Whirlpool AFB 601 AP recenze

Whirlpool AFB 601 AP recenze a zkušenosti
(81.6%)

Kvalitní skříňová mraznička WHIRLPOOL AFB601AP spadá do velmi úsporné energetické třídy A+ a nabízí celkový užitný objem 86 litrů. Poskytuje mrazící výkon 8 kilogramů za 24...

od 4590 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Před koupí nové mrazničky třeba zvážit prostorové možnosti své domácnosti. Menší mrazničku člověk ocení tehdy, pokud bydlí v bytě, do kterého v žádném případě nevecpe obrovský spotřebič s velkým objemem. Model Whirlpool AFB 601 AP se stal vítězem soutěže Produkt roku 2015 (kategorie Mrazničky). V naší recenzi si představíme jeho silné a slabé stránky.

Kompaktní model s nízkou spotřebou energie

Vnitřní objem pouze 54 cm široké mrazničky je 86 litrů. Je tedy vhodná i jako záložní (případně doplňkový) spotřebič k vaší kombinované chladničce s mrazničkou. Model patří do kategorie volně stojících a není určen k zabudování. Whirlpool AFB 601 AP je zařazen do energetické třídy A +, díky čemuž byly odhadnuty průměrné roční náklady na mrazení na skvělých 1100 Kč.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na mrazničky a redakčný výber nejlepší mrazničky

Výhodou spotřebiči je i to, že si ho můžete přizpůsobit a měnit otevírání dvířek. Jeho vnitřní prostor tvoří 4 samostatné přihrádky. Poslední přihrádka je největší, umístěte do ní tedy i větší potraviny. Plast, ze kterého jsou šuplíky vyrobeny, působí na první pohled mírně labilní, jsou však vyrobeny z tvrzeného plastu. Při vytahování přimrzlé přihrádky si však i tak dejte pozor a příliš nepoužívejte "hrubou sílu".

Tichý chod a přijatelný mrazící výkon

Prostorově úsporný model Whirlpool AFB 601 AP má velmi dobře řešené otevírání. Úchyt je integrován do dvířek a do prostoru netrčí žádné madlo. Jeho mrazící výkon dokáže za 24 hodin zmrazit 8 kg čerstvých potravin. V případě poruchy nebo výpadku proudu dokáže uskladnit potraviny dalších 17 hod. Model nedisponuje žádnými speciálními funkcemi a jeho odmrazování musíte zvládnout ručně.

Mezi jeho pozitiva bychom určitě zařadili i tichý provoz. Hlasitěji spínání termostatu však zaručeně nepřeslechnete. Mínusem je chybějící vnitřní osvětlení a absence jakýchkoli diod, které by vás upozornili na to, že se se spotřebičem něco děje (např. pokles vnitřní teploty) příp. že přestal fungovat.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ Vítěz soutěže Produkt roku 2015 (kategorie Mrazničky)
+ Menší rozměry - vhodná do malých bytů, na chatu, jako záložní nebo doplňkový spotřebič
+ Energetická třída A +
+ 4 samostatné přihrádky
+ Tichý provoz
+ Dobře řešené otevírání dvířek
+ Otevírání dvířek na obě strany
+ Solidní mrazící výkon 8 kg / 24 hod.
+ 17 hod. uskladnění potravin v případě poruchy/ výpadku proudu
+ Přijatelná cena

thumb_down

- Bez vnitřního osvětlení
- Hlasitěji spínání termostatu
- Tloušťka plastových přihrádek by mohla být větší
- Absence světelných diod

Shrnutí na závěr

Mraznička Whirlpool AFB 601 AP vás potěší přijatelnou cenou a solidním mrazícím výkonem. Je malá, prostorově úsporná a vhodná do každého bytu. Spotřebič vás osloví i svou nízkou spotřebou energie, tichým provozem a dostatečně dlouhou dobou uskladnění zmrazených potravin v případě výpadku proudu. Množství pozitiv určitě vyváží několik negativ, proto vám zakoupení tohoto modelu můžeme doporučit.

Seznam článků

Jakou mrazničku? Skříňovou, truhlicovou nebo šuplíkovou

Jakou mrazničku? Skříňovou, truhlicovou nebo šuplíkovou

Mrazničky, jako spotřebiče, které dovolují výrazně prodloužit životnost potravin, oceňují nejen rodiny, ale i jednotlivci.   Neměly by tak chybět v žádné domácnosti. Před nákupem mrazničky je vždy nutné si určit, jaký typ mrazničky potřebujete. Základními kritérii při koupi... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Whirlpool AFB 601 AP

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Mrazničky

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Bosch GID 18A50

Přidat komentář