AEG Lavatherm T97689IH3 recenze

AEG Lavatherm T97689IH3 recenze a zkušenosti

Sušička AEG Lavatherm 97689 IH3 bez problémů usuší až 8 kg prádla s nejvyšší šetrností a minimální spotřebou energie. Díky tomu se také nachází v energetické třídě A+++....

od 19990 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Hledáte sušičku prádla na úrovni s mimořádně šetrnými programy a brilantní spotřebou? Právě jste našli - AEG Lavatherm 97689 IH3 představuje špičku v těchto dvou parametrů. V této recenzi se ale podíváme na tento spotřebič komplexně, čili nejen na jeho silné, ale i slabé stránky. Vyplatí se za tuto sušičku dát tolik, co stojí?

Spotřebič přeplněný technologiemi

Sušička prádla AEG Lavatherm 97689 IH3 používá na sušení technologii tepelného čerpadla, přičemž jde o kondenzační typ sušičky. Celková maximální kapacita je 8 kg prádla, ale inteligentní senzor si podle hmotnosti náplně vždy sám nastaví potřebný čas sušení. Sušička má jemný buben nadstandardních XXL rozměrů.

Obchody, kde koupíte online:

Kasa.cz 19990 Kč
29400 Kč
Do obchodu Kasa.cz
Okay.cz 21880 Kč
30040 Kč
Do obchodu Okay.cz
favorite Pridali sme nové recenze na sušičky prádla a redakčný výber nejlepší sušičky prádla

Sušička disponuje i systémem OptiSense, díky čemuž nehrozí přesušení oděvů a oblečení. Zároveň je díky tepelnému čerpadlu lze prádlo efektivně sušit i při nižších teplotách, díky čemuž dosahuje spotřebič neuvěřitelnou spotřebu jen 177 kWh za rok. Se speciální funkcí není problém usušit 3 kg prádla za méně než 40 minut.

Funkce a programy

Podívejme se nyní na programy a funkce, které sušička AEG nabízí pro spotřebitele. Jsou zde programy pro bavlnu, syntetiku, speciální cykly s dlouhou fází proti zmačkání a také program sušení pro choulostivé oděvy. Pokud by vás rušil nadměrný hluk, sušička má i cyklus Extra Silent pro extrémně tichý provoz, což se hodí například do paneláku.

Standardní program s funkcí proti pomačkání prádla trvá 90 minut, což je hodnota oproti konkurenci velmi nadprůměrná. Inteligentní pohyby a regulace rychlosti bubnu zaručují velmi šetrné sušení a to bez ohledu na množství či typ prádla. Samozřejmostí je možnost odloženého nebo opožděného startu.

Používání sušičky v domácnosti

Podle parametrů to vypadá tak, že této sušičce prádla nic nechybí. Jaké je její použití v domácnosti? Ovládání má na přední straně, kde je dotykový LCD displej. Navigace v menu je velmi intuitivní, na druhé straně, i když je možné zakoupit si spotřebič i například s českým menu, některé položky jsou jen anglicky.

Výkon sušičky co do kvality sušení je opravdu brilantní, problémem není ani hrubé prádlo, například v případě jeansů. Většinu oblečení není vůbec nutné ani žehlit, samozřejmě to záleží i na tom, jaký program zvolíte. Škoda, že sušička neobsahuje v základě příslušenství na boty. Plusem je lehčí údržba - sušička má jeden dvouvrstvý filtr.

Zhodnocení

thumb_up

+ extrémně nízká hlučnost oproti jiným modelům při speciálním programu
+ skvělé parametry ohledně úspornosti provozu i díky inteligentnímu senzoru
+ sušení je velmi rychlé, kvalita je na velmi dobré úrovni

thumb_down

- lepší a detailnější příručku a kompletní ovládání v češtině
- v základní výbavě chybí držák na obuv
- cena je vyšší, čemuž ale odpovídají i parametry spotřebiče

Závěr

Pro sušení bez kompromisů je AEG Lavatherm 97689 IH 3 nejlepší volba. Musíte se ale smířit s některými drobnými nedostatky. Ať už ohledně ovládání, návodu, nebo že i přes vyšší cenu je třeba například držák na obuv do sušičky ještě dokoupit zvlášť.

Úvodem investované peníze se vám ale určitě vrátí úspornější provozem a to nejen pokud naplníte sušičku doplňuje. Inteligentní senzor umí sám podle hmotnosti a stavu prádla určit potřebný čas sušení a také teplotu, což šetří spotřebu energie. Primární je sušička určena pro ty, kteří nemají hluboko do peněženky, ale za své peníze očekávají nejmodernější technologie.

Vývoj ceny produktu AEG Lavatherm T97689IH3

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Sušičky prádla

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu Beko DPU 7380 X

Přidat komentář