k rovnoměrnému rozdělení teploty, menší tvorbě námrazy a...

od 16480 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Volně stojící kombinovaná chladnička s mrazničkou Liebherr CP 4023 je spotřebičem určeným pro větší domácnosti. Patří mezi oblíbené modely a svou pozici na trhu si drží již několik let. Jde o velmi dobře vybavený model, který uspokojí i náročnější zákazníky. Pojďme se podívat na parametry spotřebiče.

Rozměry 201x60x63 cm a čistým objemem 281 l (chladnička), resp. 91 l (mrazák) patří Liebherr CP 4023 mezi ty větší. Ani 6-členná domácnost se nebude muset velmi omezovat, ať už jde o kapacitu chladicí nebo mrazicí části.

Mrazící výkon 12 kg / 24 hodin je číslo, za které by se nemusela stydět ani nejeden čistokrevný mrazák. Akumulační doba je až 25 hodin, což znamená velmi slušnou úroveň ochrany uskladněných potravin v případě výpadku elektrické sítě.

Spotřebič patří do úsporné energetické třídy A ++. Ani mnohé menší chladničky se nemohou pochlubit spotřebou 247 kWh za rok. Ať vám jde o náklady na elektřinu nebo o životní prostředí, je Liebherr CP 4023 dobrá volba.

Počáteční chlazení po prvním zapnutí spotřebiče není zrovna nejtišší, ale později se už na hluk stěžovat nebudete. Hlučnost je na úrovni jen 39dB, což patří v této kategorii spotřebičů k těm lepším výsledkům.

favorite Pridali sme nové recenze na lednice a redakčný výber nejlepší lednice

Uspořádání

Prostorná chladnička je rozdělena pěti policemi z tvrzeného skla, z nichž 4 jsou nastavitelné. Přesunout do jiné polohy je můžete snadno i bez toho, abyste je museli z chladničky zcela vyjmout. Dobře řešený vnitřní prostor vám umožní odložit i několik hrnců. Dále zde naleznete dvoudílný box na ovoce a zeleninu a speciální držák na lahve a konzervy.

Dvířka chladničky jsou rovněž vybaveny několika poličkami, přičemž spodní je přizpůsobena na umístění větších (i dvoulitrových) lahví. Dveřní poličky jsou skleněné, s plastovým okrajem.
Osvětlení chladničky je řešeno úsporným LED svítilnou. O cirkulaci vzduchu se stará ventilátor.

Dole umístěna velká 91-litrová mrazicí část je rozdělena skleněnými poličkami, s třemi průhlednými zásuvkami. SystémVarioSpace zaručuje možnost uskladnění i opravdu velkých kusů potravin. Koupili jste krocana? Žádný problém!

Dveře chladničky i mrazničky jsou od výroby vpravo, lze je však osadit i na levou stranu.

thumb_up

Co nás potěšilo:
Tichý chod a funkci automatického odmrazování chladící části jsme v této cenové kategorii očekávali automaticky. Technologie SmartFrost navíc zamezuje nadměrné tvorbě námrazy iv mrazící části. O případné poruše vás chladnička bude informovat optickým i akustickým signálem. Plastové díly jsou kvalitní, nepůsobí křehkým dojmem. Kompresor je sice jen jeden, ale chladicí okruhy dva, takže si teplotu můžete nastavit zvlášť pro chladničku a zvlášť pro mrazničku. O teplotě obou částí informuje LED displej. Spotřebič můžete na rozdíl od běžných konkurentů umístit i celkem ke stěně, samozřejmě však v takovém případě musíte počítat s o něco větší spotřebou. Velmi praktické je i otevírání dveří s pákovým mechanismem.

thumb_down

Co nás naopak zklamalo:
Při usazení spotřebiče na stanoviště si třeba dát pozor na příliš nízko umístěný spodní pant dvířek mrazničky. Nožičky raději trochu vytočte. S vypnutím mrazničky se Vám vypne i chladnička, třeba ji znovu zapnout. Návod je složitý a nepřehledný. Cena by mohla být trochu nižší, v tomto případě však platíte i za značku.

Závěr

Kdo si jednou koupí Liebherr, podruhé značku neřeší. Promyšlené variabilní uspořádání chladničky i mrazničky dělá z Liebherr CP 4023 opravdu skvělého pomocníka v domácnosti. I početnější. Na zvuk kompresoru si možná budete chvíli zvykat, ale je velmi tichý, takže vám to nebude dlouho trvat. Počáteční vibrace po prvním zapnutí jsou jen dočasné. Výrobce si potrpí na preciznost, takže se s nekvalitním dílenským zpracováním nesetkáte. Pokud při nákupu hledíte více na kvalitu než na cenu, Liebherr CP 4023 vám rozhodně doporučujeme.

Seznam článků

Jak vybrat nejlepší lednici? Sledujte recenze a testy

Jak vybrat nejlepší lednici? Sledujte recenze a testy

Výběr nové chladničky netřeba brát na lehkou váhu.  J de o spotřebič, který využívá každý člen rodiny a to hned několikrát denně. Ať si vyberete jakoukoliv značku, vaše nová chladnička bude zaručeně mnohem lepší než starý desetiletý model, který aktuálně vlastníte.... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Liebherr CP 4023

Podobné produkty


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Bosch KIL 24V21FF

Přidat komentář