Garmin Fenix 3 recenze

Garmin Fenix 3 recenze a zkušenosti
(82.4%)

Garmin fénix® 3 jsou nekompromisní GPS sportovní hodinky určené pro náročné sportovce a outdorové dobrodruhy. Fénix 3 jsou vybaveny pokročilými senzory, vysocecitlivým...

od 7777 Kč s DPH Zobrazit nejlepší nabídku

Do rukou se mi dostaly outdoorové hodinky Garmin Fenix 3, které mnoho uživatelů kladně hodnotí. Já je mám pár týdnů na otestování a podle toho se rozhodnu o jejich koupi. Vlastně už jsem se rozhodl. Hodinky společnosti Garmin určitě nejsou neznámé. Tato společnost má na trhu již několik úspěšných modelů sportovních a outdoorových hodinek.

Proč jsem se rozhodl právě pro tyto hodinky má více důvodů. Miluji turistiku a sportovní aktivity a co potřebuji, jsou právě takové hodinky. Na testování jsem si je zapůjčil od bratra, na turistiku do Tater a už teď vám mohu říci, že jsem si je objednal.

Obchody, kde koupíte online:

favorite Pridali sme nové recenze na sporttestery a redakčný výber nejlepší sporttestery

Design drsňáka a precizní zpracování

Hodinky mě doslova šokovaly velikostí. Jsou dost velké, ale po chvíli jsem si na ně zvykl a jejich velikost mi nepřekážela. Na ženskou ruku rozhodně nejsou. Já jsem je na chvíli půjčil přítelkyni a sám ciferník byl pro ni na její ruce dost velký. Myslím, že primárně po nich i tak sáhnou muži. Žena by se mohla cítit tímto modelem hodinek už dost omezována.

Zpracování musím zhodnotit, jak jedno z nejlepších, které jsem při sportovních hodinkách viděl. Kvalitní materiály spolu s maximálně dotaženými detaily mě přesvědčily o jejich prvotřídní kvalitě. Kulaté titanové pouzdro má po obvodu tři tlačítka na levé a dvě tlačítka na pravé straně, které slouží k ovládání. Chvíli mi trvalo přijít na ovládání a jaksi automaticky jsem sahal na displej. Hodinky nemají dotykový displej, a proto si musíte vystačit se všemi nastaveními a ovládáním pomocí tlačítek.

Reakce mě mile překvapily, byly velmi rychlé. O těchto hodinkách jsem si zjišťoval pár informací. Společnost při jejich vývoji spolupracovala s profesionálními sportovci a horskými vůdci. Takže si umíte představit, jaké nároky musí splňovat. Velmi se mi líbí pět malých mikrošroubů kolem ciferníku. Hodinky Garmin Fenix ​​3 jsou opravdu robustní a působí dojmem drsňáka, se kterým můžete absolvovat i tu nejnáročnější túru. Já jsem s nimi sice nezdolal Himaláje, ale Tatry si se mnou prošli bez újmy.

Jak je to s výdrží a co hodinky nabízejí

Parametry shrnu pár větami, protože ty si můžete najít, a ne každý jim i tak rozumí. V krátkosti: hodinky mají velmi dobrý 1,2" displej Chroma s vysokým rozlišením a antireflexním povrchem, který je výborně čitelný za všech podmínek. Trochu jsem se bál viditelnosti na přímém slunci, ale nemají s tím problém. Takže čitelnost na výbornou. Když se stmívá, použijete podsvícení.

Co se týče funkčnosti, tak hodinky mají akcelerometr, kompas, barometr, snímač srdeční frekvence, a to podstatné je GPS modul. Umí se samozřejmě připojit pomocí Wi-fi a odesílat údaje do on-line tréninkového deníku Garmin Connect. Hodinky jsem měl spárované s mobilem a výborně mě upozornili na příchozí hovor i na zprávy. Dokonce i na události Facebooku. Toto všechno dokážou, ale samozřejmě pouze v rovině notifikací. Nedá se s nimi telefonovat. Pro mě to však význam má. Mobil jsem měl v batohu a za každým bych ho v horách nevytahuje. Tak jsem hned viděl, když někdo důležitý volal.

Uživatelské prostředí hodinek lze rozšířit novými funkcemi, různými widgety a stejně i pozadí se dají měnit. Je na to služba přímo od Garmin Connect IQ Store. Nic z toho jsem nezkoušel, protože jsem měl hodinky zapůjčené a ani mi nic z toho nechybělo. Hodinky mi vyhovovaly s tím základním, co tam bylo. Jsou to přece jen sportovní hodinky, a to jsem využíval. Připojit se dají pomocí Bluetooth k mobilu s Androidem i iOS. Odzkoušel jsem obě možnosti a primárně jsem využíval spárování s iOS, které fungovalo bez problémů.

