LG 49LH570V recenze

LG 49LH570V recenze a zkušenosti
(77.8%)

Při výběru nového televizoru se málokdy vyhnete termínu „Smart“ neboli tzv. chytrá televize . Co to znamená? Především že se vám otevírají nové doplňkové funkce a...

od 10490 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Televizor LG 49LH570V jsme si koupili do domácnosti jen před pár týdny a zatím jsme s ním mimořádně spokojeni. Několik letý model jsme vyměnili, protože již nesplňoval naše požadavky a také vzhledem k velikosti displeje. Chtěli jsme už konečně něco větší. Cenově jsme samozřejmě měli i určitou představu, aby to byl televizor s dobrými parametry, moderními funkcemi, a hlavně v dobrém poměru k ceně. Tento model nám naši představu splnil.

Moderní ultra tenký design

Vzhledově se jedná o velmi pěkný televizor s elegantním štíhlým designem v černé barvě a s tenkým rámem. Velmi krásně vynikne díky tomu celý obraz a po chvíli si ani neuvědomíte, že televizor nějaký rám má. Stojan jsou nožičky takové ty typu V, ale my jsme televizor umístili na zeď pomocí držáku. Vzadu se nachází úchyt pro držák VESA. Dokupovali jsme typ pro úchyt s nastavitelným rozměrem pro VESA standardy, který je kompatibilní.

Obchody, kde koupíte online:

Mall.cz 10990 Kč Do obchodu Mall.cz
Kasa.cz 10490 Kč
15999 Kč
Do obchodu Kasa.cz
Okay.cz 12999 Kč
20499 Kč
Do obchodu Okay.cz
Alza.cz 10990 Kč Do obchodu Alza.cz
favorite Pridali sme nové recenze na televize a redakčný výber nejlepší televize

Úhlopříčka je 49", co už je pěkných 123 cm a obraz je dostatečně velký. Rozlišení obrazovky je ve Full HD a podsvícení LED rovnoměrné. Co se týče obrazové kvality, tak jsme velmi spokojen. Obraz je ostrý s velmi dobrým kontrastem. Barvy jsou živé, zároveň dostatečně věrné a velmi příjemným překvapením je černá barva, která je opravdu černá bez nádechu šedé. Samozřejmě, že s nastavením je třeba pohrát a my jsme si to ladily asi dva až tři dny, dokud jsme si to přizpůsobili tomu našemu ideálnímu vidění, jaký obraz vyžadujeme.

Co se týče pozorovacích úhlů jsou dobré. Z místa, ze kterého je k obrazovce už dost velký úhel, je stále obraz jasný a ostrý. V menu lze nastavit dokonce i režim ochrana zraku, když se teplota barev automaticky nastaví tak, aby co nejméně namáhala oči. Po zvukové stránce má tento model možnost nastavení efektu prostorového zvuku. My jsme si však zvolili připojení k domácímu kinu a tento způsob zvuku nám vyhovuje mnohem více, ale ani základní zvuk přes reproduktory televizoru není špatný. Má dokonce funkci ClearVoice III, která vyniká při dialozích ve filmech.

Intuitivní uživatelské prostředí

Menu v TV a celé ovládání je velmi pohodlné. Uživatelské prostředí LG Smart je intuitivní. Mně asi největší radost udělala možnost připojení k Wi-fi, co náš starý televizor neměl a možnosti zrcadlení obrazovky z mobilu. Fungovalo to hned a člověk nemusí mít mimořádné technické schopnosti, aby tyto věci dokázal využívat.

Po konektorové výbavě chválím USB port, bohužel jen jeden. Z USB flash disku i externího harddisku přehraje všechny formáty pro audio a video. Nesetkali jsme se zatím s ničím, co by nám neprohráli. Dokonce i formát MVK přehraje co hodnotím jako plus. Co se týče HDMI tam také mírné zklamání, televizor nabízí pouze dva HDMI porty. 

thumb_up

+ Elegantní ultra tenký design
+ Kvalitní obraz s dobrými pozorovacími úhly
+ Jednoduché nastavení a ovládání
+ Možnost zavěšení na stěnu (kompatibilita s VESA držáky)
+ Režim ochrana zraku
+ Funkce ClearVoice III (při dialozích)
+ Wi-fi, DLNA
+ DVB-T2, DVB-C / C2, DVB-S / S2
+ Dobrý poměr kvalita, funkce a cena

thumb_down

- Počet HDMI a USB portů (2 + 1)

Doma jsme s tímto modelem velmi spokojeni a žádné nedostatky jsme nenašli. Pro mě mínusem slabší výbava portů, ale jinak nic podstatného. Tento model má celkem zdařilé LG Smart uživatelské prostředí nebo již dříve takový operační systém od LG, ve kterém vám s prvním nastavením pomůže přehledný průvodce.

Nechybí již předinstalované aplikace, jako Netfix nebo YouTube a možnost stahování z LG Store. Kvalita obrazu a zvuku je na velmi dobré úrovni. Je to nový model na trhu a moje očekávání splnil. 

Seznam článků

Jak si vybrat novou televizi

Jak si vybrat novou televizi

Jak si vybrat ten správný televizor a kterým parametrům věnovat zvýšenou pozornost? Pokusíme se vám dát pár tipů před nákupem. Prvním kritériem při výběru je velikost. Jak velký televizor chcete nebo dříve, jak velký se hodí do vašeho pokoje? Podívejte se na parametry, které se mohou... Přečíst článek

Microsoft Xbox One - Recenze a zkušenosti

Microsoft Xbox One - Recenze a zkušenosti

Herní konzoli Microsoft Xbox One jsem dostal na narozeniny a po dost dlouhé době, co ji využíváme spolu s bratrem jsme oba spokojeni. Máme verzi s 500 GB hardiskem, což mě trochu mrzelo, protože 1TB HDD by určitě potěšil. Jaké jsou mé zkušenosti s ovládáním a hraním? Předtím jsem... Přečíst článek

Sony Playstation 4 - Recenze a zkušenosti

Sony Playstation 4 - Recenze a zkušenosti

Je to moje třetí konzole Playstation. Od Playstation 1 a 3 jsem přešel k Playstation 4. Od první generace prošla tato herní konzole pořádný kus cesty vývojem i designem. Některé věci hodnotím kladně a některé bohužel negativní. Můj pohled a mé zkušenosti s herní konzolí Sony... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu LG 49LH570V

Podobné produkty

Samsung UE49K5572

Samsung UE49K5572
  • Sleva

LG 49UH661V

LG 49UH661V
  • Sleva

Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Televize

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

27/02/2017 11:46
otrávený uživatel
Hodnocení

Právě mi z LG napsali, že tato TV nepodporuje Voyo a nemá internetový prohlížeč. A jak to mám asi do p.... vědět, že TV zrovna nepodporuje tuto aplikaci!

thumb_up

Pěkný obraz a zvuk

thumb_down

Nemám internetový prohlížeč a aplikaci Voyo!

Přidat komentář