Bosch MKM6003 recenze

Bosch MKM6003 recenze a zkušenosti
(80.8%)

Nadevše milujete nerušené posezení s hrnkem vaší oblíbené kávy, tu nevšední vůni a chuť? Tak proč svůj zážitek ještě neumocnit a nevychutnat si doma kávu čerstvě umletou? S...

od 207 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Jednoduchý elektrický mlýnek na kávu za nízkou cenu od ověřeného výrobce Bosch je vhodný pro rychlé semletí zrnkové kávy. Tento mlýnek jsem odzkoušela na přípravu zalité kávy i kávy do kávovaru. Jaký je tedy tento cenově dostupný model a kdy se vyplatí jeho nákup?

Design a velikost zásobníku

Minimalistický design mlýnku mi připomíná elektrické mlýnky na kávu ještě z 80. let, ale přesto je to pěkný mlýnek v elegantním černém provedení s průsvitným vrchním krytem. 

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na mlýnky na kávu a redakčný výber nejlepší mlýnky na kávu

Do zásobníku vejde přibližně 60 -70 gramů kávových zrn. Uvnitř jsou dva ostré nože, kterými se zrnka při velkých otáčkách tříští. Je důležité nenasype příliš mnoho zrnkové kávy. Mně se stalo, že při zkoušení, kolik vejde měl mlýnek již problém s rozběhem. Ovládání je jednoduché a po uzavření mlýnku stačí podržet bezpečnostní vypínač a káva se mele.

Výkon a kvalita mleté kávy

Papírově má tento mlýnek příkon 180 W a kávu namele velmi rychlé. Po naplnění a spuštění, namele kávu na přípravu espressa asi za 15 - 20 sekund. Takto namletá káva již byla vhodná na přípravu pro kávovar. Pro klasickou zalévanou kávu jsem ji po 15 sekundách ještě mírně domlela a za 30 sekund už dosáhnete mimořádně jemnou kávu.

Musím však upozornit, že je lepší pár vteřin počkat, a tak domlít. Při jednorázovém delším mletí se káva již velmi nahřála. V návodu je upozornění a přesný postup, jak a v jakých intervalech kávu mlít. Po třech cyklech mletí je třeba počkat určitou dobu, kdy je vhodné znovu začít mlít.

thumb_up

+ Kvalitní zpracování
+ Jednoduché ovládání
+ Dobrá kvalita namleté kávy
+ Možnost při delší době mletí dosáhnout jemnější kávu
+ Dostupná cena

thumb_down

- Při delším jednorázovém mletí se nahřívá mlýnek i káva
- Menší množství namleté kávy najednou
- Vyšší hlučnost

Pohled na závěr

Tento elektrický mlýnek je jednoduché řešení pro semletí kávy a největší výhodou je dostupná cena. Líbil se mi jednoduchý design a rychlost umletí. Kvalita kávy byla dobrá a při krátkém mletí hodnotím na výbornou.

Co mi však vadilo bylo, že při delším mletí se mlýnek nahřívá a stejně i káva. Proto je vhodný na střední jemnou kávu do kávovarů nebo do koťoga, kde se také nevyžaduje až úplná jemnost. Doporučuji ho pro každého, kdo nechce hodně investovat a mele kávu pro jednu dvě osoby. V takovém případě je tento mlýnek dostačující.

Pokud připravujete kávu pro více osob nebo potřebujete výjimečně jemně umletou kávu poohlédněte se po některém z mlýnků, které obsahují i možnost nastavení jemnosti kávy a mají větší zásobník na kávová zrnka. 

Seznam článků

Jak vybrat mlýnek na kávu. Bosch, DeLonghi nebo Krups

Jak vybrat mlýnek na kávu. Bosch, DeLonghi nebo Krups

Bez kávy si neumíte představit svůj den?   Pak jistě víte, že nejlépe chutná tento nápoj z čerstvě namleté kávy.   Vybrat si můžete z různých způsobů přípravy, takové espresso, french press či turecká káva potřebují různou tloušťku mletí. Kávičkári, kteří to myslí se svou... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Bosch MKM6003

Recenze

Delimano Mlýnek na kávu Joy

Delimano Mlýnek na kávu Joy

Mlýnek Joy na jedno naplnění zpracuje až 40 g kávy , což je dostačující množství pro přípravu 6 šálků tohoto lahodného nápoje. Je vybaven... Přečíst recenzi

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Mlýnky na kávu

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Graef CM 702

Přidat komentář