Při aktivním používání GPS mi hodinky vydržely celý den turistiky. Uvnitř je 300 mAh dobíjecí baterie, která se velmi rychle nabíjí. Z nuly na plnou kapacitu jsem je vždy večer nabil za nějakou půl hodinku, dokud jsem vyšel ze sprchy byly nabité. Samozřejmě, že jsou odolné a vodotěsné až do 10 ATM.

Nadšení a zklamání

Pokud bych měl shrnout, co se mi líbilo a co mě naopak zklamalo, nadšený jsem byl z tréninkových funkcí a výborně propracovanými navigačními funkcemi. Toto je priorita a na 100% ji hodinky splňují. Jelikož jejich výrobce už označil nejen jako outdoorové sportovní hodinky, ale i smart hodinky očekával jsem více inteligentních funkcí. Nabízejí pouze takový okleštěný základ.

thumb_up

+ Outdoorový design
+ Odolnost a vodotěsnost
+ GPS, výškoměr, teploměr
+ Propracované navigační a tréninkové funkce
+ Rychlé reakce
+ Výdrž baterie
+ Výborná čitelnost displeje na slunci
+ Podpora ze strany Garmin
+ Aplikace Connect IQ Store
+ Rychlost nabíjení (20-30 minut z 0 na 100%)

thumb_down

- Pouze základní Smart funkce
- Slabé sledování spánku
- Velikost hodinek
- Cena

Moje doporučení

Po zkušenostech s hodinkami Garmin Fenix 3 jsem se rozhodl pro jejich nákup a mám jejich již objednané. Pro mě splňují vše, co potřebuji při mé nejoblíbenější aktivitě turistice. Určitě je budu využívat i na běh a trénink. Jsou to kvalitně zpracované hodinky z výborných materiálů. Jsou maximálně odolné a navigační funkce na výbornou.

Používal jsem černou verzi, ale osobně se přikláním k verzi s červeným páskem, který je mimochodem klasický gumový sportovní, ale na ruce mi seděl dobře. Doporučuji jejich nadšencům turistiky, outdoorových sportů i aktivním sportovcům. Na běžné nošení bych si k nim dokoupil nějaký kožený řemínek se kterým vypadají stále stejně dobře a trochu více moderně.

Seznam článků

Jak vybrat nejlepší GPS hodinky

Jak vybrat nejlepší GPS hodinky

Každý aktivní sportovec dobře ví, jak důležité je mít své výkony pod kontrolou a řádně změřeny.   Pokud jste vášnivým cyklistou nebo běžcem, GPS hodinky vám pomohou spolehlivě změřit vaši rychlost, ujetou vzdálenost, tempo, pulz a poskytnou další užitečné informace.   Stručně řečeno... Přečíst článek

Vývoj ceny produktu Garmin Fenix 3

Recenze

Polar M430

Polar M430

Polar M430 jsou hodinky, se kterými budete mít dokonalý přehled o svém tréninku. Optický měřič tepové frekvence měří činnost srdce nepřetržitě.... Přečíst recenzi

Suunto 9 Baro

Suunto 9 Baro

Suunto 9 Baro jsou multisportovní GPS hodinky , které se mohou pochlubit inteligentním systémem řízení životnosti baterie. Robustní hodinky jsou... Přečíst recenzi

Garmin Forerunner 645

Garmin Forerunner 645

Sportovní hodinky Garmin Forerunner 645 potěší pokročilou funkcionalitou, umožňují totiž monitorovat efektivitu tréninkového plánu. Mají GPS,... Přečíst recenzi

Garmin Fenix 5S Optic

Garmin Fenix 5S Optic

Elegantní hodinky Garmin Fenix 5S Optic jsou vhodné pro různé druhy sportů, outdoorové aktivity i na běžné každodenní nošení. Rozsáhlá nabídka... Přečíst recenzi

Garmin Instinct

Garmin Instinct

Inteligentní hodinky Garmin Instinct s robustní konstrukcí s GPS jsou odolné vůči vysokým a nízkým teplotám, nárazům či vodě. Hodinky potěší... Přečíst recenzi

Garmin Forerunner 235 Optic

Garmin Forerunner 235 Optic

Hodinky Garmin Forerunner 235 Optic budou s vámi na každém kroku, váš trénink (běh, cyklistika, trénink, turistika, lyžování) bude díky nim... Přečíst recenzi

Podobné produkty


Pozrite si aj Nejprodávanější, Nejlevnější, Zlevněné Sporttestery

Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem, jeho kvalitou, reklamací, či přístupem. Budeme rádi za každou Vaši zkušenost.

Buďte první, kdo přidá zkušenost k produktu TOMTOM Runner

Přidat komentář